Jak a o čem přemýšlejí filozofové

Jak a o čem přemýšlejí filozofové https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143165/jak-a-o-cem-premysleji-filozofove-143165.jpg 4 11 3

Jak a o čem přemýšlejí filozofové. Velké otázky filozofické tradice od Thaleta Milétského po Derridu. Největší přínos filozofů spočívá mnohdy v tom, jaké otázky nám položili a jakým způsobem o nich uvažovali než v tom, jaké odpovědi formulovali. Britský filozof v této knize představuje v krátkých, srozumitelně napsaných kapitolách dvacet pět klíčových myslitelů z celých dějin filozofie. Vybírá vždy jedno základní téma daného autora, ukazuje, jak o něm lze filozoficky uvažovat, a zejména jak je toto téma dodnes živé a ovlivňuje dnešní život, vědu, společnost¦ Zařazení autoři pokrývají časové rozpětí od antických počátků filozofie (Thales, Protagoras, Zenon) po současné myslitele (Popper, Ryle, Dawkins, Derrida).... celý text

Literatura naučná , Filozofie

Vydáno: , Portál

Zeno and the tortoise , 2004

pepap
19.12.2021 5 z 5

Tahle kniha me moc bavila a osobne ji povazuji za pocatek sveho dalsiho cteni filozofickych temat.

Cink262
14.12.2017 4 z 5

Poutavá kniha, která v jednotlivých kapitolách vysvětluje metody myšlení filozofů.
Na začátku každé kapitoly nás autor vždy napne praktickým příkladem filozofického problému a poté se přesune k tomu, jak by ho řešil jeden konkrétní myslitel s pomocí pochopitelnější analogie. Ať už někdo filozofuje kladivem nebo snad rád hází kopím na pokraji vesmíru, vždy je jeho myšlenkový pochod hodný rozboru a Nicholas Fearn dokáže nejen poukázat na všechny výhody dané metody, ale i vyhledat trhliny, které použití tohoto postupu v jiných případech znemožňují.

dennie3
07.06.2014 5 z 5

Díky této knize jsem získala spoustu informací a znalostí. Spisovatel i ty nejsložitější teorie vysvětluje pochopitelně.

filozofie filozofové dějiny filozofie

Autorovy knížky

2004  78%Jak a o čem přemýšlejí filozofové

Kniha Jak a o čem přemýšlejí filozofové je v