Križiacke zlato

Križiacke zlato https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299700/bmid_kriziacke-zlato-UB0-299700.jpg 3 39 8

Jack Howard série

Menóra... Najposvätnejší symbol židovskej viery, ohromný sedemramenný svietnik z rýdzeho zlata, zmizol z prepadlisku dejín... Novodobí dobrodruhovia vyrážajú k severným ľadovcom, po stopách Vikingov, ktorí sú do príbehu menóry pozoruhodne zapletení. Hlboko pod morom objavia niečo, čo im vyrazí dych a z mrazivých pustatín ich vyženie do dusnej mexickej džungle, za krvavým odkazom Toltékov a Máyov. Ale ani tentokrát to Jack, jeho priateľ Costas, známy svojimi neuveriteľnými technickými vynálezmi, a ďalší hrdinovia, nemajú ľahké. Musia čeliť nielen smrtiacemu ľadovému oceánu, ale i vražedným šialencom, zvládnuť únos i dôjsť po samotnú hranicu podsvetia. Nechajte sa prekvapiť, do akej miery im budú severskí bohovia naklonení...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Horory

Vydáno: , Columbus (SK)

Crusader Gold , 2005

coquus
21.05.2021 5 z 5

Od tohoto autora jsem již dvě knihy četl a ani tato rozhodně nezklamala. Čtenáře, kteří mají rádi historii, jistě potěší spousty historických faktů, zvlášť když jsou podávány čtivým způsobem. Místy však fakta plynule přecházejí v románovou fikci, což zde působí zcela přirozeně a člověk má pocit, že se to tak opravdu mohlo stát. V této knize na mě působilo dost lacině a otřepaně pouze prastaré tajné bratrstvo. Chápu, že autor potřeboval nějaký záporný protipól ke kladným hrdinům, ale jistě by se našel věrohodnější způsob, jak hlavním hrdinům ztížit pátrání. Přesto se však jedná o velice povedený a dobře napsaný příběh.

Magrata15
14.01.2021 5 z 5

Starodávné mapy, vykopávky, poklady, tajná organizace, proti které je třeba bojovat.
Kniha podle mého gusta.
Přestože je napsaná dost odborně (je poznat, že autor je sám podmořský archeolog), v žádném případě není nudná.

čef
02.01.2021 4 z 5

Klasický dobrodružný román o hledání pokladu, tentokráte jde o židovskou menóru, a pocestujeme od Istanbulu přes ledovce, do Vinlandu a dále na Yucatán. Sem tam si prožijeme boje o život pod vodou, v ledu i jeskyni a hlavně se dozvíme leccos o Vikinzích a dalších mnoha historických souvislostech. Prostě si to zase užijeme.

Endy17
11.08.2019 3 z 5

Čekal jsem, že u druhého dílu série bude znát nějaký kvalitativní posun. Čekal jsem marně.

Ketesh
20.04.2017 4 z 5

Pěkné, ale knihu považuji za nejslabší článek celé série. Moc mě nebavila.

Anet1994
28.07.2015 odpad!

Knihu jsem ani nedočetla. Po pár kapitolách jsem to vzdala,děj mě vůbec neupoutal a do čtení jsem se nutila..

lusila
22.06.2013 2 z 5

Čakala som pútavejší dej, nerozumiem, prečo autor namiešal taký koktejl, križiaci, majovia, severské legendy. Bolo to dosť chaotické.

Bobšule
03.02.2013 4 z 5

Aneb Jak se dá kvůli jednomu artefaktu prošmejdit celý svět, že jo? ;-)
Umím si představit, že "náročné čtenáře" musela tato kniha asi dráždit. Mně ne. Já jsem prostá, zábavychtivá žena, která se upřímně bavila. A protože si toho z dějepisu už moc nepamatuju, eventuální historická "křísnutí" mě opravdu z míry nevyvádějí. :-)

David Gibbins
kanadská, 1962