Svědomí

Svědomí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201294/mid_svedomi-exh-201294.jpg 4 28 8

Jack Swyteck série

Strhující advokátní thrilller. Vina * trest * svědomí Úspěšný trestní obhájce Jack Swyteck si už léta nerozumí se svým otcem Harrym, guvernérem státu Florida. Harry nechá jednoho z Jackových klientů popravit na elektrickém křesle, ačkoli Jack pevně věří, že muž je nevinen. Vztah Jacka a Harryho se tak ještě více vyhrotí. Vzájemná nevraživost však musí jít stranou. Na scéně se objeví šílený psychopat, který se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Jeho geniální manipulace a touha po krvi zaplétají Jacka i Harryho do sítě obvinění, vydírání a lží. Dokáží se domluvit, spolupracovat a překonat hlubokou propast, která je mezi nimi? Měli by! Počet zavražděných svědků roste… První díl série se svérázným obhájcem Jackem Swyteckem od bestsellerového autora Jamese Grippanda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Pardon , 1994

ArwenAragorn
07.05.2021 2 z 5

40%

Jednoduchý thriller, hodně nepravděpodobný, často nesmyslný, navíc s patetickým koncem. Na druhé straně byl čtivý a docela napínavý, takže pro ty, kdo hledají nenáročný thriller ke čtení, je jako dělaný.
Já se ale autorovi příště vyhnu.

petrpospa
20.10.2019 4 z 5

Advokátní thriller? Proč ne. Sice trochu jednoduché a s hodně sladkým koncem, ale amíci to tak prostě občas mají. Četlo se to dobře a svižně, příjemné bylo vrátit se do doby, kdy lidé necourali městem s mobilem v ruce... Naštěstí jsme v byli ušetřeni vlhkých pohledů na vlající americkou vlajku a i to je důvod, proč nějakého Grippanda ještě zkusím... Tři a půl hvězdy

trudoš
13.09.2018 3 z 5

Svižný thriller s docela zajímavou, třebaže na můj vkus trochu melodramatickou zápletkou. Tu umocňuje románové chování postav, které sice dělají literatuře čest, ovšem se skutečností mají společného máloco. A nic proti právníkům, ale když hrdina hned z kraje nechá osvobodit vinného psychopata jen proto, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost, nějak jsem k němu těžko hledal cestu. To, že jde o syna guvernéra Floridy tomu taky moc nepřidalo, protože bohatá fňukna je snad ještě horší, než chudá. S čímž souvisí i sociální linie románu, kdy James Grippando často místo vyšetřování řeší rodinná a milenecká dramata všedního dne. Díky tomu pak samotné vraždy mezi přáteli ani nepůsobí moc podstatně, což bylo fakt divné.
Přesto se knize nedá upřít čtivost. Na to že jde o právnický thriller, scény ze soudní síně nezabírají víc prostoru než je nezbytné, a koncepce tak připomíná klasickou detektivku. Snad jen, že obhájce Jack Swyteck se spíš veze na vlně událostí, než že by do nich aktivně zasahoval.

karel0684
04.07.2017 4 z 5

Tahle kniha čekala na své přečtení velmi dlouho. Vůbec to nebylo špatné a rád si přečtu další díla tohoto spisovatele. Napínavé, čtivé, bavící

Jity-Lovies
24.06.2015

Velmi čtivá kniha, která mě bavila až do konce!:) Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla

Hella
07.08.2014 3 z 5

Vzhledem k tomu, že knihu jsem v knihovně popadla v podstatě jen díky tomu, že byla nová :-) (a ty já ráda očuchávám :-) ) , neměla jsem vůbec žádná očekávání co do kvality. A ejhle - až na "blbější a slabší" konec - to bylo v podstatě prima čtení. Takže si určitě počkám i na další autorovy tituly.

evasamankova
13.06.2014 4 z 5

Napínavý advokátní thriller, kterému nechybí napětí ani spád. Kniha se mi četla výborně, autorův styl je velmi příjemný. Spokojenost

mikika
19.05.2014

Výborný thriller, česky už vyšel jako Prosba o milost, ale dvacet let od vydání originálu není vůbec znát, až na patetický závěr kniha obstojí i dnes...