Vedra

Vedra https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4572/bmid_vedra-wOZ-4572.jpg 4 376 56

Jack Reacher série

Stopování je nespolehlivým způsobem dopravy. Při teplotě přes čtyřicet stupňů můžete být rádi, když řidič otevře dvířka klimatizovaného auta alespoň na tak dlouho, abyste stačili vklouznout dovnitř. To zjistil Jack Reacher velice rychle. Cestuje ve vražedném vedru texaského léta nekonečnou otevřenou prázdnotou a potřebuje zůstat v pohybu, tak jako žralok na širém moři. Nezajímá ho, kdo mu zastaví. V životě by ho nenapadlo, že to bude někdo jako Carmen. Je sama a řídí cadillac. Krásná, mladá a bohatá. Má malou dceru, kterou sledují neviditelní pozorovatelé. A manžela zavřeného ve vězení, jenž ji bude brutálně mlátit, až se vrátí domů. Pokud ji okamžitě nezabije. Reacher se v nepříjemných situacích vyzná. A odlehlý ranč v okrese Echo, na kterém Carmen žije, jimi oplývá: lži, předsudky, nenávist a vražda. Reacher nedokáže dámě v úzkých odolat. Její rodina ji nemá ráda. Policajtům nelze věřit. Právníci nepomůžou. Kdo jiný by ji mohl zachránit než Reacher?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Echo Burning , 2001

work
29.08.2023 2 z 5

Protože Závěje Tess Gerritsen na letošní vedra jako ochlazovač nezafungovaly, rozhodl jsem se to vyřešit dalším Reacherem, u něhož jsem se alespoň mohl utěšovat, že je mu vedro ještě větší. Lee Child je pro mě jakousi jistotou. Ne ani tak v tom, že všechno co napíše je dokonalé - zdaleka ne - jako spíše v tom, že píše opravdu dobře a jeho styl a větná stavba mi prostě sedí. Nejinak je to i u téhle knížky, i když Vedra patří k těm slabším reacherovkám.
Hlavní potíž je v tom, že se to občas dost vleče. Ne proto, že by se čtenář nudil, protože Reacher je v zatraceně sympatickém akčním módu, i když je jen tak natažený na posteli a odpočívá nebo se pokouší osedlat koně, ale spíš absencí silnějšího příběhu. Zápletka je velice slabá a Reacherova intuice pro změnu zase tak silná, že se navzdory neexistujícím vodítkům pouští do pátrání na vlastní pěst. Místy to nedává smysl a místy se to zbytečně nadstavuje jak seriály na Netflixu. Navíc - navzdory všem očekáváním - se Reacher nevyspí ani s jednou z hlavnich krásných protagonistek (přestože by v jednom případě moc chtěl). Tím mě asi Child Lee překvapil nejvíc.
Suma sumárum, u těchto knížek víte, co chcete dostat, a taky to dostanete. Nic víc, nic míň.

Luigi1
12.03.2023 4 z 5

Tak opět je na snadě pomoc ženě s dcerkou kterou i přesto,že je ve vězení ji manžel psychicky týrá nikdo ji nevěří

demoniaco
01.02.2023 2 z 5

Průměrná kniha, ale klasickej Reacher zachránce co se pak vydá zase cestou někam...

pidalka777
06.10.2022 3 z 5

Mám moc ráda knihy s Jackem Reacherem. Bohužel tato se mi moc nelíbila neměla takové ty "Reacherovské koule". Pořád jsem čekala kdy se to rozjede a naštěstí jsem se dočkala a poslední čtvrtina byla už boží.

Schamila
12.06.2022 4 z 5

Ta vedra fakt bezva vylíčena, také mi bylo teplíčko, a příběh - zase faj...

TeaPeter
02.05.2022 3 z 5

Slabší díl série, nudný a rozvleklý jako širé pláně Divokého západu. A na závěr revolver naposledy vystřelil...

Merlin_CZ
29.04.2022 5 z 5

Jack Reacher mě prostě baví, začátek je malinko rozvláčnější, ale čte se to dobře a jako oddechovka je to fajn. :) mám za sebou pět dílů a jdu pomalu na šestý.
a doufám, že seriál neskončí po první serii, protože mě bavil rozhodně víc než filmy s Cruisem :)

bekule
29.09.2021 3 z 5

Už si sice začínám zvykat na značnou autorovu rozvleklost ale spíš mě vadí ty těžce uvěřitelné nelogičnosti,tady hlavně v podivném chování Reachera. Thriller opět ani náhodou ale autor píše velmi čtivě takže zatím nezavrhuji a za hodně dlouhou dobu sáhnu po dalším dílu.

jprst
16.09.2021 4 z 5

Opět prostě téměř parádní příběh, autor je můj oblíbenec, takže ty drobné nesrovnalosti v logice příběhu jsem bez problémů zkousnul.

careras.c
29.12.2020 5 z 5

pěkné jemné čtení...

faba
29.08.2020 3 z 5

Oddychovka. Tak jak je to u Reachera běžné. Všechno zná a předvídá, všude byl dvakrát, od všeho má klíče, a dokonce četl i Babičku. Ale na oddechovou četbu, jako dělané.

zd0981
26.07.2020 4 z 5

Nereálné, v některých pasážích těžko uvěřitelné. Ostatně jak je v této sérii obvyklé.
Nicméně čtivé...

mysce
19.02.2020 5 z 5

Kniha „Vedra“ s Jackem Reacherem, sympatickým tulákem a novodobým mstitelem, mi připadala reálná a s dobrou zápletkou.
V senzačně napínavém příběhu se objevují klamy, jejichž odhalování komplikují spletité vztahy mezi jednotlivými postavami. U Carmen jsem dlouho váhala, zda jí můžu nebo nemůžu věřit. Child mě napínal až do extrému, aby finále rozjel jaksepatří a přesně podle mého vkusu… jo, a to vedro jsem úplně cítila!
Hezká pětka!

aralka
28.11.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila náhodně v bazaru, byl to výběr v podstatě naslepo a postava Jacka Reachera se mi celkem zalíbila, stejně tak i styl psaní pana Childa (vím, že to je pseudonym :-)), takže se nebudu bránit dalším dílům v této sérii, podle mě se to může stát návykové, což soudím i podle cen některých starších dílů, které se špatně shánějí...

francouz
11.09.2019 5 z 5

Opět někdo, kdo pomůže dámě v nouzi. Pánové ruku na srdce, kolik by nás bylo, kteří by se zachovali, tak, že by pomohli dámě v nouzi.........
Né na to musíte měřit skoro dva metry, mít výcvik z est Pointu, umět se bleskově rozhodovat, a poznat, kdy někdo vyloženě lže, a kdy je zahnán do kouta.
No přiznám se, výše uvedeným neoplývám, i když by vedle seděla krásně vypadající dívka, určitě bych začal přemýšlet, jestli moje cesta, nekončí na další benzínové pumpě...
To, ale není případ Jacka, ten jde opět naprosto neohroženě za svým. Sice občas to úplně nevýjde, tak jako v případě slibně se rozvýjejícího večera s advokátkou, která ze sprchy výjde oděná, tak, že představy se okamžitě stávající více hmatatelnými, ale ejhle,.....
Opět prostě klasika, jízda od začátku až do konce...

georginaa
02.06.2019 5 z 5

To by nebyl Jack , aby nepomohl ženě v nouzi, která se stará o malou dcerku. Musí ji ochránit před násilnickým manželem, který je zrovna ve vězení, ale né navždy. Manžel ji nechá i sledovat a psychicky ji týrá i na dálku. Nikdo ženě nevěří, ani její vlastní rodina. Všichni se bojí a dávají od ní ruce pryč. Kromě Rearchera.

Honey0105
31.08.2018 5 z 5

Tak Reacher opět nezklamal. Když jsem četla před pár lety první knihu o Jacku Recherovi, tak mi přišla neslaná, nemastná - ale nyní mohu prohlásit, že jsem regulérní Reacherovskej fanoušek.
Tady jsem sice tušila už od poloviny, jak to dopadne (a ukázalo se, že jsem se nemýlila), ale na zážitku ze čtení mi to stejnak neubralo. Nemohu hodnotit jinak, než všema pěti.

Reacher81
23.06.2018 5 z 5

Opět úžasná kniha. Když jsem si četl obsah tohoto dílu o čem bude, nemohl jsem se dočkat. Byl jsem zvědavý, jak si Jack poradí s případem ženy, která je brutálně mlácena svým manželem. A Jack opět nezklamal. Jack Reacher a spisovatel Lee Child jsou prostě úžasní!

trudoš
08.05.2018 5 z 5

Co mi na románech Lee Childa vyhovuje nejvíc je, že každý z příběhů začíná jinak. S tím souvisí i různorodost zápletek, kdy se mění jak charakter, tak koncepce. A protože je Jack Reacher tulák na cestách, lze děj přenést prakticky kamkoliv.
Vedra nás tentokrát zavedou do slunného Texasu, na ranč násilnického zbohatlíka, co má (jak se zdá) jediný cíl - umlátit svou manželku a dceru. Čemuž Jack rozhodně hodlá zabránit. Jenže ne všechno, co se třpytí, je zlato, a bývalému vojenskému vyšetřovateli brzy dojde, že vztahy na Červeném domě jsou trošku komplikovanější...
Jednoduchý thriller z honáckého zapadákova, jehož jedinou vadou na kráse je přílišná Reacherova hrdinskost. Takový americký Mirek Dušín, kdyby měřil dva metry a třicet let sloužil u Strýčka Sama. V některých momentech to působí až komicky, hlavně v porovnání se současným trendem nejednoznačných hrdinů. Přesto báječný relax, který urazí jen v momentě, kdy čekáte něco víc než sympatického ranaře, co zachraňuje krásku v nesnázích.

1amu
09.04.2018 4 z 5

Z této knihy jsem si odnesl velice důležitá ponaučení. Tak tedy :
Ponaučení první : tuto knihu číst v zimě a ještě k tomu, když vám špatně topí.Ponaučení druhé : tchyně jako takové jsou všude stejné (pardon - výjimka potvrzuje pravidlo).Ponaučení třetí: když se setkáme s lichvářem (a uspějeme - jedno jak), výtěžek dejte na charitu.
Ponaučení čtvrté : právníci jsou potřební, ale je mezi nimi i dost šmejdů. Ponaučení páté : věnujte se svým dětem, vnukům či pravnukům a pokud to potřebují a vy můžete - pilujte s nimi matematiku, zejména statistiku a geometrii. Reacher je zářný příklad v praktickém využívání během svého květnatého života.
Ponaučení šesté : žena je tvor záhadný a více méně nevyzpytatelný.
Ponaučení sedmé : když stopujete, dávejte bacha kdo vám zastaví.
Ponaučení osmé : když chcete dát nakládačku buranovi, předem si to rozvažte. Jednak nejste z 99% Reacher, ale co je horší - na chirurgii můžete skončit možná vy .
Ponaučení deváté : Pokud nemáte zažitou praxi, nesedlejte koně sami, nemusí to dobře dopadnout.
Ponaučení desáté a poslední: Až třeba někdy dojedete do Texasu, vězte, že jde o obrovský stát a k doktorovi, či na poštu je někdy setsakra daleko !