Jak být skvělým rodičem

Jak být skvělým rodičem https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112158/jak-byt-skvelym-rodicem-112158.jpg 5 2 1

Ještě nikdy nebyla rodina v tak vážném ohrožení jako dnes. Polovina manželství končí rozvodem. Důležitost mezilidských vztahů však zůstává stejná. Děti potřebují rodiče. Jejich úloha ve vytváření osobnosti dítěte je nezastupitelná. Kniha nabízí důležité principy týkající se výchovy dítěte. Staví na sebeúctě dítěte jako na základním faktoru ovlivňujícím jeho úspěšnou budoucnost. Seznamuje čtenáře se základy budování jeho osobnosti a s tím, jak vést v rodině efektivní komunikaci. Někteří si během čtení možná povzdechnou: "Kdybych to tak věděl dřív!" Je pravda, že dokonalost je v rodičovství nedosažitelným cílem. Přesto však můžeme být pro naše děti skvělými rodiči – pomůžeme-li jim rozvinout sebevědomí a dáme jim jistotu, že jsou přijímány a milovány, ať se stane cokoli.... celý text

Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Advent-Orion

Short guide to good parenting

kamibe
26.05.2012 4 z 5

Naprosto souhlasím s autorkou, že základem dobrého žití je zdravá sebeúcta.
Maličká, příjemná knížečka s tvrdou vazbou, tak akorát do kapsy. Nemá číslované stránky a na stránce je málo textu. Hnědé písmo je pro oko příjemné. Můžete ji otevřít kdekoli, přečíst, na co zrovna připadnete, a vždycky vám to něco hezkého napoví. Myslím, že je docela jedno, jestli má čtenář děti malé nebo velké, nebo nemá děti žádné, protože tyhle věci se mohou aplikovat kdykoli na kohokoli. Ale když se tak zachází s malými dětmi, je to moc fajn, mají pak šanci vyrůst ve vnitřně krásné dospělé.

Jediné, co mi tam trochu chybělo, bylo něco více o odměnách a trestech. I když je v knížce kapitola s názvem Výchova: Odměny a tresty, je v ní pak málo nebo nic. A ještě jednu výhradu mám, a to ke slovu poslušnost, protože pod tím si může každý představovat něco jiného. K poslušnosti má například paní Jana Nováčková velké výhrady. Co píše o sebeúctě (a jiných ve výchově a v životě důležitých věcech, jako třeba o soutěžení) si můžete přečíst na