Jatka

Jatka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3315/bmid_jatka-d4A-3315.jpg 4 915 185

Jack Reacher série

U opuštěné křižovatky kdesi v Georgii vystoupí jednoho rána z autobusu muž a vydá se v dešti čtrnáct mil do vzorného městečka Margrave, po stopách dávno zemřelého hudebníka. Tam je ovšem okamžitě zatčen a jako jediný cizinec ve městě obviněn z vraždy: první, k níž zde za posledních třicet let došlo. Avšak Jack Reacher - jak se tento muž jmenuje - není jen tak ledajaký tulák. Je to ostřílený vojenský policista, od dětství vychovávaný armádou, vycvičený k tomu, aby rychle myslel a ještě rychleji jednal. Jak postupně vycházejí najevo okolnosti svědčící o rozsáhlém zločinném spiknutí a zavražděných stále přibývá, je stále zřejmější, že si pachatelé v Jacku Reacherovi zvolili toho nepravého obětního beránka.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

Killing Floor , 1997

mpb1913
26.06.2015 4 z 5

Úvod knihy je famózní, jeden z nejlepších co sem kdy čet, jo to teda jo pane. Po propuštění z lochu už to malinko upadne, ale spokojenost.

Izzy46
24.03.2015 5 z 5

Zpočátku mě iritoval místy až příliš prostý styl, ale když si na něj člověk zvykl, uvědomil si s postupem času, že skvěle sedí k žánru a příběhu. Děj má spád, vše působí uvěřitelně, finále taktéž nezklamalo... já jsem spokojen.

Jerry H
23.02.2015 5 z 5

Začátek knihy autor pojal jako navracející se Johnyho Ramba z Vietnamu do USA.
Zápletka výborná s rychlým spádem, čtivá a poměrně představitelná.

3DD!3
17.02.2015 4 z 5

Velmi dobré, obzvláště na prvotinu, ale je vidět, že Child ještě přesně nevěděl co a jak. Výskající Reacher? To ne. Hodně mi i chyběly některé trademarky série, jako třeba hodiny v hlavě. Zápletka s paděláním peněz je ale skvělá (autor v době, kdy to psal dřepěl na pracáku to je znát) a promyšlená do detailů. Český název navíc padne jako ulitý, lepší než originál to se musí nechat. Vražedné komando s igelitovými návleky a přibité mrtvoly dodávají příběhu správné grády. I když je vlastně úplně zbytečné. Osobně jsem hlavně rád za informace o Joeovi.

aannyy
05.02.2015 5 z 5

Ze začátku mi to přišlo trochu zvláštní a nemohla se začíst. Nakonec to ale byla skvělá kniha, které nechybí děj a napětí :-)

olle3
19.01.2015 4 z 5

Oproti ostatním od autora jsem se u téhle zhruba uprostřed chvíli nudil. Ale i tak paráda.

tomkoutsky
31.12.2014 4 z 5

Moje první kniha od autora. Akční detektivka, děj odsýpá, nic co by mně překvapilo ale ani nic co by mně zklamalo. A nevím úplně proč, hlavní hrdina mi přišel jako Sly Stallone ve filmu Rambo 1 :-)

mi-380
05.12.2014 4 z 5

Alkohol a cigarety. Tak tohle v porovnání s díly otců zakladatelů Hammetta a Chandlera zmizelo. Jinak jde o drsnou školu často mnohem drsnější, kde nechybí rychlý spád děje, napětí, neohrožený hlavní hrdina, vtipné hlášky, ich forma a samozřejmě překombinovaná a těžko uvěřitelná zápletka.
75 % (aktuálně 206 hodnocení, 88 %).

Alex732
13.11.2014 4 z 5

Z počátku jsem si připadal jako ve filmovém komixu. Dlouho jsem nečetl nic, co by vyprávěl hlavní hrdina v první osobě, ale zvykl jsem si. Komixový pocit umocňuje i fakt, že hlavní hrdina je SUPERHRDINA. Celkem fajnové oddychové čtení.

koubin007
13.10.2014 5 z 5

Děj románu běží tempem pádícího nosorožce se zabodnutým kopím v zadku. Na tupé zírání do nicneříkajícího květnatého textu zapomeňte, spíše očekávejte, že vás bude bombardovat propracovaný akční blizzard vzájemně do sebe zapadajících kousků puzzle. Je to prostě skvělá kniha určená k hloubkové regeneraci přepracovaných mozkových závitů a doporučuji ji každému, kdo se chce pobavit.
PS: Série knih, jako předloha zprašeného hollywoodského filmu.

monitor22
01.10.2014 4 z 5

Skvělá kniha, doporučuji.
Druhá kniha o Reacherovi, kterou jsem četl (první byla kniha za cenu života)

number00
16.07.2014 4 z 5

Me prvni seznameni s panem Reacherem. Musim uznat, ze pan L. Child umi. Dej ctenare vtahne a vyplyvne ho az na konci knihy, kdy uz v podstate neni o cem psat, protoze zije jen Reacher a par kladnych postav:-D. Dej neni nikde zbytecne protahovat, proste si plyne svym prirozenym tempem az do klidneho zaveru, ktery mohl mit trochu napinavejsi vyvrcholeni.

AnnaCZ
13.05.2014 2 z 5

Knížka nebyla nijak špatná, ale ani nijak "zábavná". Děj se dal velmi snadno předvídat. Dala bych tak 50%. Určitě časem zkusím i další knížku autora - s nadějí, že bude o něco lepší než tato ;-)

Radza
26.04.2014 5 z 5

Napinava od zacatku az do konce - docela maso - no - zkratka Jatka.. :)

pobijecmuch
19.04.2014 5 z 5

Co dodat k sérii Jack Reacher. Asi nic. Jedna z nejlepších sériích v žánru současného thilleru. Samozřejmě se najde díl, který je slabší, ale to je snad v každé pokračování. Příběhy s Jackem Reacherem jsou velmi čtivé a mají spád.

Moňa69
02.03.2014 2 z 5

Asi se k tomuhle budu muset ještě někdy vrátit - zřejmě jsem Jatka četla v nějakém divném rozpoložení, ale připadalo mi to tak nějak jalové:(

Moniks
15.01.2014 5 z 5

Skvěla kniha od Childa ...pěkně se čte , napinave až do konce , závěr jsem nečekala takovy ,,,,supr.jdu na Muž na odstřel.

H.A.R.R.Y.
02.01.2014 5 z 5

Při četbě by mě ani nenapadlo, že Jack Reacher někdy dostane tvář Toma Crooze:-D

Dera
01.01.2014 5 z 5

Tato kniha mě urputně zaujala hned na začátku a už nepustila. Skvělá, napínavá. Jack Reacher je fakt kapacita a vlastně takový Superman, ale jeho bezchybné dedukce o dalších postupech mě někdy přiváděly do rozpaků. Vím, je to bývalý vojenský policista s velkou praxí v tomto oboru a proto nebudu dále nic namítat..:-) Jdu do knihovny pro další knihy Lee Childa. Určitě budou stát za to...

xtraks
01.11.2013 5 z 5

Úžasná, nemohla jsem se od ní odtrhnout, asi proto jsem skončila se čtení až někdy ve 2 ráno, dokud jsem to nedočetla :D Hned jdu číst další. :)