Odpočívej v pokoji

Odpočívej v pokoji https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288114/bmid_odpocivej-v-pokoji-ZCi-288114.jpg 4 256 61

Jack Reacher série

V Americe existuje spousta měst s podivnými jmény. Proč by mělo být jedinečné Mother’s Rest v zemi, kde se města jmenují Why a Whynot, Accident a Peculiar, Santa Claus a No Name? Jack Reacher nemá cíl a zbývá mu všechen čas světa, aby se k němu dostal. Zapadlá železniční stanice uprostřed prérie nazvaná Mother’s Rest ho láká, aby se tam na den zastavil. Očekává, že najde náhrobní kámen z časů prvních osadníků, opuštěný v moři téměř zralé pšenice… místo toho však narazí na ženu čekající na ztraceného kolegu, na záhadnou poznámku o dvě stě mrtvých a na městečko plné mlčenlivých, ostražitých obyvatel. Reacherova jednodenní přestávka v cestě se promění v hledání s otevřeným koncem… v samotném srdci temnoty.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

Make Me , 2015

Disease
02.01.2024 3 z 5

Pomalu krok za krokem k očekávané pointě. Nicméně mě to bavilo navzdory té pomalosti a (ve finále) poněkud papundeklovým záporákům.

Luigi1
09.03.2023 4 z 5

Náš superpolda opět v akci řeší zdánlivě neřešitelné

1bublina
04.03.2023 2 z 5

Tohle bylo utrpení. Obvykle nedávám knihám nízké hodnocení. Když mě nebaví, prostě je nedočtu. Neuvěřitelně se to táhlo. Asi do půlky jsem četla poctivě, pak už jsem začala některé odstavce přeskakovat. Chtěla jsem vědět, jak to dopadne.
Kdysi už jsem jeden díl Reachera četla a ten mě moc bavil - Varovný výstřel.
Tento díl byl úplně jiný. Přišlo mi to uměle natahované. Třeba ten popis rozednívání před poslední akcí. Proč?
ČV 2023 - Kniha s místností v názvu.

Merlin_CZ
25.05.2022 5 z 5

Jeden z lepších dílů který mě bavil :) konec jsem tak úplně nečekal (resp. čekal jsem trošku jiné zakončení).
doporučuji.

Senza Jenka
09.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Nečetlo se to špatně, ale nemám ráda, když ze mě autor dělá blbce.
Proč by někdo nazval svou nelegální webovku stejně, jako místo, kde se nachází poskytovatel služeb? Ať je sebehlouběji, vždycky se může objevit nějaký šťoura, co ji může najít.
Proč by dál používali telefon, díky kterému je nepřítel vysledoval???!!! Pěkná pitomost.
A možná jsem někde přeskočila pár řádků, ale kdo byl ten týpek z letiště?

Haduwig
26.10.2021 5 z 5

Velmi dobrý příběh jako vždy plný napětí, sympatických postav a překvapivých zvratů - z toho finálního odhalení mi ale moc dobře nebylo.

Obdivuji, jak Child umí gradovat napětí a i z minima indicií na začátku vytvořit souvislý řetězec událostí, který dává smysl. Samozřejmě milostné linky jsou jako přes kopírák, ale kvalitě knihy to nijak neubírá.

Reacher81
25.08.2021 5 z 5

Myslel jsem si, že už jsem našel svoje nejoblíbenější díly s Reacherem. Samozřejmě zbožňuji všechny díly, ale i přesto mám pár dílů, které řadím mezi ty oblíbenější. A musím říct, že tenhle díl mě naprosto dostal. Příběh ohledně kterého se točí celý příběh mi přišel asi nejzajímavější zápletkou ze všech předešlých dílů. Ne že bych měl s Dark Webem nějakou zkušenost, ale docela mě zajímá. Jasně, to, co ukrývá Dark Web je sice na jednu stranu odporný a i trochu děsivý, ale na tu druhou stranu docela dost zajímavé téma. Když vezmeme v potaz, že my jakožto uživatelé internetu známe a je nám zpřístupněno pouhých 10% z celého internetu, je to prostě neuvěřitelné. Jak říkám, tento díl mě doslova dostal a řadím ho na 1. místo mých oblíbených dílů. Docela mně potěšil i konec, kdy Reacher neodcestoval sám do západu slunce jako obvykle, ale vyrazil místo toho s jeho parťačkou, ikdyž je jasné, že Reacher bude opět cestovat zanedlouho opět sám. A hurá na Půlnoční linku.

Vlaďkaa4
17.07.2021 5 z 5

Reacher má tentokrát parťačku. Bohužel žádné životy nezachrání, všichni už jsou po smrti. Ale jinak než doufali....

mysce
11.07.2021 5 z 5

Bývalý vojenský vyšetřovatel Jack Reacher vystoupí z vlaku v městečku Mother´s Rest, které je pouhou tečkou na mapě, a než se rozkouká, už lítá v průšvihu. Zpočátku omylem a později samozřejmě díky své přirozené zvědavosti. Nebezpečí se k němu plíží zvolna a nenápadně.
Odpočívej v pokoji je strhující příběh, kde se vyskytuje vážně výživný záporák a temná a ponurá atmosféra malého městečka uprostřed kukuřičného moře. Child nás ukolébá do stavu, kdy jsme přesvědčeni, že víme, co bude následovat, aby nám ve finále podtrhl nohy fakt hnusným šokem.
Připravte se, že budete sedět jako přikovaní, se zježenými vlasy a tlukoucím srdcem, očarovaní mistrem thrilleru. Knihu jsem přečetla prakticky jedním dechem a to je, myslím, to nejlepší doporučení!

careras.c
16.06.2021 5 z 5

pěkný pěkný…

hanzmb
20.12.2020 4 z 5

Klasická reacherovka z amerického venkova. Takový ten zlatý střed. Zajímavé téma, které ten "vidlákov" posouvalo podstatně dál do světa nejmodernějších komunikačních technologií. Jen mi trochu vadí, že místo pěstí čím dál víc jen střílí. Tentokrát se autor slitoval a na rozdíl od minulého dílu si s partnerkou padli hned do oka.

work
19.07.2020 5 z 5

Nikdy si nedávejte kafe v bufetu u cesty, obzvláště v zapadlých městečcích. Za žádnou cestu nejezděte autobusem ve vánici, jste-li poblíž zapadaného městečka. Jen blázen by vystoupil z vlaku ve stanici uprostřed pšeničných lánů. V lesích není také bezpečno, a v kavárnách nebo vlacích metra už vůbec ne. Tam všude totiž můžete narazit na Reachera, podle toho, jakou knížku vlastně čtete. Ne že by byl nebezpečný, ale zaručeně se hned seběhne něco moc ošklivého. Tedy pokud jsou okolo muži. Pokud jste žena, pravděpodobně pocítíte silnou přitažlivost, která nepomine, dokud se s ním několikrát nepomilujete. Nečekejte ale, že zůstane, na americkém venkově je mnoho bufetů, městeček, kaváren a stanic, kde je třeba sjednat spravedlnost. Takže bude putovat dál a Vás si se sebou nevezme.
Knížky Lee Childa jsou jako nekonečný seriál, kde je jasné, kdo vyhraje, nicméně na základní kostru autor pokaždé nabalí nové maso, a protože píše opravdu mistrovsky, má o čtenáře postaráno. Už jsem četl lepší "reacherovky", ale tady mě dostal nepředvídatelný konec, pochmurný a temný, za který si tahle zaslouží plný počet hvězd. Hluboce smekám před invenci autora, který si už dlouhá léta udržuje vysokou laťku, a stále umí překvapovat. Napínavé, čtivé, a až na pár zaškobrtnutí správně thrillerovité.

CharlesWard
30.06.2020 3 z 5

Klasická reacherovka. Napětí bylo, v polovině knihy útlum a na závěr grandiózní finále.

astroweb
06.05.2020 5 z 5

Přečetl jsem od tohoto autora hodně knihy, ne všechny byl označil za jeho nejlepší, ale tahle k nim určitě patří.

Radza
30.12.2019 5 z 5

Klasicky pribeh s netypickou spolukolegyni

twiggynka
21.08.2019 3 z 5

Já miluju knihy o Jackovi, ale musím říct, že jsem měla co dělat, abych se donutila číst dál... Ze všech co jsem ze série četla, byla tahle nejslabší.

Česneksmedem
20.08.2019 4 z 5

Neřekl bych, že tato kniha patří mezi jeho top, ale pořád je to velmi dobré a čtivé. Všimnul jsem si také toho, že u některých spisovatelů mi podrobné popisy někdy připadají jako zbytečná vata, ale u Childa bych to spíše označil za plus. To, že konečně trochu dostal na budku je také v poho.
Naprosto souhlasím s mottem Jacka Reachera: „Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší.“

oleg
27.04.2019 4 z 5

Reacher je můj oblíbený, ale tady to nějak drhlo,taky jsem to četla poměrně dlouho,pokaždé se nezadaří.....

March
19.04.2019 3 z 5

Nebýt to Jack, asi bych ji možná nedocetla...Čekala jsem, co z toho bude za zápletku no a žádné WAU se nekonalo. V nejakych pasážích zdlouhavé, i když styl vysvětlování autora byva skvělý, tak v tomto díle to na můj vkus bylo nezajímavé. Ale neva...Jack je stejně nejlepší:)

Lolila
26.03.2019 4 z 5

Klasický Reacher - náhodou niekde vystúpi, objaví niečo nekalé, stretne parťáka (väčšinou ženu), objavia sa záporáci, ktorí ho chcú zlikvidovať a na konci prekvapivé spoznanie. Postup je vo všetkých knihách podobný, ale téma sa stále mení, takže autor môže stále prekvapiť.

Lee Child
britská, 1954
1999  85%Jatka
2000  83%A přece nezemřeš
2000  84%Varovný signál
2001  88%Nezvaný host
2005  91%Výstřel

Kniha Odpočívej v pokoji je v