Já, Viktorie

Já, Viktorie https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33410/bmid_ja-viktorie-yKX-33410.jpg 5 34 4

Životopis psaný ve stylu klasického anglického realismu. Autorka, opírající se o množství dochovaných královniných písemností včetně deníků a korespondence, se zajímá především o intimní svět vládkyně Britského ipéria, méně už o Viktoriinu veřejnou masku. Rok za rokem, v deníkových záznamech je zde vykreslena hrdá, temperamentná, milovaná a milující žena, jež nebyla zdaleka tak puritánská jako "viktoriánská doba".... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Brána

I, Victoria , 1996

4444913
19.10.2019 5 z 5

Trošku hůř se mi to četlo(možná proto že na rozdíl od kolegyně dole toto období anglické historie není pro mě nejpřitažlivější)ale rozhodně výborná kniha psaná pečlivě a poctivě a vychází z ověřených faktů.Samozřejmě jsem nečetla všechny knihy autorky ale z přečtených je tohle moje jednička.

Janadvorackova
20.02.2019 5 z 5

Viktorie působí jako sympatická, inteligentní ženská, která se uměla skvěle porvat s tím, co jí život nadělil, i když třeba s její matkou to nebyl žádný med. Jelikož Viktorie jako jediná ze všech možných budoucích následníků přežila dětství, byla hlídaná, nesměla být nikdy sama, přesto po samotě toužila, (ani se jí nedivím :)).
Mládí budoucí královny v podstatě bez vrstevníků a zábavy muselo být strašně smutné.

Kniha je podána jako deník čtený a zároveň dopisovaný v době krátce před její smrtí.

Lilda
12.06.2018 5 z 5

Velmi se mi líbilo, že celý životopis byl vyprávěn ich formou a jako příběh. Královna Viktorie je moje oblíbená anglická postava. Taky viktoriánská doba je velmi zajímavá, takže velmi oceňuji obšírné popisy staveb, oblečení, jídla, charakteru postav a obecně tehdejších zvyků. Nezáleželo mi příliš na tom, jestli všechno bylo dokonale historicky přesné. Knihu hodnotím velmi kladně a myslím, že k tomu přispívá i romantický příběh Viktorie a Alberta, i když to rozhodně není žádná kniha do červené knihovny a vše je naopak napsáno příjemně, srozumitelně, bez velkých emocionálních výlevů. Určitě doporučuji.

Chemiczka
15.05.2013 5 z 5

Od autorky jsem nejprve četla její "Ságu rodu Morlandů" a později se rozhodla i pro její další tituly.
Výborná historická kniha o dětství, dospívání a později také vládě britské panovnice královny Viktorie. U Eaglesové oceňuji, že vše má podložené historickými fakty, na kterých staví celou dějovou linku svých knih. Velmi čtivé pro milovníky historických knih (i romancí, protože láska mezi Viktorií a Albertem prostě byla romantická, alespoň na svou dobu určitě).