Výstřel

Výstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4571/bmid_vystrel-3rH-4571.jpg 5 329 42

Jack Reacher série

Osamělý střelec se schová v několikapodlažní garáži a vystřelí do davu na veřejném prostranství v malém městě v Indianě. Ve zbytečném masakru náhodně zemře pět lidí. Ale střelec po sobě zanechá dokonalou stopu a policie ho rychle dopadne. Jmenuje se James Barr. Jedná se o zcela nenapadnutelný případ. Barr po zatčení odmítá mluvit. Pak svému právníkovi sdělí jedinou větu: "Sežeňte mi Jacka Reachera." Jaká událost z minulosti spojuje očividného psychopata a bývalého vojenského policistu?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

One Shot , 2005

Lolila
23.06.2017 5 z 5

Aj napriek tomu, že som videla film, kniha má čím prekvapiť. Zo začiatku mi vadil filmový T. Cruise, pretože nespĺňa požiadavky knižného Reachera. Ale Cruise je výborný herec, takže odpustené:-))). Opäť napätie od začiatku až do konca. Reacher je neohrozený, inteligentný chlapík, ktorého len tak niekto nedostane. Vždy na tej správnej strane. Čítam sériu postupne, takže zatiaľ Jatka a Výstrel najlepšie.

pejty
08.10.2016 5 z 5

Tato kniha je moje srdcovka, neboť díky zfilmování této knihy jsem objevil tuto báječnou sérii. Zatím jediná kniha z této série, kterou jsem četl dvakrát a mám pocit, že určitě ne naposledy. Jack Reacher svým přístupem k dobru a zlu, svým drsným vystupováním, svým armádním mozkem a detektivními schopnostmi mě prostě vždy dostane a u této knihy to nebylo jiné. Spíše bych mohl říct, že to bylo ještě o trochu lepší než v jiných knihách o Reacherovy.

Dzery68
10.08.2016

Jack Reacher v knize: 195cm, 110 kg, tělo tvrdý sval pokryté jizvy. Filmový představitel Tom Cruis: 160cm, 30kg i s postelí. Tak nevím, jestli nemám při čtení knih Leea Childa špatnou vizuální představu o hlavním hrdinovi.
Jinak kniha super!

čef
15.05.2016 5 z 5

Jack Reacher je pořád stejný správňák, který neochvějně straní všem nespravedlivě postiženým. Příběh se příliš neliší od ostatních knih série, akční děj je prokládán rvačkami a přestřelkami. K tomu je přizpůsobeno vše - žádné psychologické drama se závažným poselstvím určitě nikdo nečeká. Tady jde o napětí a tvrdý boj.

pocitac311
18.03.2016 5 z 5

Zaujímavé, napínavé, dobre sa mi čítalo, rád si pozriem aj film.
Po zhliadnutí filmu musím priznať, že kniha je omnoho lepšia :-)

Nelly
14.04.2015 5 z 5

Výborné, pro mne jeden z nejlepších dílů - sice jsem před nedávnem viděla filmové zpracování, takže jsem měla v živé paměti zápletku, ale kniha je mnohem lepší. A ačkoliv mám T.Cruise celkem ráda, na knižního Reachera prostě ani zdaleka nemá.

olle3
08.01.2015 5 z 5

Svižné, čtivé, propracované. Děj pěkně graduje, ke konci jsem se nemohl odtrhnout. Nemám, co bych vytkl.

Rabjohns
24.11.2014 4 z 5

Zdálo se mi,že se kniha rozjíždí pomalu, ale jinak dobrý. Trošku nestandardní je to,že Reacher tentokrát pracuje v týmu.

kosmi
12.04.2014 5 z 5

Vsude se resi Tom Cruise. Vzdyt neni zas tak malej, bez 40cm ty 2 metry v pohode da. A kdyby ho lip nasvitili tak je i blondak. Njn tak asi by na to lip sedel Dolph Lundgren, ale budte radi ze to nevzal Danny DeVito ;-) A vubec, me se ten film libil.

felia
22.01.2014 5 z 5

Výborná kniha. Skvěle napsaná, skvěle přeložená. Viděl jsem i ten nešťastný film. TomCruis měl roli Jacka Reachera odmítnout. Neznám žádného herce, který by se pro roli hodil. Diváci ať v tomto případě dají přednost knihze a uvědomí si, že četba je často příjemnější než vysedávání v kině a že každý román nelze úspěšně natočit.

astroweb
19.10.2013 5 z 5

Opět super, Reacher, moc se mi líbil tento příběh.

MartinH
09.09.2013 4 z 5

Dobrá knížka, lehce a rychle se čte. Mnohem lepší než film.

Solverino
04.08.2013 4 z 5

Jako film poměrně slabé, jak kniha celkem slušný nadstandard - dokážete si někdo předstvit 160cm Toma Cruise jako Jacka Reachera? Já teda ne... nevhodný výběr herce... :)

šipek
22.06.2013 5 z 5

Mé první setkání s tímto spisovatelem a určitě ne poslední, těším se na další setkání s Jackem Reacherem. Doporučuji

Moniks
17.06.2013 5 z 5

Musím říct že jsem spokojena s knihou velice dobře se četla ....super ...no a koukala jsem na film a musím říct Jack jako Cruise no to si nejak nesedlo.....kniha samozřejmě o mnohéo lepší takže za 1.

kokosek
22.02.2013 4 z 5

Hodně jsem spěchal na tenhle díl, než uvidím film. A jednu věc stále nechápu, jak někoho mohlo napadnout, že toho dvoumetrového blonďáka bude hrát zrovna Tom Cruise. Jako vojáka z minulého dílu, si ho ještě dokážu představit, ale tady ne. Tady to prostě nejde.
Zpět ke knize. Po minulém Reacherovi to bylo zase zpět. Ten looser co vším proplouvá a vyřeší po několika chybičkách vše. Dávám jen 4 hvězdy, protože jsem hodně dopředu věděl kdo a proč. Možná víc tajemna by bylo dobrý. Ale je to velmi čtivé (jako vlastně vše od autora) a špatně se od této knihy odchází.
Tak a teď rychle na Únos.

Patapuf
15.02.2013 5 z 5

Nedávno sem byl v kině na filmové verzy této knihy a nebylo to úplně nejhorší a docela rád sem tam viděl i samotného Childa, který se tam mihnul v jedné miniroli, ale na druhou stranu sem se celý film pokoušel představit Toma Cruise, jak je vysoký 190 cm a má 110 kilo..... Nějak mi to nešlo, takže kniha jasně výtězí....

guru
27.05.2012 5 z 5

Osobne podľa mňa spolu s Jatkami zatiaľ najlepší diel Jacka Reachera.
Nechýbal spád ani napätie, a to do samotného konca.

kilometr
07.02.2012 3 z 5

Kniha má výborný rozjezd.Reacher je neohrožený borec,který je kombinací Jamese Bonda,Johna Ramba a Jasona Bournea.
Policie pouze statuje,hrdina je v pohodě.....v závěru porazí vetchého 80-ti letého starce a je tu slavný konec.Díky za něj!

Handulenka
25.01.2012 5 z 5

Napínavá kniha od začátku do konce.

zfilmováno

Lee Child