Jak ho nezku…t

Jak ho nezku…t https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139356/jak-ho-nezku-t-139356.jpg 3 6 2

Děti mají velmi jednoduché potřeby, rodiče jsou však zahlcováni často velmi vědeckými radami, jak je naplňovat. V knize tvrdí známý britský dětský psycholog Oliver James, že děti mladší tří let nepotřebují výchovu. To, co doopravdy potřebují, jsou milující rodiče. Na základě spousty rozhovorů a posledních klinických výzkumů rozlišil tři druhy matek: Objímačka, Organizérka a Fleximáma. U každého typu předkládá v knize výhody i nevýhody. Ukazuje, jak se s daným typem ztotožnit a navrhuje několik jednoduchých řešení, jak skloubit kariéru a osobní úspěch s potřebami rodiny a hlavně dítěte. "Jak je nezku…t" před nás klade důležité otázky o způsobu vychovávání našich dětí. Nabízí například společnost rodičům dostatečnou podporu? Jak se za několik let změnila role otce? Může vůbec pracující matka ideálně skloubit výchovu s kariérou?... celý text

Literatura naučná , Rodina

Vydáno: , Kniha Zlín

How Not to F… Them Up

madem
26.08.2023 3 z 5

Nepochopím proč tu knihu autor nazval tak strašně. Neodpovídá to obsahu knihy. Ta je velmi odborná. A docela dobrá.
Jenom by to chtělo zkrátit asi o polovinu.
A hlavně přejmenovat.

bflm
14.10.2014 3 z 5

Hezká kniha o přístupu matek k dětem. Donutila mne se zamyslet nad svým přístupem, v čem ho můžu změnit k lepšímu a pomohla mi pochopit jiné matky s odlišným přístupem. Hodně se zde popisuje péče o dítě do 1 roku, popř. 2 let. A zda v tomto věku dítěte nastoupit do práce a jak zajistit náhradní péči. Nižší hodnocení dávám za zbytečný vysoký počet stránek. Autor se dokola opakuje a přitom jde o 3 hlavní typy, které mohou více či méně k sobě inklinovat. V knize jsou zmíněny výsledky mnoha výzkumů (zejména z Velké Británie a USA).

Autorovy knížky

Oliver James
anglická, 1953
2012  57%Jak ho nezku…t

Kniha Jak ho nezku…t je v