Jak fungují stroje: Interaktivní průvodce jednoduchými stroji a mechanismy

Jak fungují stroje: Interaktivní průvodce jednoduchými stroji a mechanismy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138695/jak-funguji-stroje-interaktivni-pruvodce-jednoduchymi-stroji-a-mechanismy-138695.jpg 4 4 3

Kniha velice přehledně a srozumitelně seznamuje s principy fungování a vývojem jednoduchých strojů a mechanismů – od pák, ozubených převodů a kladek až k západkám, vačkám a klikovým hřídelím. Každý mechanismus je názorně popsán a vysvětlen a nechybí zde ani časová osa znázorňující proměny využití jednotlivých principů síly v čase. Součástí knihy je praktická část – 12 funkčních modelů, které si čtenáři mohou sami sestavit. Podle jednoduchých návodů lze přišroubovat malá i velká barevná kolečka a další součástky na desku s dírkami, a pak už stačí jen uvést své stroje do provozu.... celý text

Literatura naučná Technika a elektro Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

How Machines Work , 2011

tetičkaJana
26.01.2019 2 z 5

Skvělý nápad, ale to provedení ... děs. Knížku jsem pořídila na základě pochvalných recenzí, pro malého šikulu a jsem opravdu zklamaná. Texty a obrázky jsou fajn, ale ta stavebnice! To je výsměch. Papír není dostatečně tuhý a má moc velké tření a tak nic nefunguje jak má. Výřezy nejsou symetrické a ani po "štelování" kusy na sebe moc nesedí.

ddkk
06.04.2018 5 z 5

Výtečná knížka pro (nejen) mého malého zvídavého kutila - zabavila se opravdu celá rodina! Doporučuji všem, kdo mají malé i větší děti!

tyzik.cejka
03.05.2013 5 z 5

moc dobrá knížka pro ty které májí rádi stroje

Kniha Jak fungují stroje: Interaktivní průvodce jednoduchými stroji a mechanismy je v