Nezvaný host

Nezvaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3319/bmid_nezvany-host-Zfb-3319.jpg 4 350 56

Jack Reacher série

Triumf dvou žen, které vyhrály spor s svými armádními nadřízenými ve věci sexuálního obtěžování, nemá dlouhé trvání: jsou zavražděny zdánlivě bez motivu. Jack Reacher zavražděné ženy znal, dokonce se jako bývalý vojenský policista podílel na vyšetřování jejich konfliktů v armádě. I on už se rozloučil s uniformou, avšak policie ho teď staví před nesnadnou volbu: buď být podezřelý z několikanásobné vraždy, nebo jí pomoci najít vraha. A FBI, která jej zase až tolik nepodezřívá, dobře ví, kterou alternativu si vybere. Reacher nevěří motivu, jaký nejvíc láká federální vyšetřovatele, že totiž jde o vraha nenávidícího ženy, a pouští se do vyšetřování podle vlastního úsudku. Tuší však, že jej čeká nepříjemná konfrontace s armádou. Mrtvé ženy nad ní ve svých kauzách zvítězily a zdá se, že armáda jim to nedokázala prominout. Jako by v tom byla temná symbolika, že mrtvé ležely ve vaně naplněné khaki barvou. Co věděly tak nebezpečného, že musely zemřít, a na koho? Reacher nachází mnoho stop, které by mohly vést k pachateli od zpronevěřeného vojenského materiálu až po plejádu psychopatických typů v uniformách. A když se konečně výběr motivů zúží na jediný, i sám otrlý a drsný detektiv nestačí žasnout nad mírou zla, jaká se skrývá v člověku.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Running Blind / The Visitor , 2000

moudivlacek
10.04.2019 5 z 5

Velice jsem si oblíbila Jacka už od prvního dílu. Ani tento díl můj názor na něj nezměnil. Sice nesouhlasím na 100 % se vším, ale kdyby se Jack změnil, nebyl by to už on. Zde narazí na velice inteligentního protivníka a dokonce se zdá, že vrah bude mít navrch. Přesto Jack neustále mění své teorie, až dojde k odhalení.
Tím to pro něj ale nekončí a má z toho problémy. Ale nebyl by to Jack, aby se z toho nedostal. A je tu trošku i z jeho soukromí - vztah s Jodie, je jasné, že se oba snaží, ale ti dva jsou jako den a noc.
Kdo si rád namáhá mozek, aby spolu s hrdinou našel vraha, zde si přijde rozhodně na své. Doporučuji.

items
05.03.2019 5 z 5

Druhá kniha o Reacherovi a musím povedať, že mi je ľúto, že som tohto autora tak dlho v knižnici obchádzal. Myslel som, že to bude o supermanovi, ktorý vždy všetko bez problémov vyrieši...a nemýlil som sa:), je to superman ale viac ako znesiteľný.

pidalka777
17.09.2018 5 z 5

Velice čtivé. Děj krásně utíkal a bylo to napínavé do poslední tečky :)

1amu
21.04.2018 3 z 5

Tak nevím, z knihy mám rozporuplný dojem. Ale ano - četla se dobře, ale cosi mi tam chybělo. Sezení v Quanticu zdlouhavá, Reacher se nudí, moc se tam nevyřešilo. Jó jiné grády kniha dostává, když si to Reacher vyšetřuje sólo. Je s podivem, že když jsem si tento příběh chtěl znovu přečíst, narazil jsem při rezervaci v MK na děsivou frontu. Jsou přece s Reacherem lepší knihy ! Normálka za 2*, tu další přidám za info, že nám bude stačit při ubytování v centrále FBI jen kartáček na zuby.

Reacher81
30.03.2018 5 z 5

Další úžasný díl. Vrah mě velmi překvapil. Díly čtu popořadě a musím říct, že kniha se mi opět velmi líbila.

cori
27.02.2018 3 z 5

Ze začátku jsem byla zmatená: Reacher má dům a ženskou, ale budování hnízdečka lásky se naštěstí nekonalo. Reacher je donucen pomoci FBI pátrat po sériovém vrahovi s nezaměnitelným rukopisem, honí se za přízrakem, autor si se čtenářem tak trochu pohrává, aby nakonec naservíroval šokující odhalení. Vraha jsem teda neuhodla.
Smrtící jazyk mně přijde dost absurdní.

hana4834
24.01.2018 4 z 5

jako vždy skvělá kniha

konicekbily
26.10.2017 5 z 5

Konečně jsem nalezl vysvětlení, proč je z našeho hrdiny slavný tulák - mnohonásobný bezdomovec. Knihu jsem bral jako thriller s detektivní zápletkou, autorovi vůbec tedy nevyčítám snadno odhalitelného vraha, nejsem literární kritik, ale čtenář, jehož cílem je se při čtení pobavit. A tak s hrdinou poznávám i Spojené státy. Díky Lee!

Aymira
19.07.2017 4 z 5

Jacka Reachera čtu postupně a zdá se mi, že kvalitou mají knihy vzestupnou tendenci. Alespoň soudě dle toho, jak mě baví. Tentokrát se Jack spolu s FBI snaží vypátrat sériového vraha žen. Kniha má spád, protože je pachatel odhalován postupně a až do poslední chvíle není známo, kdo jím je, i když pozorný čtenář možná tuší mnohem dřív a odhadnout se dá i způsob provedení vražd. Závěr týkající se osobního života Jacka je také vcelku předvídatelný.

March
26.06.2017 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší Jack Reacher, jedním slovem WOW.

helenkan
02.06.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

WeeWar
21.12.2016 5 z 5

hmm, tak zatím nejlepší ze sérky. Bud uz jsem si zvykl, ze obr supakillaherosolder JR, alias filmovej prcek TC, je nesmrtelnej a uvěřitelně neuvěritelnej, nebo je fakt, že tu až zas tak neuvěřitelně hustejch akcí nebylo. Zápletka zapletená víc než slušně, napínavé jak kšandy. Měl jsem tendence přeskakovat některé popisy prostředí a vedlejších dějových linek jen proto, abych se kuafix rychleji dobral konce knihy, finalniho rozuzleni.

Na*ral mě jen nějakej zdejší olle3, co tu napsal spoiler (ano, sice text oznacil jako spoiler, ale to bych musel bejt snad uplne slepej, abych periferne neprecetl, co v tom kratickym spoileru je). Tvl., ja nevim, ale tyhle chytristiky ohledne deje/zapletky/rozuzleni si reste budto s parnerkou/partnerem v posteli, nebo na nejakym soukr. chatu:) !!! Fakt jsem myslel, ze tu knizku zahodim, spalim. Nadaval jsem jak spacek.

Lolila
19.07.2016 4 z 5

Znovu dobrý Jack Reacher. Zaujímavá zápletka, neviete sa dočkať konca, pretože netušíte ako to ten vrah robí!

Jara 56
06.04.2016 5 z 5

U mě taky dobrý a hodně dobrý.

pocitac311
18.02.2016 4 z 5

Tento diel Jacka Reachera ma bavil. Aj keď som dosť rýchlo odhadol motív aj páchateľa, dej bol napínavý, mal spád a gradáciu. Jack bol uveriteľný, nie až taký Superman ako v predchádzajúcich častiach, skôr premýšľajúci a hľadajúci svoju životnú cestu.
Teším sa na ďalšie diely.

miman
23.08.2015 5 z 5

Vau. Dobrý, Lee. Nezvaný host je pro mě druhá přečtená kniha od tohoto autora. Musím říci, že určitě budu číst další.
Kniha nemá téměř slabé místa, má spád, napětí a opravdu se těžko odkládá. Pro mě je Jack Reacher trochu v jistém slova smyslu podobný Harrymu Holemu od Nesba. Snad míň pije. Uvidíme v dalších dílech. No nic, jdu si koupit zelenou barvu.....

Zorrander
25.06.2015 4 z 5

Přečteno jedním dechem, zatím nejlepší díl...

Nelly
25.03.2015 5 z 5

Super díl - hodně pátrání, hodně matení čtenáře, ale i možnost, dojít ke správnému pachateli. A Reacher je v tomto díle prostě jednička! Tak pojďme spolu s ním na další cestu...

olle3
23.02.2015 5 z 5

Tak tohle byla paráda. Přečteno téměř jedním dechem. Pointa naprosto nečekaná, na to bych prostě nepřišel :)

p.s. [SPOILER!!] I když jsem tedy nevím proč tušil, že to bude žena :)[SPOILER!!]

mi-380
13.12.2014 5 z 5

Pointu jsem tentokrát výjimečně vytušil už na konci první třetiny, přesto jsem čtvrtého Reachera přečetl jedním dechem a nejrychleji ze všech. Napínavé totiž nebylo jen pátrání, ale také dálkový souboj mezi dvěma Reacherovými dlouhonohými kráskami.
90 % (88 hodnotících je aktuálně na stejném průměru).

detektivní a krimi romány americká literatura thrillery

Lee Child
britská, 1954