Najděte Reachera

Jack Reacher: Přítel, nebo nepřítel? Už je to nějaká doba, co jsme se v knize Jatka poprvé setkali s Jackem Reacherem spisovatele Lee Childa. O skoro dvacet let a dvacet knih později žije Reacher stále v naprosté anonymitě a zdá se, že není k nalezení, dokud se nevynoří problém a on se s ním nemusí poprat, k velké radosti čtenářů a obrovské hrůze ničemů. Teď ho hledá někdo hodně důležitý. Kdo? A proč? Pátrání po Jacku Reacherovi je nebezpečná záležitost, o čemž se na vlastní kůži přesvědčí zvláštní agenti - ostřílení lovci, kteří vědí, kdy je nutné porušit pravidla, ale neznají Reachera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297708/najdete-reachera-DRh-297708.jpg 3.543

Jack Reacher

Don´t Know Jack (2012)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

soukroma
04.12.2017

Přistupovala jsem ke knize poněkud obezřetně, s obavou ze zklamání po všech těch skvělých Reacherových originálních dobrodružstvích, ale hned mě uklidnil dovětek od Lee Childa (přečtený samozřejmě na úvod) a nakonec i samotný děj. Nebýt hodně zběsilého až zmateného závěru (tedy vyústění celé zápletky) se celý příběh odehrával v pravém "Reacherovském" duchu i stylu. Jakkoli nemám ráda autorské přiživování se na figurách vzniklých v hlavě někoho jiného, tady se autorka docela slušně trefila v tom "opačném" pohledu na věc.
Ale mám dojem, že pro pořádný zážitek je vhodné, ne-li přímo třeba, znát Jatka od Childa, aspoň já jsem děj stále srovnávala s tím, co jsem si z originálu pamatovala.

Kolumbus
28.09.2017

Všechny knihy o Jacku Reacherovi jsem četl a patří k mým oblíbeným knižním postavám. O této knize od Diane Capri jsem si nedělal žádné velké iluze, ale dalo se to přečíst.

iveta3689
12.06.2017

Ze začátku to vypadalo jako velmi slibný thriller, ve druhé polovině děj trochu vázl, proto je mé hodnocení průměrné. Ale kniha má slušný potenciál, byť jsem si ji vybrala jen kvůli Jack Reacherovi (který se vlastně objeví až na poslední straně :)).

pobijecmuch
07.06.2017

Pro mně jako fanouška série Jack Reacher velké zklamání. Jack se totiž v knize vůbec neobjeví a vy čtete pouze nějaké podivné vyšetřování dvou agentů FBI. Paní autorce doporučuji, aby se příště jménu Reacher vyhnula. Takové půjčování jmen hlavních hrdinů vždy neskončí dobře. To by jsme se také příště mohli dočkat, že E.L. James napíše další díl Harry Pottera. A to by potom byl asi pěkný mazec.

Silmarien
09.04.2017

Slušná detektívka s extra nábojom pre milovníkov Jacka Reachera. Bolo zaujímavé sledovať starý prípad i jeho osobu očami ľudí, ktorí o ňom nič nevedeli a nikdy ho nestretli. Samotný príbeh nebol zlý, rozčuľoval ma trochu "charlieovsko-anjelský" prístup a koniec mi prišiel trochu odfláknutý, ale postavy Carlosa a Kim boli fajn, aj to postupné spoznávanie vecí okolo nich.

Hella
05.02.2017

Vydržela jsem tu slátaninu celých 16 kapitol. To, že dva agenti někam jedou a mají tam něco vypátrat. Ovšem co - to musí uhodnout sami. Ježišmarjá, já jsem ale stejně dobrá, že jsem zvládla celých 110 stran.

kneslova
27.01.2017

Lee Child je můj oblíbený spisovatel a tak jsem si nemohla nepřečíst knihu jeho kamarádky a ještě s takovým názvem, který je podle mne knize na škodu. Vyvolá v e čtenářích určitou představu, která zůstane nenaplněna. Kniha se čte dobře, psáno stylem L.Childa. A líbila se mi z počátku, ale postupem děje se mi zápletka zdála nevěrohodná a nijaká. Nicméně se dá v pohodě přečíst.

PetraBery
11.01.2017

Kniha není špatná, Lee Child to není, ale přečíst se to dalo. Kim i Carlos mi celkem seděli, nejsou bezchybní... Je pravda, že i já jsem celou dobu čekala, jestli dojde k setkání s Jackem Reacherem nebo ne. Konec mě mírně zklamal, dle mého není vysvětleno vše tak, jak bych si představovala.

biki
06.01.2017

Přestože jsem knihu četla se zaujetím a v některých fázích jsem se nemohla odtrhnout (dokonce mi četba částečně narušila harmonogram předvánočních prací), mám z ní trochu smíšené pocity. Bez znalosti událostí z knihy Jatka bych v tom měla docela solidní guláš a řadu motivů a souvislostí bych asi vůbec nepochopila. A přitom námět je velmi dobrý, oba hrdinové Kim a Carlos se mi docela líbí, možná proto, že taky mají svá tajemství. Autorka se se svým úsporným stylem dost přiblížila reacherovkám, což také není na škodu. Souhlasím, že příběh není úplně dotažený, jenže v nějaké recenzi jsem se dočetla, že autorka už napsala několik pokračování, takže ten trochu neurčitý závěr možná je i záměrný ... nevím. Přes všechny výhrady jsem si ale knihu užila, hodnotím tak na 75 %.

georginaa
03.01.2017

Pořád jsem čekala, kdy konečně potkají Jacka a ono nic a aby to čtenář vůbec pochopil o co jde , musí si hlavně přečíst od Lee Childa - Jatka, je to první díl série o Jackovi Rearcherovi. Naštěstí mám celou sérii o Jackovi, takže jsem si tímto připomněla začátky. Jinak samotná kniha je dosti zmatená, práce FBI je sama o sobě nějak chaotická, je vidět úplně jiné myšlení detektivů, kteří tápou a hledají jehlu v kupce sena. Sice se dobře četla, mělo to i nějaký příběh, ale očekávala jsem od toho úplně něco jiného.

jaroslav63
21.12.2016

Poměrně velká slátanina. Knihy o Reacherovi také nejsou zrovna Dostojevskij, ale má to kouzlo béčkových filmů a dobře se to čte. Kniha Diane Capri je proti tomu chaotická, místy děj nedává smysl a od půlky už jsem si jenom přál, aby kniha brzy skončila.

Nelly
21.12.2016

Jako milovníkovi Reachera mi tato kniha nemohla ujít. Zpočátku takové road mowie, hlavně pro ty, kdo četli Jatka (doporučuji!), pro ostatní více dohadů. Pěkně nastíněné záhady, docela spád a překvapení v ději, ale konec mi přišel až moc zrychlený a něco ne zcela dořešeno - hlavně motivy některých osob. I tak je to docela dobré doplnění Childovek, na které ale kniha nemá.

Autor knihy

Diane Capri