Unesená

Unesená https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156867/bmid_unesena-FPE-156867.jpg 4 497 105

Jack Caffery série

Mo Hayder vždycky psala morbidní thrillery. Ale tohle tady ještě nebylo. Ponurý listopadový den se chýlí k večeru, když detektiv Jack Caffery přijíždí vyslechnout svědky krádeže auta. Takových případů už bylo... Rutinně zahájí vyšetřování, ale brzy zjistí, že tentokrát je to jiné. V tomto autě totiž seděla jedenáctiletá dívka. A ještě stále se pohřešuje. "To byl teprve začátek," napíše únosce policii. "A nepočítejte s tím, že konec přijde brzy." Stačí jen těch pár slov a Caffery pochopí, že je pouze otázkou času, kdy si pachatel vyhlédne další auto s dítětem na zadním sedadle. Říká se o něm, že je nejlepší policajt ve městě. Má dobrý nos a kromě obrovských zkušeností se může spolehnout i na svůj instinkt. A právě policajtský instinkt mu napovídá, že něco je špatně. Ani tentokrát se nemýlí...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: ekniha , Domino

Gone , 2012

TheCiko5
23.03.2020 5 z 5

Tahle paní je prostě šílená !
Mo Hayder opět nezklamala.
Jsou tři ráno, já mám rozpraskaný žilky v očích, za čtyři hodiny vstávám do práce. Když mrknu, tak to bolí, třesou se mi prsty a dvakrát jsem se málem udusil, protože jsem přestal dýchat.
Vygoogloval jsem si, jak vypadá Sappertonský kanál a to mě taky neuklidnilo. Do práce jsem přišel pozdě, protože jsem Unesenou dal na jeden zátah. Bylo mi blbě, protože jsem nesnídal a z kafe se mi udělalo ještě hůř.
Ale v koutku duše jsem jásal! Pro dobrou knížku přece musíš něco obětovat!

L.Helena
21.03.2020 3 z 5

Četla jsem hlavně kvůli Výzvě, a upřímně, myslím, že jsou lepší detektivky, které by si zasloužily cenu Edgar. Ale i tak - lepší tři *.

luckomar
20.01.2020 3 z 5

Docela napínavá detektivka. Oceňuji krátké kapitoly. Kniha se tak čte opravdu svižně. Zklamání nastalo, když jsem v 1/3 zjistila kdo je únosce,ale nerikam, že to každý musí taky prokouknout. ;)

momo01
18.01.2020 3 z 5

Tím, že jsem skočila pěkně doprostřed série, tak jsem si některé souvislosti musela domýšlet a ne všechno mi hned do sebe zapadalo. Asi nejvíc mi plynulost narušoval vedlejší příběh Blechy a jejího bratra. I tak si pro mě kniha napínavost udržela (a to navíc i přesto, že pachatele jsem rychle odhalila). Každopádně stačilo a do dalších případů detektiva Cafferyho se pouštět nebudu.

Awča
14.01.2020 5 z 5

Předchozí díl se mi líbil, ale četla jsem ho tak dávno, že se mi vybavoval jen stěží, ovšem autorka na něj částěčně navazuje, je lepší číst sérii popořadě.
Čteno velmi hltavě, popoháněla mě zvědavost, i když člověk od půlky pachatele tuší, přeci jen není jasné, jak to se všemi postavami dopadne, a témat bylo rozehraných tolik, že by to hravě stačilo na dvě knihy.
Držela jsem Cafferymu palce a Blecha je mi velmi blízká, naopak Chodící muž mi moc nesedí.
Pěkné počtení!

karantena
19.08.2019 5 z 5

Tak toto nemělo chybu!Napětí nechybí,kniha má spád.To bylo počteníčko.hmmmmm.

jarmila6295
29.07.2019 5 z 5

Perfektní!

Jiparis
19.07.2019 4 z 5

Zajimavy namet, kdy se ani policista nevyhne zlocinu, misty trochu rozvlekle.

Eicherik
27.04.2019 5 z 5

Pěkný krimi thriller. Opět nás čeká Caffery, Blecha a Chodící muž. Jelikož na sebe jednotlivé díly této série částečně navazují, doporučuji ji číst chronologicky.

Hanka1301
22.02.2019 4 z 5

Čtivá kniha, bohužel pachatele člověk odhalí velmi brzy a to už pak není ono.

Frenkis
18.12.2018 5 z 5

První kniha od této autorky, a velmi mě nadchla. Konec byl sice trochu více natažen než bylo nutné podle mě, ale jinak kniha splnila účel.

twiggynka
29.10.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila i když jsem pachatele tušila téměř od začátku... Každopádně se moc těším na další knihu, kterou si přečtu od MO...

kahuda01
29.10.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil, měl spád bez zbytečných hluchých míst. Pachatele jsem odhalil poměrně brzy, ale to nezmenšilo můj zážitek.

Darami87
26.06.2018 3 z 5

Já nevím... Přiznám se, že pachatel mě napadl hodně brzy, ale říkala jsem si, že je to přece úplný nesmysl. A když se ukázalo, že jsem se trefila, pořád jsem čekala nějaký obrat. Nemohla jsem uvěřit tomu, že by to byl skutečně on. Přišlo mi to dost nedomyšlené. Navíc jsem se snad do půlky knihy nemohla pořádně začíst. A v knize bylo taky dost zbytečností. Například případ Misty a nebo postava Chodícího muže. To mi prostě přišlo navíc.

Schamila
26.06.2018 5 z 5

Tak tady bylo vše, co má v únosu být, bylo jich víc, bylo víc i podezřelých, děsné prostředí a děsné napětí. No a k závěru není co dodat, zkrátka čtěte!!!

Pedias
06.06.2018 5 z 5

Unesená naprostá bomba proti předchozím nudnějším dílům (Kůže a Rituál). Hned od začátku jsem hltala každou stránku, zase tu byla stará dobrá Mo, která mě vtáhla do děje a nepustila.
Kdo je pachatel bylo celkem předvídatelné, ale přesto jsem byla napnutá jak struna.
Pokračuji dál v sérii, Panenku vynechávám (četla jsem jako první, aniž bych si zjistila, že je to celá série knih). Doporučuji číst postupně, v Panence jsem nevěděla nějaké souvislosti, které až teď dávají smysl.

SilvieSisinka
31.05.2018 4 z 5

První kniha od Mo Hayder.Prvních pár kapitol jsem se nemohla začíst,ale pak se to rozjelo a to velmi dobře :-) Napínavé,skvělá zápletka.Určitě sáhnu po další knize ;-)

konicekbily
11.05.2018 4 z 5

Velice dobře promyšlená zápletka, skvělý děj a hodně napínavá kniha. Je tam méně drastických orgií - tedy drsných scén a naopak více popisovaného děje, a to je dobře. Jak to autorka umí - příběh se zvraty, těžko se čtení přerušuje.

Sudin
21.04.2018 3 z 5

Na Mo Hayder docela slabota. Přijde mi, že si vybrala slabší chvilku. Příběh ničím nepřekvapil, vraha jsem tušil od počátku, byly tam docela okaté nápovědy, čekal jsem kdy přijde nějaký zvrat ... a on nepřišel :-(. Taková oddychovka na dlouhé zimní večery. Překvapuje mě jaké má kniha vysoké hodnocení.

Olous1
15.11.2017 5 z 5

Velice pěkná detektivka se zajímavým tématem.Četla se dobře,za mě....doporučuji.

Anglie thrillery únosy dětí

Mo Hayder