Jackie a Maria

Jackie a Maria https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465521/bmid_jackie-a-maria-Y6H-465521.jpg 5 95 37

Jackie Kennedyová, Maria Callasová a Ari Onassis – drama milostného trojúhelníku Jackie Kennedyová je mladá, krásná, inteligentní a miluje svého manžela. Jenže žít ve středu zájmu veřejnosti s mužem posedlým politikou a neschopným spokojit se jen s jednou ženou jí láme srdce. Když jsou oba pozváni na večírek na luxusní jachtu miliardáře Ariho Onassise a Jackie netuší, že to setkání nakonec změní celý její život. Maria Callasová je na vrcholu své operní kariéry a těší se z pozice jedné z nejlepších sopranistek na světě. Maria je ovšem lapena v chladném, bezdětném manželství bez lásky, z jedné strany pod palbou operních manažerů a z druhé nenechavého tisku. Její svět se však obrátí naruby, když se i její osud protne s osudem okouzlujícího Ariho. Zdá se, že v sobě vzájemně našli životní oporu. Krůček za krůčkem se životy Jackie a Marie začínají proplétat, dokud je obě nestrhne spirála lží, tajemství a skandálů. Obě touží mít Ariho jen pro sebe. Jak daleko jsou ale pro lásku ochotny zajít?... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Metafora

Jackie and Maria , 2005

petaSk
11.09.2021 2 z 5

Velké zklamání. Čekala jsem dvě výrazné ženské osobnosti a dostala jsem vzdychající "puberťačky" řešící, jestli je jejich milý podvádí nebo ne. Myslím, že takové persony jako Marii Callas a Jackie Kennedyovou lze definovat a vykreslit i jinak, než ve vztahu k jejich partnerům. V podstatě jsem dostala výčet událostí v jejich životě podaných dost povrchně. Na druhou stranu se kniha četla lehce a rychle, na povšechné seznámení s oběma dámami stačí, na to poznat je, ale určitě ne.
Jackie a Maria je spíše červenou knihovnou než biografií.

Jana283
29.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Dvě výjmečné ženy, tři výjmečné osudy. Sledujeme paralelně životní příběhy Jackie Kennedyové a Mariae Callasové, které spojuje i rozděluje vztah ke kontroverznímu miliardáři Aristotelu Onasisovi. Všichni tři žijí zcela výjmečné a bouřlivé životy, které zpovzdálí vypadají záviděníhodně – bohatství, jachta, soukromý ostrov, operní domy, Bílý dům… Kdo by nezatoužil ocitnout se chvilku na jejich místě. Když se ale ponoříme do stránek románu, zjistíme, že životy to byly nejen plné pohádkového bohatství, dobrodružství a lásky, ale také bolesti a ztrát. Marie Callas obdivovaná operní diva trpěla celý život pocity méněcennosti a samoty. Její touha po dětech nebyla naplněna a její jediný vymodlený synáček Omar zemřel hned po narození. Nakonec se dočkala po deviti letech vášnivého vztahu i zrady od své velké životní lásky Onasisse. Život Jackie je více známý – přišla při atentátu o manžela JF Kennedyho, zemřely jí dvě ze 4 dětí. Strach a psychické problémy jí po atentátu na Kennedyho bratra Roberta vhání do náruče Onassise. Nakonec i Aristoteles ztrácí při leteckém neštěstí jediného syna Alexandera a tím i další smysl života … Román vykresluje všechny tři protagonisty jako lidi milující i chybující, toužící po moci i lásce. Další kniha z edice Beletrizovaných životopisů, která mi přinesla velmi pěkný čtenářský zážitek.

nemer
04.08.2021 3 z 5

Půjdu proti proudu. Velmi jednoduché, vyloženě oddechové čtení z kategorie "romány pro ženy" (s příměsí bulváru). Věřím, že ve skutečnosti byly nejen obě hlavní hrdinky mnohem zajímavějšími a komplikovanějšími osobnostmi, než jak je líčí autorka. Ohromný potenciál tématu podle mého názoru zůstal nevyužitý.
Možná ke smůle autorky jsem současně četla Tokarczukovou - a že to je opravdu jiná liga.
Překlad této knihy (a korektury) také nejsou nijak oslnivé. Zařazení do kategorie historie také nesedí (ano, je to román, ale i tak základní známá fakta by se ctít mohla, viz např. "late Marilyn Monroe" na oslavě 45. narozenin Kennedyho)
Z milosti se dá knížka přežít jako nouzovka na dovolené, čte se velmi snadno, až moc, bohužel žádný velký a nezapomenutelný román se nekoná. Osobně hodnotím jako horší průměr (postavy jsou pojaty plytce až naivně, dialogy nepřesvědčivé atd.) Samozřejmě své čtenáře si kniha jistě najde, ale je to zkrátka čistokrevný "román pro ženy".

stesti.s.knihou
03.08.2021 4 z 5

Příběh se točí okolo životů tří významných osobností - operní pěvkyně Marie Callasové, první dámy Jackie Kennedyové a podnikatele a miliardáře Ariho Onassise. Osudy těchto osobností se v jistém momentu protnou v ne zrovna nejšťastnější záležitosti - jedná se totiž o milostný trojúhelník. Kniha nás sbližuje nejen s osudy jednotlivých postav po dobu několika let, ale rovněž s jejich niternými pocity, touhami a přáními. Děj je napínavý, nikoli však standardně, jak jsme zvyklí ku příkladu z thrillerů, ale lehce, nenásilně - ostatně jedná se o životy a osudy reálných lidí.
Myslím, že neprohloupíte, pokud si tuto knihu přečtete; krom zajímavého tématu milostného trojúhelníku vám kniha přiblíží významné momenty novodobých dějin a vysvětlí vazby v tehdejší společnosti světové smetánky.

Pípasek
19.07.2021 5 z 5

Kniha zaujme od první stránky, vyjdou na povrch i ty nejintimnější události ze života všech účastníků. Život plný lesku, peněz, moci, ale i zrady, tragédií , smrti. Neštěstí a smrt se rodině Kennedyových nevyhnula ani v dalších letech.

Lovana
17.07.2021 5 z 5

Tato kniha z edice Beletetrizovaných životopisů mě zaujala hned, jak jsem ji tady viděla poprvé a věděla jsem, že ji musím číst. Životopisů jsem zatím moc nečetla, ale ty co jsem četla, tak mě bavily, takže jsem čekala, že se mi bude líbit i Jackie a Maria. Přestože jsem od knihy měla velká očekávání, tak jsem z knihy nadšená Kniha je velmi čtivě napsaná a člověk si i připomene jisté znalosti z historie a zjistí i něco více, ale nesmí zapomínat, že je to pořad fikce a ne literatura faktu. Já osobně jsem několikrát otevírala internet, abych si některé informace ještě doplnila dle skutečnosti a podobně Určitě se podívám na další knihy, které v této edici vyšly a přečtu si i nějakou další..
Pokud tedy máte rádi životopisy, knihy, ve kterých se vyskytují skutečné osoby z historie, tak tuto mohu rozhodně doporučit

Hodnocení 4,75*/5*

alnahu
04.07.2021 5 z 5

Tato kniha mě mile překvapila-čtivostí .Příběh milostného trojúhelníků mezi Jackii Kennedyovou-operní pěvkyní Marií Callas a Aristotelesem Onassisem -jejichž osudy se vzájemně propletli.Obou žen mě bylo v podstatě líto Jackie to neměla v manželství s Kennedym lehké -ten byl stále obletován ženami a také toho využíval.V manželství s ním měli čtyři děti a dvě z nich pochovali a přesto ho Jackie velmi milovala ,až do jeho atentátu-kdy ji zemřel v náručí.I Marii mi bylo líto ta žila z Onassisem devět let měli spolu dítě a to nechal Ari odstranit a oženil se s Jacquelinou.V manželství s ní nevydržel dlouho a opět se vrátil ke Callasové.Opravdu hluboká sonda do zlomený srdcí.Zajímavé čtení.

Knižní střípky
28.06.2021 5 z 5

Toto čtení bylo naprosto úžasné. Žádné suchopárné informace, ale krásný románový příběh. Autorka vykreslila obě ženy bez příkras, se všemi jejich klady a zápory, obě dělaly chyby ve jménu lásky. Byť byly pro mnohé ikonami, tak ani jim se nevyhnuly obrovské tragédie, rozhodně neměly na růžích ustláno.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

alibaba72
21.06.2021 5 z 5

Skvělé čtení, takový zajímavý zamilovaný trojboj. Jdu se poohlédnout po dalších knihách autorky.

tereza1198
20.06.2021 5 z 5

Opravdu výborná kniha o dvou ženách a jejich společném muži. Líbily se mi živoucí charaktery a to že kniha nikomu nestranní. Více mě zajímala Maria Callas, protože všeobecně nemusím klan Kennedyů. Kniha je objektivní k oběma ženám. Nechce z jedné udělat světici a z druhé mrchu. Obě dámy mají silný životním příběh a číst o nich byla lahůdka.

iceVS
13.06.2021 5 z 5

Nádherná kniha, litovala jsem každé chvilky, kdy jsem od čtení musela upustit.
Jsem přesvědčená, že pro mě je to nejlepší kniha pro tento rok, stěží ji některá další předčí.

veruptackova
02.06.2021 5 z 5

Přiznám se, že to byla hlavně postava Jackie Kennedy, která mě nalákala ke čtení této knihy. O vdově po 35. prezidentovi USA jsem toho moc nevěděla a to jsem chtěla změnit. Proto jsem se pustila do čtení a měla trochu obavu, když jsem zjistila, že je kniha rozdělená do částí věnovaných Jackie a kapitol Marie. Upřímně mi totiž jméno Maria Callas nic neříkalo. Při hledání na internetu jsem však zjistila, že opravdu jen jméno, protože silný hlas zpívající Carmen jsem už rozhodně slyšela. Nakonec nedokážu říct, která z žen mi přirostla k srdci více. Obě si mě získaly i když minimálně v podání Gill Paulové byly velmi odlišné.
Líbilo se mi, že příběh začíná na konci padesátých let a zachycuje manželství Jackie s J.F.Kennedym a i dobu největší slávy Marie Callasové. Poskytuje zajímavý pohled na zlomové okamžiky života obou žen a popisuje jejich vztah k řeckému rejdaři.
Celá kniha nepostrádá čtivost a to i přesto, že z historie asi většina z nás tuší, jak tento milostný trojúhelník skončí.
Tento beletrizovaný životopis má skoro 500 stránek a já si užila čtení každé z nich!

zuzana2254
05.05.2021 5 z 5

Maria Callasová mě zajímala asi odjakživa, takže jsem s nadšením sáhla po tomto bravurně napsaném příběhu o lásce, vztazích, bohatství a bolesti. Velmi působivé a čtivé dílo, za které autorce moc děkuji!

MedvidekS
26.04.2021 4 z 5

Silné příběhy dvou silných žen. Skvěle napsáno a donutilo mě to “vygooglit si” o nich všemožné informace.

iška
07.04.2021 5 z 5

Dvě ženy, které nás zavedou do nejvyšších společenských kruhů. Obě jsou vyjímečné a jejich osudy propojí vyjímečný muž. Ale žádné bohatství nikoho neuchrání od osobních trápení. Velice dobře napsáno a mohu jen doporučit.

LaDela
02.04.2021 5 z 5

95%
Milostný trojúhelník, který napsal život sám a paní spisovatelka tomu dala neuvěřitelnou formu. Miluji biografické romány a tohle bylo vážně něco. Člověk skoro zapomněl, že je to skutečný příběh skutečných lidí. Úžasné proniknutí do niter dvou osudem zkoušených žen. Skvělá autorská i překladatelská práce a moje nová knižní láska.

andrii24
10.03.2021

Nalodila se. Ona emoce. První - sladká jako marcipán. Druhá - pálí po feferonce.