Prosba o milost

Prosba o milost https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88838/prosba-o-milost-88838.jpg 4 28 8

Jack Swyteck série

Jack Swyteck vynikající obhájce z Miami, se léta bouřil proti vůli svého otce Harryho, který nyní zastává úřad guvernéra státu Florida. Jejich odcizení vrcholí, když Harry nechá zemřít na elektrickém křesle jednoho z Jackových klientů, o jehož nevině je Jack přesvědčen. Do děje náhle vstupuje neznámý psychopat. Nezastaví se ani před vraždou. Oba muže vystaví obrovskému nebezpečí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Alpress

The Pardon , 1994

ArwenAragorn
07.05.2021 2 z 5

40%

Jednoduchý thriller, hodně nepravděpodobný, často nesmyslný, navíc s patetickým koncem. Na druhé straně byl čtivý a docela napínavý, takže pro ty, kdo hledají nenáročný thriller ke čtení, je jako dělaný.
Já se ale autorovi příště vyhnu.

petrpospa
20.10.2019 4 z 5

Advokátní thriller? Proč ne. Sice trochu jednoduché a s hodně sladkým koncem, ale amíci to tak prostě občas mají. Četlo se to dobře a svižně, příjemné bylo vrátit se do doby, kdy lidé necourali městem s mobilem v ruce... Naštěstí jsme v byli ušetřeni vlhkých pohledů na vlající americkou vlajku a i to je důvod, proč nějakého Grippanda ještě zkusím... Tři a půl hvězdy

trudoš
13.09.2018 3 z 5

Svižný thriller s docela zajímavou, třebaže na můj vkus trochu melodramatickou zápletkou. Tu umocňuje románové chování postav, které sice dělají literatuře čest, ovšem se skutečností mají společného máloco. A nic proti právníkům, ale když hrdina hned z kraje nechá osvobodit vinného psychopata jen proto, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost, nějak jsem k němu těžko hledal cestu. To, že jde o syna guvernéra Floridy tomu taky moc nepřidalo, protože bohatá fňukna je snad ještě horší, než chudá. S čímž souvisí i sociální linie románu, kdy James Grippando často místo vyšetřování řeší rodinná a milenecká dramata všedního dne. Díky tomu pak samotné vraždy mezi přáteli ani nepůsobí moc podstatně, což bylo fakt divné.
Přesto se knize nedá upřít čtivost. Na to že jde o právnický thriller, scény ze soudní síně nezabírají víc prostoru než je nezbytné, a koncepce tak připomíná klasickou detektivku. Snad jen, že obhájce Jack Swyteck se spíš veze na vlně událostí, než že by do nich aktivně zasahoval.

karel0684
04.07.2017 4 z 5

Tahle kniha čekala na své přečtení velmi dlouho. Vůbec to nebylo špatné a rád si přečtu další díla tohoto spisovatele. Napínavé, čtivé, bavící

Jity-Lovies
24.06.2015

Velmi čtivá kniha, která mě bavila až do konce!:) Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla

Hella
07.08.2014 3 z 5

Vzhledem k tomu, že knihu jsem v knihovně popadla v podstatě jen díky tomu, že byla nová :-) (a ty já ráda očuchávám :-) ) , neměla jsem vůbec žádná očekávání co do kvality. A ejhle - až na "blbější a slabší" konec - to bylo v podstatě prima čtení. Takže si určitě počkám i na další autorovy tituly.

evasamankova
13.06.2014 4 z 5

Napínavý advokátní thriller, kterému nechybí napětí ani spád. Kniha se mi četla výborně, autorův styl je velmi příjemný. Spokojenost

mikika
19.05.2014

Výborný thriller, česky už vyšel jako Prosba o milost, ale dvacet let od vydání originálu není vůbec znát, až na patetický závěr kniha obstojí i dnes...