Jak blufovat o literatuře

Blufování o literatuře je do značné míry usnadněno tím, že o ní blufuje v podstatě každý, i ten sebevzdělanější, protože nic jiného se s ní v podstatě dělat nedá. Literatura je prostě obor příliš rozsáhlý na to, aby jej dokázal jediný člověk obsáhnout, a každým týdnem se rozšiřuje o nové knihy, které v nekonečném proudu následují staré. Po získání jisté praxe zjistíte, že právě mlhavost, která znechucuje literární kritiku prostým čtenářům, je vaším největším pokladem. Tato vrozená nejasnost umožňuje snadné a rychlé předefinování pojmů a přesouvání těžišť, které vás vytáhne z každé bryndy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145986/jak-blufovat-o-literature-145986.jpg 3.52
Literatura naučná, O literatuře

Vydáno: , Talpress

Bluff Your Way in Literatura, 1987

Kniha Jak blufovat o literatuře

MarieAnnaSarah
06.09.2013

Knihu jsem vzala do ruky ze zvědavosti, jelikož mě zaujal její název. Skutečně jde o literatuře blufovat? Já nevím, nikdy jsem to nezkusila, ale je to zajímavá myšlenka. Avšak jediná, kterou v této knize najdete. Kniha je v podstatě rozborem několika spisovatelů a jejich knih, podaném trochu netradiční formou.

Neurazí, ale ani nenadchne. Očekávat od ní něco světoborného je naivní a myslím, že ani sám autor to nechtěl. Plusem je, že je napsána humornou formou, takže jako lehká četba pro chvíli nudy, kdy nic lepšího po ruce nemáte, určitě poslouží.