Jak běžet do kopce

Jak běžet do kopce https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84470/bmid_jak-bezet-do-kopce-84470.jpg 4 77 20

Osobitá, víceméně duchovně zacílená cestopisně-biograficky-fejetonisticky optimistická prvotina známého ženského klauna, herečky Jany Paulové, nebyla při svém tištěném vydání kusem v řadě dobových hereckých breptů, ale vpravdě poctivou literaturou o hledání vlastního „já“ na cestách velkým světem i světem autorce těch nejbližších. Knížka se stala nečekaným bestselerem, mj. obdržela Zlatou knihu Carpe diem za 10.000 prodaných výtisků.... celý text

Netopyr07
27.05.2022 4 z 5

Místy mile filosofické, místy jako Halina Pawlowská. Čteno na Čtenářskou výzvu a bylo to fajné, oddechové.

Zuuuza
09.02.2022 4 z 5

Obdivuhodné, jak se zjevně citlivá Jana odhalí před plénem. Překvapil mě rozpor mezi jejím mediálním obrazem, který upřímně vnímám velmi okrajově, a jejím opravdovým já. Musí být těžké si to v sobě poskládat. Každopádně děkuji za upřímnost.

maja2712
28.08.2021 5 z 5

Je mi padesát, stejně jako Janě Paulové v čase jejího putování po světě. Stejně jako ona i já se ptám na spoustu otázek kdo jsem a kam jdu a co mi chybí a proč hledám a vracím se v myšlenkách zpět a pozoruju a
přemýšlím. Oceňuji její odvahu sama cestovat a své niterni myšlenky vložit do poutavé knihy plné rozjímání nad životem. Byla jsem všude s ni a prožívala vše jako bych tam byla také. Vnímání lidi a přírody mi bylo velmi blízké jen ta odvaha k individuálnímu cestování mi chybí. Klobouk dolů, paní Paulová.

cori
27.02.2021 3 z 5

Líbila se mi grafická úprava knihy s rozlišením úvah a postřehů s cestovatelskými zápisky a vyprávěním o dětství, rodině a divadla. Nejvíc mě ale překvapily Janiny básně. Klobouk dolů.

LuckyZ
14.02.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, dává jiný pohled na paní herečku, její psaní není suché, ale má vtip, i zajímavé duchovní postřehy. Dobré třeba ke čtení před cestou do Indie...

playada
23.07.2017 2 z 5

Bavily mne pasáže z minulosti. Pasáže z cest mne už bavily méně.

janulka1310
18.07.2017 4 z 5

Z knihy jsem byla příjemně překvapena. Více se mi líbily příběhy z cestování, než z osobního života. Možná bych uvítala i souvislý cestopis, případně chronologické zápisky z cest.

Chytuš
07.06.2017 3 z 5

Nedávno jsem viděla film Divočina a připoměla si při něm své dávné dobrodružné cesty do hor. A zatoužila jsem si ještě i něco s podobnou tematikou přečíst, takže tahle knížka mi vstoupila do života přesně v ten pravý čas. Počáteční nadšení ale vystřídalo trochu rozčarování, nebylo to zkrátka to "ono". Nicméně jsem si při čtení znovu zopakovala, že o cestách člověčích nestačí jen číst, nebo je sledovat, ale že nejdůležitější a nejhodnotnější jsou pro nás nakonec ty cesty vlastní... Ostatním nemůžou dát to, co daly paní Paulové, ale můžou inspirovat. A to znamená hodně.

Aleh
29.09.2016 5 z 5

Dočetla jsem útlou knížku od Jany Paulové. Ten název je opravdu výstížný. Věděla jsem o cestovatelské zálibě Jany Paulové. Obdivuji její odvahu. Ale za tu odvahu, kterou má, se jí dostává krásných zážitků z cest. Na cestách do dalekých končin - ve vysokých horách, u moře, v divoké přírodě nebo třeba mezi buddhisty hledá sama sebe, aby se pak do toho našeho civilizovaného světa vrátila vyrovnaná, šťastná, plna sil a elánu. Je to úžasné, očisťující a pro mnohé to může být inspirující.

Jessica007
13.09.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupila, když vyšla, právě proto, že ji napsala Jana Paulová o svém dalekém cestování. Tehdy jsem ji začala číst, ale po nějaké - relativně krátké době - jsem začala číst jinou knihu, pro mě tehdy zajímavější a pak jinou a pak další.. Ke knížce jsem se vrátila díky čtenářské výzvě a začala se mi dost líbit, Jana Paulová ji napsala upřímně, na nic si nehraje a má můj obdiv, že takto sama cestovala. Navíc je tam psáno nejen o cestování. Určitě zajímavá knížka - a navíc mám ráda, když má kniha - v dobrém samozřejmě - vliv na můj život, stačí třeba jen na střípek z něj. V době, kdy jsem ji četla, jsem se šla projít - a najednou jsem se rozhodla, že místo plánované kratší procházky, dojdu na takové poutní místo, kam jsem se chystala už dávno. I když bylo velké horko, šla jsem - a když jsem si říkala, zda jsem nepřecenila své síly, vzpomněla jsem si na cesty Jany Paulové - a došla jsem. Radost jsem měla. Byla jsem si vědoma, že zpět půjdu do kopce. Horko či spíše vedro, únava.. Ale dle příkladu Jany Paulové jsem šla (neběžela tedy) do kopce. Vrátila jsem se unavená, ale spokojená. Takže díky - a nejen za pěkné a zajímavé počtení... :)

sabca
24.07.2016 4 z 5

Tak tuto knihu bych si nepůjčila, kdybych jí nepotřebovala do plnění Čtenářské výzvy 2016. Ale byla jsem docela mile překvapená jaká je Jana Paulová zdatná cestovatelka. Knížku jsem přečetla za odpoledne a mohu doporučit

cukrovka
19.03.2016 4 z 5

Příjemná a milá knížka o cestování a hledání sebe sama.

Ali1960
17.02.2016 5 z 5

Knížka mě moc pobavila, poučila, potěšila... Krásné čtení, při kterém jsem se musela usmívat. Vřele doporučuji !

p.stranska
22.02.2015 3 z 5

Přesně jak je psáno na přebalu knihy: poctivý pokus o krásnou literaturu. Přeji autorce mnoho zdaru do dalšího psaní.

dada108
01.02.2015 5 z 5

Velice milá, svěží a vtipná kniha, takové české Jíst, milovat, meditovat, ale troufám si říct, že lepší :)

bytost
18.12.2014 5 z 5

Tuhle milou knihu jsem našla v souvislosti s tím, že jsem se zapojila do činnosti občanského sdružení www.zmenmujosud.cz Netušila jsem, že Jana Paulová je nejen výborná herečka, ale i kvalitní člověk, který neváhá podporovat druhé.
Kniha vypráví o životě, názorech a cestovatelských zážitcích paní Jany. Rozhodně stojí za přečtení, změní se vám náhled na herce. Obdivuji její kuráž cestovat po celém světě a to i do odlehlých míst sama. Klobouk dolů..!

minirock
08.04.2014 5 z 5

Knížka mě mile překvapila, vůbec jsem to nečekal ale je opravdu radost číst zážitky Jany Paulové z jejích cest po světě. Na nic si nehraje, píše tak jak cítí, sděluje radosti i zármutek, zamýšlí se nad životem i smrtí. Moc pěkné a poučné čtení.

Tiffany
03.02.2014 4 z 5

Já musím říct, že knížku jsem otevřela.., protože jsem byla asi spíš zvědavá, ale ani v nejmenším nezklamala. Mile napsaná a osobnost paní Paulové se tam zrcadlí. Knížka si na nic nehraje...Člověk čte a musí se usmívat. Navíc všichni se jednou dostaneme do bodu, že se hledáme....a hledáme nějaký ten smysl života... PS : knížku provází moc pěkná ilustrace její dcery.

debe
18.02.2013 4 z 5

Optimistická, svěží a hlavně krásně zpracovaná kniha s úžasnými ilustracemi. Stojí za přečtení a třeba i jenom prolistování!

lucajda
23.12.2010 4 z 5

Pěkně a vtipně napsané, a hlavně hodně energetická žena. krásná kniha

Indie cestování Himálaje divadlo úvahy a zamyšlení herci Nepál

Autorovy knížky

Jana Paulová
česká, 1955
2011  78%Jak běžet do kopce

Kniha Jak běžet do kopce je v