Jablečný koláč naděje

Jablečný koláč naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229639/bmid_jablecny-kolac-nadeje-p6j-229639.jpg 4 178 53

Oscar Dunleavy, který dělával ty nejlepší jablečné koláče na světě, je nezvěstný, možná dokonce mrtvý. Zdá se, že to vlastně nikoho nepřekvapuje. Až na Meg, jeho nejlepší kamarádku a jeho mladšího brášku Stevieho. Obklopeni zármutkem a zmatky se Meg a Stevie rozhodnou zjistit, co se Oskarovi opravdu stalo. Společně se pak učí, co znamená věrnost a kamarádství, a jak moc důležitá je síla se nevzdat. Báječná kniha o dospívání, nejistotách, přátelství a kouzelných jablečných koláčích, které znamenají naději. Protože jakmile si do jednoho kousnete, budete se už navždycky na svět dívat jinak a všechno bude tak, jak má.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Apple Tart of Hope , 2014

simca9342
23.07.2023 5 z 5

"Z pravěku "

Oskar- nejlepší pekař jablečných koláčů najednou zmizí. Co se mu stalo a kde je se snaží zjistí jeho brácha Stevie s kamarádkou Meg. U toho se učí lidským pocitům a emocím prostě jak to na světě funguje .

OFKitsune
20.07.2023 4 z 5

(SPOILER) I když nejsem cílovka, oceňuji nápad i zpracování příběhu. Navíc se jedná o dobré dílo do výuky nebo pro přiblížení témat šikany a smrti blízké osoby, a i když mi to pointa trochu zkazila svou nereálností, tak pro mladé čtenáře jistě bude úlevnější, že zde zařadili pohádkový šťastný konec.

cori
28.05.2023 3 z 5

Citlivě napsaný příběh pro mládež o první lásce, pocitu viny a méněcennosti vypráví o síle přátelství a lžích, které mohou dohnat člověka k sebevraždě.

Zuna1990
14.12.2022

Oscar Dunleavy, ktorý robieval tie najlepšie jablkové koláče na svete, je nezvestný, možno dokonca mŕtvy. Zdá sa, že to vlastne nikoho neprekvapuje. Až na Meg, jeho najlepšiu kamarátku a jeho mladšieho bračeka Stevieho. Obklopení zármutkom sa Meg a Stevie rozhodnú zistiť, čo sa Oskarovi naozaj stalo. Spoločne sa učia, čo znamená vernosť a kamarátstvo, a ako veľmi dôležitá je sila sa nevzdať.
Aj keď ide v podstate o detskú knihu, svoje si v príbehu nájdu hlavne dospelý. Je to príbeh o kamarátstve, o tom, aká dôležitá je nádej a o tom, ako jedno nedorozumenie môže zmeniť naozaj všetko. Kniha je plná zvratov, priateľstva, nádeje, dôvery, nič neutíchajúcej viery, trampotách s dospievaním, pocite, že o vás nikto nestojí, o vyradení z kolektívu, šikane, prvej láske, prvom sklamaní a zlomenom srdci a samozrejme o jablčných koláčoch. Tie hrajú veľmi dôležitú úlohu, pretože na ne nie len že máte po celý čas chuť, ale sú dôkazom toho, že niekedy aj zdanlivo obyčajný "apple pie" dokáže byť nielen dobrý, ale dokonca užitočný, či dokonca život zachraňujúci. Kniha odkazuje na veľmi dôležitú tému a to šikany na školách. Treba na to poukazovať a hovoriť o tom. Kniha je jedným slovom nádherná.

"Niekedy ľudia potrebujú, aby ich niekto hľadal, alebo aby si aspoň kvôli nim niekto kládol otázky."

"Ukázalo sa, že by ste sa nikdy v živote nemali odcudziť ľuďom, ktorí by pre váš život mali byť dôležití. Pre niečo také neexistuje ospravedlnenie."

LittleRebelle6
30.12.2021 5 z 5

Příbēh je lepší než jsem čekala . Rozhodnē stálo za to to vyhledat . Extrémnē napínavé čtení . Příbēh pojednáva o tom že se v žádném případē nemá strácet nadēje a jít si za sny . A taky jedno varování človēk při čtení dostane na nējaký ten koláč s jablky chuť .

latanya34
16.11.2021 5 z 5

Kniha, kterou jsem přelouskala během jednoho odpoledne. Meg nevěří ostatním, kteří říkají, že je Oskar mrtvý a přesvědčí o tom i svého mladšího brášku Stevieho. Společně pátrají po Oskarovi a nevzdávají se přitom naděje, že svého kamaráda nakonec přece jenom najdou.
Přitom, jak se nakonec zjistí, důvod Oskarova zmizení je úplně banální. Kniha je plná zvratů, přátelství, naděje, důvěry, nic neutuchající víry a samozřejmě jablečných koláčků. Jablečné koláčky - ty hýbou dějem a ukážou vám, že někdy i tento zdánlivě obyčejný "apple pie" dokáže být nejen dobrý, ale dokonce i užitečný a někomu dokonce dokáže zachránit život...
Kniha je dobrou volbou pro ty z vás, kteří rádi mlsají a chtějí se u toho také jaksepatří bavit. :)

elgin3
12.11.2021 5 z 5

Strašně super napínavá knížka ️️️

hammond.75
11.11.2021 5 z 5

Stejně jako u mnoha dalších knih, ani u této jsem absolutně nevěděla, do čeho jdu. Nalákala mě hlavně obálka a celkové provedení, které je naprosto nádherné a které vás nutí, abyste si knihu přečetli. Do knihy jsem se začetla hned, jak mi přišla a od první věty jsem věděla, že mě kniha nezklame.
Kniha je psána ze dvou pohledů – z pohledu Meg i Oskara a každý z nich měl něco do sebe. Není to napínavý a akční příběh, ale vždy každá kapitola (nebo koláčový kousek, jak je tomu v tomto případě) skončila tak, že jsem prostě nemohla přestat číst. Obávala jsem se, že půjde o nějak extrémně srdceryvnou knihu, ale to se naštěstí nestalo. Bylo to však krásné, rozkošné a svým způsobem dojímavé. Celá kniha je neuvěřitelně krásně napsaná. Opravdu jsem si užila každou jednu větu, od první stránky po poslední.
Jak se píše i v anotaci, je to příběh o kamárádství, o tom, jak důležitá je naděje a o tom, jak jedno nedorozumění může všechno změnit. A pokud jste se k ní ještě nedostali, určitě to napravte, protože Jablečný koláč naděje si to zaslouží .

dalya
08.11.2021 5 z 5

Původně jsem od knihy očekávala, že Meg a Stevie budou více vyšetřovat, co se stalo Oscarovi. Většina knihy však byla vyprávěním o přátelství před tou nešťastnou událostí. I tak to ale bylo milé čtení, a já jsem si knížku užila, i když knížka odkazuje i na spoustu ošklivého chování studentů SŠ. Nicméně i na to je třeba poukazovat, a jak víte, v YA literatuře si takových témat velmi cením. Je třeba o nich mluvit častěji a poukázat na ně i z různých úhlů pohledu. Díky jablečným koláčům má knížka dokonalý podzimní vibe a se svými necelými 200 stránkami je to taková odpolední jednohubka. Pokud budete mít možnost, určitě po knize sáhněte, do těchto sychravých dnů je to ideální kousek.

hol58186
03.11.2021 5 z 5

Tuhle knihu miluju. Brilantní psaní.

nela3812
19.10.2021 4 z 5

Původně jsem od knihy očekávala, že Meg a Stevie budou více vyšetřovat, co se stalo Oscarovi. Většina knihy však byla vyprávěním o přátelství před tou nešťastnou událostí. I tak to ale bylo milé čtení a já jsem si knížku užila, i když knížka odkazuje i na spoustu ošklivého chování studentů SŠ. Nicméně i na to je třeba poukazovat, a jak víte, v YA literatuře si takových témat velmi cením.

Díky jablečným koláčům má knížka dokonalý podzimní vibe a se svými necelými 200 stránkami je to taková odpolední jednohubka. Pokud budete mít možnost, určitě po knize sáhněte, do těchto dnů je to ideální kousek.

Hodnotím 4/5 hvězd a moc doporučuji!

katerina.marko
19.02.2021 4 z 5

Odpočinková příjemná kniha

PheobeDomi
20.01.2021 4 z 5

Taková detektivka pro děti. Četla jsem ji, když jsem byla mladší a určitě si ji někdy (až nebudu mít co číst) přečtu znova.

Knihomolka506
18.01.2021 5 z 5

"Z doby kamenné "
Detektivní pátračka, při které ucítíte vůni jablek a dostanete chuť na jablkové koláče.

Audrey122
29.12.2020 4 z 5

Za mě krásná kniha o naději a přátelství.
Odpočinková, zajímavá a čtivá

Adele02
18.07.2020 2 z 5

Ach jo. Mrzí mě to, ale vyšší hodnocení tomu prostě nemůžu dát. Jako draft bych to možná brala, ale... jsem z toho prostě rozčarovaná a taky zklamaná.
Krásné myšlenky jsou fajn, ale tahle kniha stála jenom na nich, co druhá věta se vám snažila podstrčit nějaké moudro, a to po chvilce začne být fakt otravné. Všechno bylo popsané strašně jednoduše, nic nevypsaného, dějová linka prakticky neexistovala a příběh si postupoval dle libosti. Zkrátka to všechno bylo strašně nedotažené. Postavy byly taky ploché - a přitom tam bylo dost věcí, na nichž se dalo zabrat. A vážně mě to mrzí, protože to vypadalo jako skvělý příběh.

_Žanet_
10.04.2020 4 z 5

Super oddechovka, což jsem od knihy i čekala. Mám teď nečtecí období a něco takhle jednoduchého mi sedělo, takže se mi kniha líbila. Má svoje chybičky, kterých by se našlo rovnou několik, ale nemyslím si, že je potřeba kvůli tomu knihu hanit, protože hlavní myšlenka je docela zřetelná a jde poznat, že autorka se snaží poukázat na to, jak dnes mládež vnímá problémy. A podle mě se trefila dost přesně, takže knihu hodnotím dobře, i když dvakrát bych ji asi nečetla.

aydam
07.12.2019 5 z 5

Pěkný milý příběh, ve kterém nechybí přátelství, láska, zrada, lži, ztráty a návraty.

Shaxx
01.11.2019 3 z 5

Green v sukni a na cracku. Na Greenovský koncept superpuberťáků, kteří jsou vždy něčím kouzelně zvláštní a speciální, každé slovo, co z nich padá, by se mohlo citovat a rámovat, jakou má hloubku, na to už jsem si zvykla. Tady paní Fitzgerald to zkusila a moc to nedopadlo. Uznávám, že tam bylo pár hezkých citací, které by se vyjímaly v uvozovkách, ale to je asi tak vše.
Aspoň, že to bylo krátký :)

marie5910
18.10.2019 4 z 5

Knížka je velice pěkná,ale očekávala jsem trochu víc od závěru knihy

přátelství zmizení lidí koláče

Autorovy knížky

2015  82%Jablečný koláč naděje

Kniha Jablečný koláč naděje je v