Jak dosáhnout souhlasu - Zásady úspěšného vyjednávání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Všichni téměř každodenně vyjednáváme – v zaměstnání, v podnikání, v politice, ve sportovním klubu, v rodině… Se svým šéfem vyjednáváme o zvýšení platu, s přáteli diskutujeme, kam se půjdeme pobavit, právníci se snaží urovnat soudní rozepři, politici prosazují návrhy zákonů a řeší mezinárodní konflikty…
Vyjednávání je základním prostředkem k tomu, abychom od druhých získali to, co chceme. Je to forma komunikace vedená tak, aby umožnila dosáhnout dohody při jednáních, při nichž obě strany mají nejen společné, ale i rozdílné zájmy. Dobře vyjednávat není snadné. Často používáme metody a postupy, které komplikují nebo dokonce znemožňují prosazení našeho zájmu; od „jednacího stolu“ pak odcházíme nespokojeni, vyčerpáni, odcizeni jeden druhému.
Principiální vyjednávání je „tvrdé“, pokud jde o podstatu věci, ale „měkké“, jde-li o lidi. Nepoužívá ani triky, ani přetvářku. Ukazuje, jak je možné získat, co vám „patří“ a na co máte „nárok“, a přitom jednat čestně a chovat se slušně. Tento způsob vyjednávání je vhodné používat při všech příležitostech: při kolektivním vyjednávání, kdy je třeba zachovávat předepsané rituály, i při vyjednávání, které je zcela záležitostí okamžiku. Je možné jej použít bez ohledu na to, je-li druhá strana zkušenější nebo vyjednává-li tvrdě či přátelsky. Je to metoda, která umožňuje efektivně prosazovat vlastní zájmy, řešit konfliktní či zdánlivě neřešitelné situace a dosáhnout přijatelného výsledku pro zúčastněné strany i tam, kde klasické poziční vyjednávání selhává a vede k narušení vztahu s partnerem na druhé straně „jednacího stolu“. Kniha navíc poskytuje velké množství situačních příkladů, návodů, doporučení, rad a triků (např. Co dělat, je-li druhá strana silnější? – Jak postupovat, nechce-li druhá strana akceptovat zásady principiálního vyjednávání? – Jak se zachovat, používá-li druhá strana nečestné triky?), které vám pomohou dospět v procesu vyjednávání k věcné dohodě, dosáhnout rozumných výsledků jednání a zachovat si přitom důstojnost a tvář.
Bibliografická poznámka: Kniha byla v nakladatelství Management Press poprvé vydána v roce 1994 pod názvem Dohoda jistá. Zásady úspěšného vyjednávání. Ve srovnání s prvním vydáním byly v tomto druhém vydání některé pojmy přizpůsobeny současnému odbornému jazykovému úzu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98014/jak-dosahnout-souhlasu-zasady-uspesneho-vyjednavani-98014.jpg 3.58
Orig. název:

Getting To Yes

Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Management Press
více informací...
Počet stran:176
ISBN:80-7261-100-3
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Jak dosáhnout souhlasu - Zásady úspěšného vyjednávání

AKul
12.03.2018

Klasika, kterou by si měl přečíst každý, kdo se chce zlepšit ve vyjednávání. Jen mi vadí nepřesný český překlad (například "postoj" místo "pozice"). Napoprvé kniha může někdy připadat trochu abstraktní, to se zlepší při dalším čtení (a postupném získávání zkušeností při vyjednávání).


Autoři knihy

Roger Fisher

Roger Fisher
americká, 1922 - 2012

William Ury

William Ury
americká, 1953

Bruce Patton

Bruce Patton
americká

Kniha Jak dosáhnout souhlasu - Zásady úspěšného vyjednávání je:

v Přečtených9x
v Doporučených1x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst12x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech1x