Kůže

Kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234688/mid_jack-caffery-kuze-Awn-234688.jpg 4 371 88

Jack Caffery série

Mo Hayder nás znovu vtahuje do děsivého, temného světa. Natolik děsivého, že tentokrát se začne bát i detektiv Caffery. Na odlehlém místě za městem byla nalezena mrtvola ženy v pokročilém stádiu rozkladu. Policie došla k závěru, že šlo o sebevraždu, a soudní patoložka tuto domněnku potvrdila. Jeden člověk však stále pochybuje: detektiv Jack Caffery. A pochybnosti se přemění v jistotu, když policejní potápěčka Blecha Marleyová vyloví ze zatopeného lomu torzo psa. Ten pes patřil mrtvé ženě. A před smrtí ho kdosi stáhl z kůže. Caffery ví, že něco takového by před smrtí žádný sebevrah neudělal. A protože chce kolegům dokázat, že se mýlili, začne postupně pronikat do tajů předčasně ukončeného života Lucy Mahoneyové. A zatímco nalézá temná zákoutí, o nichž neměli tušení ani Lucyini blízcí, začíná se ho zmocňovat podivný neklid. Jako by ho někdo sledoval... A pak je nalezena další žena, jejíž mrtvola jako by byla kopií té předchozí. Události nabírají rychlý spád. Caffery se ocitá v jejich víru a znovu se přesvědčuje, že každý člověk v sobě skrývá cosi temného: zavražděná žena, majitel starožitnictví, on sám... a také jeho blízká kolegyně.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Skin , 2009

Grety
Grety
08.09.2023 3 z 5

Pokračování z předešlých linek jsou dobrá, i když ne dotažena. Zde je až moc Blechy a jejich potíží. Případ kůže tam byl nějak docpan a náhodou vyřešen .

ddkk
ddkk
12.04.2023 3 z 5

Čtvrtý díl série s Jackem Cafferym se moc nepovedl. Jakoby Mo při jeho tvorbě nevěděla, o čem má vlastně psát. Většinou se děj týká potíží, které Bleše způsobil její bratr, Jack se zatím nemastně neslaně potýká s případem, avízovaný zvrhlík, který má rád kůže, se vlastně zjeví až téměř na konci a po pravdě, není to tak úplně ono...

U mne, protože je to Mo, za tři.

MartinProtschke
MartinProtschke
10.04.2023 5 z 5

Celá série mě neskutečně baví, akorát jsem vždycky napnuty, jak skončí soukrome osudy hlavních postav a on vždy konec. Doufám, že to autorka před svou smrtí odhalila

čef
čef
20.11.2022 4 z 5

Detektivka to není úplně standardní, detektivové se mj. snaží za sebou a za jinými zametat stopy. Skutečná forenzní věda tady dostává na frak, prostě to není kriminálka Miami apod. Nicméně to hlavní, hledání toho hlavního zloducha, sledují naši hrdinové urputně, a že to není úplně k uvěření, však určitě žádnému čtenáři příliš nevadí.

kallisto
kallisto
18.09.2022 4 z 5

S každou další stránkou, kapitolou a knihou se mi do mysli vkrádá přirovnání k sérii Pendergast Prestona a Childa. A tu jsem téměř nekriticky milovala. V této knize se příběh obrací více "do sebe", jednotlivé linie se do sebe začínají prolínat, obraz navývá jemnějších valérů, než byly původní základní barvy, jež kolorovaly první díly. Ústředním tématem není v podstatě "nevyřešený" případ, na kterém Caffrey tentokrát spíš nepracuje, než pracuje, ale osudy protagonistů, které byly v předchozích knihách zatím jen načrtnuté, nebo v nich zely díry nevyřčeného. Po slabším minulém díle už to zase nabralo na tempu, opět se objevují autorčiny oblíbené momenty "no nene". Za mě spokojenost :)

mataj
mataj
23.06.2022 4 z 5

Několik podezřelých samovražd a jedno záhadné zmizení mladé ženy dají tentokrát Jackovi s Blechou zabrat. K tomu ne úplně dořešený minulý případ (z knihy Rituál) a nepovedený bratr a oba stojí před závažným rozhodnutím. Uvidíme, jak se to nakonec vyvrbí v dalším díle, do kterého se hned pustím.

MisakCZE
MisakCZE
15.06.2022 3 z 5

Do čtení se nepouštějte, pokud jste nečetli předchozí díl "Rituál", spousta návazností by vám chyběla. Dílo je o trochu čtivější než předchozí ... knihu doporučuji všem, kteří mají pošahaného sourozence nebo se chystají jít na plastickou operaci

dia.riedl
dia.riedl
16.11.2021 2 z 5

Mě Kůže taky zklamala. Po Rituálu, který mě hodně bavil tématem, atmosférou, kde mě začala bavit i linka Blechy, mi Kůže přišla neucelená - vůbec jsem nechápala spojitost mezi oběťmi, vyšetřování bylo opět odsunuto na druhou kolej, tři čtvrtě knihy se řeší Blechy rodinné záležitosti a Caffreyho honba za...strašákem. Souvislost s vrahem a oběťmi, místy činu...žádná. Až na poslední tři díly jsem z téhle "detektivní" série fakt zklamaná.

bedkniha
bedkniha
30.10.2021 5 z 5

Nemůžu si pomoc, ale tato kniha se mi líbila o hodně víc než Rituál...

nicolettkaa
nicolettkaa
25.07.2021 2 z 5

Musím říct, že zatím má podle mě série sestupnout tendenci. Postavy jsou mi stále nesympatické, některé zápletky i zbytečené. Navíc mi vadí, že motiv vraha není vůbec objasněný. V konci příběhu až moc "náhod" najednou. Jediná emoce, která mě u knihy ovládla byl vztek, když Blechu vyšplouchl její brácha s tou nádherou. Na druhou stranu, kdyby se nechovala jako blbka, měla by po problému. Na policistku se chová dost naivně a nelogicky.

mol378
mol378
04.03.2021 5 z 5

Jedna ze sérií, které je dobře číst chronologicky. Pak je v Kůži pěkně cítit vystupňované napětí z Rituálu. Chudák milá Blecha! Chvilku mi trvalo, než jsem si na ni zvykla, ale už ji nedám. Opět, jak je u autorky zvykem, místy nechutné pasáže, ovšem co je to proti tématu Pečovatele! A vůbec, tyhle detaily k sérii patří, morbidní, dekadentní, temnou fantazii podněcující! A jak dál? Jdu na další díl.

AlbionFoxyFox
AlbionFoxyFox
03.03.2021 4 z 5

Kniha mě bavila díky různorodým postavám, různým případům a celkové čtivosti. Jsem spokojená.

NADEI
NADEI
12.12.2020 2 z 5

Zklamání, jako kdyby to ani nenapsala sama Mo a že ona umí psát skvěle. Tohle bylo bez adrenalinu a emocí, rozvláčné a nezáživné, ale i tak jsem se prokousala až na konec. Škoda...

TheCiko5
TheCiko5
11.11.2020 2 z 5

Jé... to mě mrzí... Celou knihu jsem zoufale čekal na tempo vyprávění, kterým si mě Mo získala v jiných Cafferyho případech. Pořád jsem čekal na lehce šokující a nečekané zvraty, kterými v jiných knihách Mo bezesporu disponuje. V Kůži se všechno jakoby o 40 procent zpomalí a autorčin přístup tak trochu zleniví. Nerad to říkám, ale kdybych neměl ke srovnání většinu autorčiných knih, tak třeba hodnotím lépe. Ale vzhledem k tomu, že její další knihy velmi dobře znám a jsem z nich nadšený, musím napsat - NUDA...
Promiň Mo... :-/

monci6485
monci6485
03.11.2020 4 z 5

Trochu jsem váhala s hodnocením, je to zatím nejslabší díl. Hrozně mě vytáčelo chování "Blechy". Naprosto nelogické a primitivní. Budu zlá, ale zavřela bych je všechny. Jack se zachoval taky jako hňup a vrah v knize skoro není.
Na druhou stranu je kniha čtivá a nenudila mě. Takže hodnotím 3-4*

RomanDušek
RomanDušek
15.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Stejně jako u knihy Panenka, tak i zde se mi velmi líbilo popisování scén, kdy se Blecha potápěla.
Když zůstanu ještě u Blechy - obdivuji ji, jak si dokázala poradit s problémem, který ji připravil Thom. A to i přes řadu překážek. Její bratr se choval jako blbeček (promiňte mi ten výraz). Každý jiný člověk by se snažil s Blechou maximálně spolupracovat, aby měl tu nepříjemnost co nejdříve za sebou. Ale on byl hrozně netečný. Laxní! Jeho postoj jsem absolutně nechápal... A ta jeho přítelkyně? Co to jako na Blechu zkoušela? Že to všechno hodí jenom na ní?! A Thom se své přítelkyně bál? To jako vážně?! Hrozně zvláštní člověk...

Jinak klasika Mo Hayder - její knihy se čtou velmi dobře!

ydnac
ydnac
03.09.2020 5 z 5

Detektivky od Hayder jsou dost drsné, ale dost dobré :-) No přečtěte a uvidíte :-)

Mudry
Mudry
17.06.2020 4 z 5

Já musím téměř ve všem souhlasit s komentářem uživatele March až na to, že "rodinku" Blechy bych neoznačila za mínus. Jejich chování vrcholně rozdmýchalo mé emoce , ale právě to byl zřejmě záměr autorky. Hvězdičku dolů dávám hlavně za nedostatečné vysvětlení motivu vraha. Jestli je kniha čtivá ? Za mě rozhodně ANO.

March
March
19.04.2020 4 z 5

Plusy: napětí, zapletky, překvapení, Blecha, Jack
Minusy: bratr Blechy a jeho přítelkyně, tedy, to je rodinka...nedostatečné vysvětlení proč vrah vraždil, některé pasáže zdlouhavé.
Ale celkově dobrý thriller.

iva2111
iva2111
12.02.2020 2 z 5

Za mě zatím nejslabší kniha série, zbytečně rozvláčná, musela jsem se do čtení nutit - předchozí 3 díly to bylo naopak, nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021