Já, Viktorie

Životopis psaný ve stylu klasického anglického realismu. Autorka, opírající se o množství dochovaných královniných písemností včetně deníků a korespondence, se zajímá především o intimní svět vládkyně Britského ipéria, méně už o Viktoriinu veřejnou masku. Rok za rokem, v deníkových záznamech je zde vykreslena hrdá, temperamentná, milovaná a milující žena, jež nebyla zdaleka tak puritánská jako "viktoriánská doba"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33410/ja-viktorie.jpg 4.823

I, Victoria (1996)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Brána

Lilda

Velmi se mi líbilo, že celý životopis byl vyprávěn ich formou a jako příběh. Královna Viktorie je moje oblíbená anglická postava. Taky viktoriánská doba je velmi zajímavá, takže velmi oceňuji obšírné popisy staveb, oblečení, jídla, charakteru postav a obecně tehdejších zvyků. Nezáleželo mi příliš na tom, jestli všechno bylo dokonale historicky přesné. Knihu hodnotím velmi kladně a myslím, že k tomu přispívá i romantický příběh Viktorie a Alberta, i když to rozhodně není žádná kniha do červené knihovny a vše je naopak napsáno příjemně, srozumitelně, bez velkých emocionálních výlevů. Určitě doporučuji.

Chemiczka
15.05.2013

Od autorky jsem nejprve četla její "Ságu rodu Morlandů" a později se rozhodla i pro její další tituly.
Výborná historická kniha o dětství, dospívání a později také vládě britské panovnice královny Viktorie. U Eaglesové oceňuji, že vše má podložené historickými fakty, na kterých staví celou dějovou linku svých knih. Velmi čtivé pro milovníky historických knih (i romancí, protože láska mezi Viktorií a Albertem prostě byla romantická, alespoň na svou dobu určitě).