Poslední sbohem

Poslední sbohem https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122909/bmid_posledni-sbohem-122909.jpg 5 281 47

Jack Reacher série

Děj se odehrává ve státě Mississippi v březnu 1997, pouhých šest měsíců před Jatkami, prvním Childovým thrillerem s Jackem Reacherem. Nesnadná mise přináší rozhodující okamžik v Reacherově vojenské kariéře. Reacher stojí před životním rozhodnutím. Když udělá, co chce armáda, dokáže se podívat sám sobě do očí? A když to neudělá, bude ho armáda ještě chtít? Březen 1997. Za barem v Carter Crossing ve státě Mississippi je nalezena žena s proříznutým hrdlem. Jen kousek opodál stojí velká vojenská základna. Je vrahem místní chlap – nebo je to voják? Jack Reacher, tehdy stále major vojenské policie, dostane za úkol, aby se tam v přestrojení vypravil. Okresní šerif dřív sloužil u americké námořní pěchoty – a je to nádherná žena. Její vyšetřování nikam nevede. Brání jí v něm Pentagon? Nebo nechce najít vraha? ... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Affair , 2011

faba
18.02.2024 3 z 5

Jsem trochu zmaten. Je to 12. kniha v sérii o Reacherovi, kde se dozvíme proč odešel z armády, že jeho bratr zde ještě žije, i když jej zabili v některém (už nevím v kterém) dřívějším díle, takže jsem v tom měl trochu guláš... Ale nešť, je to typický Reacher, který zabijí bez výčitek na potkání a vše je ok. Ale po zhlédnutí druhé řady seriálu o tomto ,,velikánovi", a to doslova, jsem si musel zase nějaký díl o něm přečíst. Není to až takové top, ale neurazí.

Luigi1
10.03.2023 5 z 5

Zde se dozvíme proč Reacher odešel od armády a stal se z něj tulák

Evelin2506
24.11.2022 4 z 5

Nezklamala, zápletka plně ve stylu Jacka Reachera. Jeho přístup je stejný bez rozdílu, jestli byl major nebo je tulák.

georginaa
08.06.2022 3 z 5

Jsem ráda, že nám autor i nechal nahlédnout do vyšetřování, co by ještě Reacher byl major v armádě. Nakonec člověk i pochopí proč vlastně odešel, když měl takovou budoucnost před sebou. Začíná vyšetřovat případ mrtvé ženy a ne vše je tak snadné jak se zdá. Brání mu šerifka a on neví, zda je sním, nebo proti.

Merlin_CZ
10.05.2022 5 z 5

Tento díl se odehrává před prvním (jatka) a dozvíme se proč vlastně Jack Reacher odešel z armády.
Nebudu spoilerovat, nicméně to bylo jako všechny díly zábavné, bavilo, napínavé a bez nudných míst....(teda trošičku ty popisy silnic pořád dokola, ale to už k této serii tak nějak patří....)

Česneksmedem
23.01.2022 5 z 5

Přidávám se ke spokojeným čtenářům této knihy. Pokud to berete jako oddechovku s mírnou nadsázkou, tak je to velice čtivé a příjemné. Je v tom i drobek erotiky, jídla a chlapských zásad. A abychom z té reality neunikali moc hluboko, jsou zde i papalášské manýry. Doporučuji!

careras.c
29.04.2021 5 z 5

tak tohle mne baví…:)

mysce
17.03.2021 5 z 5

S Jackem Reacherem se v knize setkáváme ještě jako s důstojníkem, když je inkognito vyslán do malého města v Mississippi, aby dohlížel na vyšetřování vraždy vedené jeho mladším schopným kolegou Munroem a místní policií.
Dotyčné město žije v těsné symbióze s velikou vojenskou základnou a vypadá to, že vraždu a znásilnění mladé ženy by mohl mít na svědomí někdo z vojáků. Jack svou práci vykonává precizně jak švýcarské hodinky a záhy zjišťuje, že Pentagon se místo vyhlašované pomoci snaží mlžit a brzdit vyšetřování.
Od vedení základny totiž vedou nitky zájmů na velice vysoká politická místa a Jack se tak nakonec dostane do situace, kdy se loajalita vojáka osudově střetne s jeho bytostným smyslem pro spravedlnost.
Jack Reacher dotáhne případ do konce, a to hezky po svém. Drsně a brutálně, ale účinně.
Vynikající čtení!

surikata246
02.02.2021 5 z 5

Musela jsem přečíst velmi rychle, protože další kolegové a kolegyně už jsou nedočkaví.
Líbilo se mi to moc a myslím, že patří k nejlepším s hlavním hrdinou Reacherem. Moc se těším na další setkání.

Lavender756
04.12.2020 4 z 5

Až na ty opakující se popisy silnic :D ...to byla pecka!

StvN
17.10.2020 5 z 5

Po dlouhé době zase Reacher. A zase stejně dobře. Na jednu stranu všechny tři akční sekvence byly naprosto nerealistické a kdo se v tom trochu vyzná, pozná, že takhle by to nešlo. Na druhou stranu nejlépe popsaná milostná scéna za hodně dlouhou dobu, co jsem četl. Kdo se v tom trochu vyzná, pozná, že takhle to je :) Četlo se to skvěle, takže nebudu jako někteří zdejší uživatelé, kteří hledají mouchy a hrají si na velké literární kritiky, a dám pět hvězd.

Reacher81
04.10.2020 5 z 5

Tak konečně jsem dostal odpověď na to, jak Reacher skončil u armády. Budu se opakovat, ale díl se mi opět moc líbil. Zatím se mi tedy nestalo, že by se mi nějaký z předchozích dílů nelíbil. Velké plus dávám za vyprávení v první osobě. To si vždycky užívám víc než ze třetí. Pointa příběhu mi také přišla zajímavá. No celkově jsem s tímto dílem spokojen.

hanzmb
03.08.2020 4 z 5

Druhý výlet do historie a zase patří k těm lepším věcem z této série. Tentokrát si nedokazuje moc sílu svých svalů - jen 2 bitky. Většinou pracuje hlavou, bohužel některé dedukce jsou příliš překombinované. Zarazila mě hlavně jedna věc. Už v minulosti zabíjel, ale většinou v sebeobraně. Tady naopak bere spravedlnost do svých rukou a nahrazuje soudce i kata. Taky ten jeho konečný vyhazov je pořádně nezdůvodněný.

Radza
12.07.2019 5 z 5

Clovek se s Reacherem cim dal tim vic ztotoznuje - teda chtel by se mu podobat.. :)

ivoiro
26.01.2019 5 z 5

Tady jsem objevil skvělého spisovatele. Radost číst.

Jury
16.01.2019 4 z 5

Nebylo to vubec zlee... Dal bych plny pocet ale vadilo mi ze ma Reacher dedukcni schopnosti na levelu na kery nesaha ani nahodou Sherlock Holmes coz mi prijde jako blbost... Krom toho a obcasneho zbytecneho natahovani supr story... Tesim se na pokračování :)

oleg
04.01.2019 5 z 5

Reacher mě opravdu baví,všechny knihy se mi pěkně čtou....

mispulin
20.12.2018 5 z 5

Jack je svůj a potvrdil to i v této knize, kde jsem se konečně dozvěděl jak a proč ukončil svojí vojenskou kariéru.

hana4834
16.09.2018 4 z 5

Skvělá kniha a konečně jsem se dozvěděla proč odešel z armády a začal žít jak žije .

helenkan
15.09.2018 5 z 5

Lee Child a jeho Jack Reacher mě ještě nikdy nezklamal. Super.