Unesená

Unesená https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154122/bmid_unesena-HH9-154122.jpg 4 497 105

Jack Caffery série

Sleduje. Vyčkává. A pak si vezme, co není jeho. Ponurý listopadový den se chýlí k večeru, když detektiv Jack Caffery přijíždí vyslechnout svědky krádeže auta. Takových případů už bylo… Rutinně zahájí vyšetřování, ale brzy zjistí, že tentokrát je to jiné. V tomto autě totiž seděla jedenáctiletá dívka. A ještě stále se pohřešuje. “To byl teprve začátek,” zavolá únosce na policii. “A nepočítejte s tím, že konec přijde brzy.” Stačí jen těch pár slov a Caffery pochopí, že je pouze otázkou času, kdy si pachatel vyhlédne další auto s dítětem na zadním sedadle. Říkají o něm, že je nejlepší policajt ve městě. Má dobrý nos a kromě obrovských zkušeností se může spolehnout i na svůj instinkt. A právě policajtský instinkt mu napovídá, že něco je špatně. Ani tentokrát se nemýlí…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Gone , 2012

Aghatte
23.08.2023 3 z 5

Průměrná detektivka, jakých už byly napsány mraky, ohraná zápletka, a vcelku nudný irevelantní balast okolo.
Minimálně dvě věci zůstaly nakousnuty a už se k nim nikdo nevrátil. Nechci být konkrétní.
Hrozně mi vadí, když vyšetřování je založeno na pocitech, něco mu našeptává, něco se jí nezdálo.
Cítila jsem bezmoc rodičů a bezradnost vyšetřovatelů, v podstatě nepřišli skoro na nic, a pořád jsem se v hlavě posouvala dál, tak sakra dál.
A oni se vždy vydali špatným směrem, než jim něco radilo se otočit. Jedna z maminek byla chytřejší než zbytek všech elitních jednotek, kteří ale o své vánoční prémie nepřijdou.
Policisté jednající na vlastní pěst, neuposlechnutí rozkazů, zbytečného a nepochopitelného vystavování se smrtelnému nebezpečí, proč to musí všude být?
Tuto knihu bych si nekoupila, znovu ji číst nebudu.
Blechu bych zabila hned v první kapitole a tajemný Chodící muž, ten mi taky pil krev.

monte
01.08.2023 4 z 5

Velmi promyšlené a plné napětí a překvapení

Grety
14.06.2023 4 z 5

Přečtený jedním dechem. Napínavý, sympatický vyšetřovatel a Blecha? To je kapitola sama pro sebe.

MartinProtschke
28.04.2023 5 z 5

Díl od dílu lepší, škoda, že autorka umřela tak brzy....

Karolína7
11.02.2023 5 z 5

Velice čtivé a napínavé, i když jsem od poloviny knihy tušila, kdo by mohl být pachatelem. Závěr mne nakonec docela mile překvapil.

kallisto
28.09.2022 4 z 5

Opět dobře zpracované. Větší fokus na samotné vyšetřování, v podstatě se přede mnou tentokrát příbéh rozvinul jako běhoun v dlouhé chodbě bez zbytečných dveří, které by odváděly pozornost od kriminální zápletky..
Ještě jsem ale pořád nějak nestrávila fakt, že v období hltání závěru této knihy jsem zjistila, že autorka zemřela, a tudíž že mě čekají už jen dva díly, z nichž skrze jeden jsem vlastně sérii objevila, a že ten poslední je v elektronické verzi už nedostupný. Chjo..

MisakCZE
14.07.2022 4 z 5

Tento díl se jako první ze série vymyká stylu psaní předešlých knih. Spíše než drsný surový thriller pro silnější povahy se jedná o velmi povedený krimiromán. Osobní dějovou linii hlavních postav tu téměř nenajdete, což mě trochu mrzelo. Děj se zaměřuje téměř výhradně na případ únosů malých dětí. I přes to, že jsem pachatele správně tipnul asi v polovině knihy, jsem si náramně užil tuto napínavou hru kočku s myší, ve které mnohdy nepoznáte kdo je kočka a kdo myš. Ač je to pro mě překvapení, považuji tento díl za jeden z nejlepších ze série JC, ne-li ten nejlepší. Doporučuji přečíst všem, kteří vždy více fandili Jerrymu než Tomovi a těm, kteří mají rádi inteligentní vychytralé pachatele

mataj
25.06.2022 5 z 5

Hezky zamotané a trochu tajemné. Tenhle díl se mi četl velmi dobře.

Bulldog
08.12.2021 5 z 5

Opět skvělý díl.

nicolettkaa
25.07.2021 3 z 5

!!!POZOR, MOŽNÝ SPOILER!!!!
O něco čtivější než předchozí díl. Pachatele lze odhalit velice brzy, snad ve třetině? Sice jsem ráda, že jsem tipovala správně, ale část knihy, která nás měla svézt na falešnou stopu mi už pak přišla tak nějak navíc. Obě hlavní postavy (Blecha, Jack) mi pořád lezou na nervy. Jack svou arogancí vůči kolegům, Blecha svým hloupým, nelogickým chováním (proč volala Prodymu a ne svýmu parťákovi?). Pokus o jakousi mystičnost na konci mi přišel naprosto zbytečný. Jako plus beru rozhovory s Chodícím mužem. Ten mě ve všech dílech, kde se objevil, nesmírně baví.

mol378
07.03.2021 4 z 5

Znát dopředu pachatele a vědět, co policie neví, má něco do sebe - kdy už sakra přijdou na to, čím nás čtenáře autorka přímo praštila do očí? Na napětí to knize neubírá, co jí podle mého ubírá, je mystický konec - jakási mně nesedící duchařina, to už ani nesouvisí s intuicí, se kterou se v sérii taky hojně pracuje. Proto o hvězdu míň. Nicméně pomalu, ale jistě, se pro mě stal "případ Blecha" naprosto prioritní a tak než půjdu na Vlka, musím přeskákat letem světem už přečtenou Panenku. Udělala jsem totiž blbost a po Ptáčníkovi přeskočila k ní a to mezi tím dočetla až teď. Chcete-li si to ale celé opravdu užít, nedělejte to, čtěte chronologicky. Já se teď prolistuju Panenkou pro osvěžení paměti a vnitřních vztahů a čeká mě Vlk - už se těším.

xena2711
23.10.2020 5 z 5

Perfektní krimi thriller. Běžně úplně tento styl nečtu, ale musím říct, že se knížka nedala odložit z ruky. Také jsem tušila, kdo je asi zloduch:-)ale vůbec mi to nevadilo. Doporučuji. Super!

Juvka
22.08.2020 4 z 5

Dobrá detektivka se zajímavým námětem. Žádná matka si asi neumí představit, kdyby jí najednou unesli dítě. Kniha má děj i spád.

Pauline23
08.08.2020 4 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem se dostala k Mo Hayder a knížce Unesená. Kniha mě začala bavit od mléčného zubu. Blecha mě šla na nervy. Hezky vystupňované napětí kdy jsem musela číst dál a dál. Doporučuji. Kapitoly krátké.

Mudry
30.06.2020 5 z 5

Já jsem moc spokojená, i když jsem pachatele tipla velmi brzy. Na druhou stranu jsem několikrát měla pocit, že můj tip není správný, tudíž jsem i tak byla zvědavá téměř do konce.

RADOST
21.05.2020 5 z 5

Napínavé, obohacené o děj v nezvyklém prostředí. Motiv dlouho neodhalen a pachatel velmi inteligentní - to se podílelo na gradaci. Dobře napsáno, doporučuji.

Lucciella_L
01.05.2020 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala v rámci Čtenářské výzvy, a nelituji. Dobře zpracované, nečekaný pachatel.... občas jsem se sice trošku ztrácela, ale možná to bylo tím, že jsem naskočila do rozjeté série, nicméně určitě si od této autorky přečtu další.

jana1976
22.04.2020 5 z 5

První kniha a hned mě dostala! I když to není mým zvykem, nezačala jsem číst od začátku série. Udělala jsem hroznou chybu. Mrzí mě to. Ty drobné souvislosti tam prostě chybí....

dlabikk
21.04.2020 4 z 5

Výborná detektivka. Díky čtenářské výzvě jsem objevila další skvělou spisovatelku. O hvězdu méně dávám proto, že mi moc brzy předhodila pachatele.

Ivan F
11.04.2020 4 z 5

Mo Hyder píše veľmi pútavým štýlom, ktorý jej pomerne priemerným krimi príbehom dáva pridanú hodnotu. Moje štvrté stretnutie s detektívom Cafferym dopadlo nad očakávanie dobre a celkovo som spokojný. S čím mám však problém je postava potápačky Blechy, ktorá mi vyslovene nesadla už v knihe Rituál. Je mi z duše protivná a nebudem klamať, trochu som aj dúfal, že sa zo situácie, do ktorej sa dostala vlastnou vinou, už nedostane. Okej, možno som cynik, ale je to vymyslená postava. Možno by jej strata zdramatizovala celú sériu. V každom prípade som s prácou Mo Hyder spokojný.

Anglie thrillery únosy dětí

Mo Hayder