Ptáčník

Ptáčník https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25390/bmid_ptacnik-yG7-25390.jpg 4 765 178

Jack Caffery série

Detektiv Jack Caffery umí nahnat hrůzu i nejprotřelejším kriminálníkům, ale tentokrát už od začátku tuší, že ho čeká procházka peklem. Když je na opuštěném předměstí Londýna nalezeno pět mrtvol bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen, zavládne mezi přivolanými policisty zděšení.

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Birdman , 2000

lalaserka
25.10.2017 5 z 5

Super knížkaPropracovaný příběh, napínavý, čtivý... Už se těším na další knížky od této autorky

Vltaava
09.10.2017 2 z 5

Tak napínavé to je, propracované taky, i čtivé, Jack je sympatický, ale je to zbytečně zvrhlé a brutální, stavěné na odiv, aby to šokovalo, a konec jsou zbytečná jatka. Hlavní postavy jsou hnusné kreatury, Anglie nebo aspoň Londýn vypadá, že se skládá jenom z prostitutek a feťáků.
Pustila jsem se do další knihy téže autorky Kůže a myslím, že to ani nedočtu, i když jsem teprve na straně 100. Tuším ale, že se tam schyluje k podobným, možná horším deviacím, a nemám chuť o tom vědět víc.
Že to psala žena, mě fakt upřímně překvapilo. Teda nemile:-)

Barbaanek
23.08.2017 5 z 5

Za mě první a nejlepší - první ze série, a tak nějak nejpropracovanější, nejrealističtější, Jack nejsladší, prostě všechno, jak má být, všechno funguje, zápletka, zvraty... Další díly jsem přelétla rychle, jsou čtivé, to jo, ale už to není ta špička jako tady.

Markéta:)
14.08.2017 4 z 5

Neuvěřitelné. Propracovaný příběh, napínavý, čtivý.. Ptáčník je sice první, ale rozhodně ne poslední kniha, kterou od Mo Hayder čtu.

Jitkarka
14.08.2017 5 z 5

Bomba! Parádní thriller, který má vše co má mít. MO Hayder je skvělá, už si brousím zuby na Pečovatele.. Doporučuji každému, kdo má rád tento žánr.

Pajan28
09.08.2017 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo. Mám ráda "nějak narušené" postavy, většinou tím i děj je zajímavější. A tato kniha má přesně to, co má mít dobrá detektivka.

misowi84
31.07.2017 2 z 5

Někdy mi přijde, že čím více bude kniha popisovat brutalitu a vyžívat se v násilí, tím se bude lépe prodávat..

genie
11.07.2017 3 z 5

Detektivka to není špatná, ačkoliv ty zločiny na mě byly skutečně extrémní. "Odrovnala" mě jedna ze závěrečných scén s detektivy. To jsem opravdu nepobrala ... Po přečtení zůstaly trochu rozpaky.

koki.veru
28.06.2017 5 z 5

Pekna detektivka,velice ctiva a napinava :-)

Kerberos
20.06.2017 5 z 5

První v řadě a podle mě nejlepší.

happy-smile
02.05.2017 4 z 5

Při čtení jsem si několikrát říkala, proč je Mo tak vyzdvihována/lynčována za použitou brutalitu. Něco se v knize objevilo, ale nic takového, aby to člověk musel vytahovat. Až na konci jsem pochopila, protože to byla opravdu jatka. Určitě ještě zkusím nějaké další díly s Jackem Cafferym, ale zatím si nejsem díky aktuální široké nabídce detektivek úplně jistá, jestli se tento detektiv dostane do mých top. Momentálně ho vidím s otazníkem a jsem zvědavá, jestli se mi díky dalším knihám dostane pod kůži.

JPBelmondo
07.04.2017 4 z 5

Velmi neobvyklý námět, při kterém až mrazí, možná ne pro každou povahu. Ale zatím se mi tato líbila (dá-li se to v tomto případě vůbec říci) od autorky nejvíc, spolu s Vlkem.

keiko33
18.03.2017 4 z 5

Tak namet bol super, ale v prvych dvoch tretinach som sa dost nudila, nesedel mi autorkin styl pisania. Ale v poslednej tretine sa to dost napravilo, dostalo to spad. Asi dam sancu pokracovaniu.

Manyna
03.03.2017 4 z 5

Asi jsem zvrácená, ale nemohla jsem se od toho odtrhnout, i když mě mrazilo a měla jsem nepříjemný pocit, tak jsem knihu za dva dny přečetla a pak o ní dva dny přemýšlela (resp. vzpomínala na některé pasáže). Není to čtení pro slabé povahy, ale dostanete kvalitní nálož hodně realistických fetišů.

Akimus
16.02.2017 5 z 5

Krásná kniha, nekomplikovaná a čistá. Caffery patří k mým oblíbeným detektivům.

kikidok
15.02.2017 5 z 5

Napínavá kniha, nejvíce mě bavily kapitoly z pohledu Tobyho a Malcolma. Jinak se postavy krásně vyvíjely a kniha mě nepustila do konce.

1v8na
04.02.2017 5 z 5

Já jsem byla z knihy nadšená, líbila se mi. Byla propracovaná a velmi dobrodružná. Kromě samotné detektivní zápletky, zde sehrál roli i soukromý život samotného detektiva Jacka Cafferyho a nakonec v knize to vypadalo jakoby to byly dva příběhy v jednom.
Jediné, za co bych strhla půl hvězdičky, tak je to, že mi chvíli trvalo než jsem si uvědomila, které křestní jméno patří ke kterému příjmení a dělalo mi to trošku zmatek ze začátku ve čtení.
V knize jsem si našla své oblíbence i postavy, kterých mi bylo velmi líbilo a velmi jsem je litovala....
už nyní se nemohu dočkat, až se vrhnu na druhý díl - na Pečovatele.

lucie9070
03.02.2017 3 z 5

Tak musím, říct že po přečetní komentářů jsem čekala od knihy, že drsná bude víc, popisy mi až tak drastické rozhodně nepřipadaly. Možná je to tím, že jsem byla namlsaná ze série Chrise Cartera...Každopádně se kniha rozběhla a začalo se v ní něco víc napínavého dít až tak od 2/3...Zařazuju tedy mezi průměr.

KaterinaJ
17.01.2017 5 z 5

Knížka s hodně drsným popisem a napínavým dějem.
Líbila se mi a už začínám číst Pečovatele.

joslin
06.01.2017 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale nepříjde mi, že je nějaká mistryně ve zvrhlostech a nechutnostech.. ani o to nějak nestojím.. hlavní hrdina je typický litovač, lituje svůj život, lituje svého bratra, žene se proti větrným mlýnům. Námět bomba.. zpracování horší..

sérioví vrazi feťáci, narkomani

Mo Hayder