Jmenuji se Reacher

Jmenuji se Reacher https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369733/bmid_jmenuji-se-reacher-03T-369733.jpg 4 170 53

Jack Reacher série

Jack Reacher je jedním z nejcharismatičtějších hrdinů naší doby. Dvanáct povídek v této knize ukazuje, jak vyrůstal, a napovídá, proč se z něj stal věčný tulák na nekonečné cestě. Jack Reacher je osamělý vlk, bludný rytíř, milovník žen, zastánce slabých a hrozba pro všechny zloduchy. Putuje bez zavazadla, bez cíle, a kdekoli se zastaví, narazí na potíže. Což je smůla pro ty, kteří je působí. Jeho otec byl voják, a proto Reacher i jeho starší bratr Joe vyrůstali na řadě amerických základen po celém světě. Ano, Reacher – ačkoli jej pokřtili Jack, nikdo z rodiny ani nikdo z ostatních lidí mu tak neříkal. Vždycky byl zkrátka Reacher. Zkušenosti ze stále nových a nových míst, kdy se musel prosadit mezi dětmi ostatních vojáků, ale získat si respekt i u místních kluků, se mu hodily i později. Když jako teenager zažil velký výpadek proudu v New Yorku, když musel vyšetřit vraždu mladé důstojnice na osamělé silnici v Georgii nebo se stal svědkem zdánlivě běžné krádeže kabelky v malém městečku v Maine. Kromě dlouhé řady románů napsal autor o svém hrdinovi také tucet povídek, jež všechny shromáždil do tohoto svazku. Jedenáct z nich vyšlo porůznu v časopisech nebo samostatně jako e-knihy; dvanáctá – zařazená na úvod souboru – dosud nebyla publikována. Kniha povídek je v sérii Jack Reacher vedena jako kniha 21.5... celý text

Literatura světová Povídky Thrillery
Vydáno: , BB art

No Middle Name , 2017

S.partan
21.05.2018 4 z 5

Reachera miluju a asi nikdy na něj nedám dopustit, ale mám tu jedno velký ALE. Čert vem ty krátký povídky na konci. Každej autor má nějaký nápady, který prostě chce hodit na papír, ať už potom výsledek někomu přijde úžasnej nebo ne. Ale strašně těžko jsem zvládal povídku s třináctiletým Jackem. Rozumím tomu, že je Reacher trochu zvláštní ve všech směrech, na tuhle hru už jsem dávno přistoupil, ale TAKHLE přece, probůh, ŽÁDNÝ třináctiletý dítě nemluví. A to říkám s veškerou úctou právě k "jinakosti" hlavního hrdiny. Ta slova, která mu tam vkládal Child do úst bych možná věřil osmnáctiletýmu klukovi, ale níž už to u mě nikdo neusmlouvá :-) Zkrátka a jednoduše se autor nedokázal přeorientovat z dospělýho Reachera na malýho prcka a nechal mu prakticky totožnou mluvu. Díky tomuhle škraloupu zakotvím na čtyřech hvězdách.

Gracian1964
14.05.2018 5 z 5

Tak...dočítal som a vládne spokojnosť....chvíľu po kúpe knihy som sa zdesil, lebo som nevedel, že ide o poviedky...čítal sam od Childa zo tri poviedky a nebola to žiadna sláva, ba priam naopak, bol to prúser, hm...ale potom som si uvedomil, že v tých poviedkach neúčinkoval Reacher a trocha som sa upokojil...Túto poviedkovú knihu som prečítal jedným dychom a všetky kúsky v nej sú dobré, podaktoré dokonca skvelé, akurát jednej som na konci trošku nerozumel, alebo možno nepochopil, tú kde sa vybrali do toho mainského lesa...ale aj tak to malo úžasnú atmosféru...no a dnes som si kúpil najnovší prírastok - Púlnoční linka...to zas bude jízda, hehe...

jiri9568
01.05.2018 5 z 5

Super povidkova kniha, ktera mi zkratila cekani na noveho Reachera, ktery vyjde v kvetnu

b2z
01.05.2018 4 z 5

Od začátku mne zajímalo, jak se Child vypořádá s krátkými příběhy. A musím říct, že jsem knihu zhltnul na posezení, stejně jako předchozí Reacheroviny.
Pokud bych hodnotil první 5 příběhů, tak bych dal v hodnocení plný počet. V těchto příbězích nechybělo nic. Bohužel zbytek příběhů mne neoslovil a těžko říct k jakému účelu byly vytvořeny. Ale jako celek hodnotím velmi kladně.

pejty
28.04.2018 5 z 5

Krátké povídky o Reacherovy byly naprosto dokonalé. Zejména ty z jeho dětství a mládí, ty jsem přečetl jedním dechem a ještě jsem litoval, že nemají pár stránek navíc.

Poslední opravdu kraťoučké povídky už byly trochu navíc, ale měli jednu dokonalou vlastnost a to, že byly krátké, takže ani tolik nevadili.

Ale určitě můžu prohlásit, že tato kniha je jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Childa.

Reacher
26.04.2018 3 z 5

Ani já moc na povídky nejsem, takže v případě Reachera jsem udělal výjimku, neb to beru jako svoji povinnost. Lee ani Jack nezklamali a já dostal svoji porci Reacherových zážitků, které sahají až do jeho puberty. Tam je to sice trochu neuvěřitelné, ale jak píše biki, je to přece Reacher! Nicméně se už těším na květen a další více než 300 stránkový ucelený příběh, kde Lee i Jack budou excelovat, ostatně jako vždy.

pobijecmuch
24.04.2018 5 z 5

Nechci to moc dlouze komentovat. Jako velký fanoušek Reachera i tuto knihu povídek považuji za dokonalou. Je jasné, že jedna povídka je lepší a druhá zase horší. Ale je to prostě Jack Reacher, ten bez prostředního jména.
Rozhodně, ale nemám rád, když někdo srovnává hrušky s jablky - viz Child kontra King. To je prostě šíleně hloupé.

Nelly
23.04.2018 4 z 5

Na úvod musím předeslat, že nemám moc ráda povídky - hlavně pro jejich stručnost (ve všech směrech), ale tady jsem si to docela užila. Je to takový pytlík bonbonů - ne každý Vám zachutná, ale výsledný dojem je uspokojující. Je to taková chuťovka před pořádným nákladem (Půlnoční linka).

1amu
12.04.2018 3 z 5

Povídka 2 a 3 děs ! Lee Childa mám rád, ale zdálo se mi, že zkouší, co jeho fandové vydrží. Hm - vydržel jsem. Nejspíš navnaděn hned tou první, publikovanou též jako premiéru. Samozřejmě jsou tam velmi dobré : ta s bráchou, či silvestrovská, kde J.R. by měl odletět do Holandska, jenže... a ještě asi dvě.
Vcelku 12 povídek a milovník Reachera si počte. Ale je zde novum, kterým se Reacher ve svém dalším životě řídí:
Když tě někdo naštve, počítej do desíti ! Až budeš u osmičky, jednu mu flákni ! Nebude to čekat.
A vida "vono to funguje" .
Srovnávám-li však povídkový styl L.Childa a Stephena Kinga, tak Mistr z Maine vysoce vede !

biki
10.04.2018 5 z 5

Mám pocit, že Child v těchto povídkách dotáhl svůj úsporný, lakonický styl k dokonalosti, ale přesto dokázal vykreslit situace a prostředí tak, že je člověk přímo viděl před očima. Hm, a Joe, ten se taky nezdá. Sice se mi dvě povídky z doby, kdy byl Jack ještě kluk, zdály trochu přehnané ... Ale co, konec konců, vždyť je to Reacher.

kneslova
09.04.2018 5 z 5

Setkání se známou postavou, povídky moc nemusím, ale Reacher je Reacher

Patapuf
03.04.2018 5 z 5

Jedním slovem paráda... nejsem povídkový typ, ale s Reacherem je to něco jiného... jako by jste četli dalších 12 jeho malých knížek... víc se s ním sžijete a pochopíte jeho filozofii...

georginaa
02.04.2018 5 z 5

Kniha formou povídek, od 13 kluka Reachera až po staršího po výslužbě jak ho známe. Má dobrý pozorovací talent a nebojí se ani fyzického násilí, vždy vyhrává. Jeho motto je-zneškodni útočníka tak , jak to neočekává a vyhraješ.