Já už budu hodná

Já už budu hodná https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364027/bmid_ja-uz-budu-hodna-M0X-364027.jpg 4 259 82

Léto je za rohem, když se studentka Juli přestěhuje do malé podkrovní místnosti v půvabném mnichovském bytě. Sdílí byt s mladou herečkou Gretou, kterou si okamžitě zamiluje. Ale hlavně, konečně může začít naplno žít. Ale Juli má čím dál tím větší pochybnosti, že s ní Greta nehraje fér a že se pod příjemnou slupkou schovává velmi krutá bytost. A když se objevuje první mrtvola, Juliin život se mění v peklo. Ale mrtvola v jejich bytě není zdaleka poslední. Kamarádka zmizí a na schodišti se nachází další tělo. A další přibývají. Juli je ve velkém nebezpečí a na útěk je příliš pozdě...... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Omega

Ich will brav sein , 2017

skrytourka
07.01.2021 2 z 5

Na knížku jsem se těšila,ale musim rict ze mě kniha úplně nenadchla. Bylo strašně zvláštní že chvilkama byla kniha super,ale pak jsem se zase musela nutit do čtení.. přišlo mi to hrozně zdlouhavé....jako konec byl překvapivý a rozuzleni zajimave ,ale fakt to byl zvláštní boj.

Any95
01.12.2020 2 z 5

Ja od začátku knihu úplně hltala a nevnímala vůbec okolní svět. Ale musím říct, že posledních pár Kapitol mi tu knihu úplně znechutilo, jakoby to psal najednou jiný autor.

IvetKl
31.10.2020 2 z 5

Kniha mi přišla hodně zdlouhavá. Navíc velmi podobné Pacientovi od Fitzeka, ale narozdíl od Fitzeka toto postrádalo gradaci, napětí a velkolepé vyvrcholení.

Bee240
18.10.2020 5 z 5

Začnu tím že jsem věděla jak to celé bylo a to už od první vraždy. Kupodivu mi to vůbec nevadilo a stejně jsem byla zvědavá na vysvětlení.
Co se týká knihy samotné tak byla dobře napsaná. Kapitoly nebyli moc dlouhé takže se to četlo dobře. Kdybych neměla tak málo času určitě bych ji přečetla během pár dnů.
Příběh jako takový byl napínavý a zajímavý... opět se ukázalo jak špatné zkušenosti z dětství můžou ovlivnit člověka až do dospělosti.
Ohledně postav tak ani jednoho jsem si neoblíbila a každý mi přišel podezřelý...všechny ty okolnosti ohledně vražd a úmrtí byli dost zvláštní a pokaždé to vypadalo, že to byl některý z nich. Odhalení vraha mě nepřekvapil jelikož jsem to věděla, ale konec celkově byl velmi dobrý.
Kniha celkově je velmi vydařená a rozhodně patří mezi ty lepší thrillery které stojí za přečtení. Určitě si ji přečtu znovu a tentokrát pořádně a nejlépe bez větších pauz.

smejkalova.m
18.10.2020 3 z 5

Od začátku mi bylo tak nějak jasné rozuzlení, na můj vkus byla kniha zbytečně dlouhá, dalo by se to zkrátit. Mám ráda typ knih, kde jsou hlavní hrdinky, které trpí nějakou duševní nemocí, ale tohle mi přišlo dost odfláklé.

stesti.s.knihou
11.09.2020 5 z 5

Thriller Já už budu hodná rozhodně patří mezi ty, které si musíte přečíst. Do posledního momentu netušíte, kde se ukrývá pravda (já teda měla podezření, ale pořád jsem si říkala, že tam musí být ještě nějaký háček).
Sledujeme zde příběh Judi, která se přistěhuje do podnájmu k mladé herečce. Judi studuje na vysoké škole, vydělává si porůznu brigádami, penězi neoplývá a spolubydlení je tedy jasná volba. Obzvlášť pokud má za spolubydlící sympatickou Grétu, jež svůj život zasvěcuje herectví a ve volném čase také úklidu. Idylu však záhy začnou narušovat neobjasněné vraždy, ke kterým v domě dochází. Krom nich se také začíná objevovat záhadná postava Charlotty, jež je už několik měsíců pohřešovaná, aleJudi v bytě mladé herečky nachází důkazy o tom, že zde působila. Je do vražd zapletená herečka, která na první pohled působí přátelsky, brzy však vidíme její nenávist vůči nové spolubydlící? Nebo za všechno muže záhadná Charlotta, která se již nějakou dobu pohřešuje? Či kdokoli z jiných nájemníků domu?
Všichni víme, že thrillerů vychází nepřeberné množství, tohle je však jeden ze skrytých pokladů. Pokud chcete do poslední chvíle tajit dech a přemýšlet nad tím, jak to vlastně celé je, sáhněte po této knize.

adela2230
15.07.2020 4 z 5

Kniha se dobře čte, zápletka je zajímavě napsaná. Pokud člověk neví, do jakého příběhu se pouští, velmi to zaujme a je konec relativně napínavý. Taková oddechová kniha.

Mouton
03.07.2020 1 z 5

Mňa kniha sklamala, od začiatku mi bola jasná zápletka respektíve rozuzlenie. Aj keď som celý čas dúfala, že sa mýlim a autorka ma prekvapí. Kniha sama o seba pre mňa nebola knihou, ktorú by som nevedela položiť. Mala som problém sa začítať a príliš dlhé opisi od veci mi nedovolili začítať sa a podvedomo som preskakovala vety v nudnejších častiach. Za mňa nič moc. Znovu by som si ju nekúpila

alusa4302
04.06.2020

Napínavý příběh a konec byl velmi překvapivý.

Ktecka
20.05.2020 4 z 5

Zápletka byla sice dost průhledná, marně jsem doufala, že avizovaný překvapivý závěr bude opravdu překvapivý, žel se tak nestalo. A co, mně se to i přesto líbilo :-)

blackoutzuzi
13.05.2020 4 z 5

Já už budu hodná je příběh plný zvratů, mrazivé atmosféry a dokonalou ukázkou toho, jak jeden zážitek z dětství může mít následky na celý váš život.

Lucie846
08.04.2020 4 z 5

Kniha byla pěkná. Konec zajímavý ale též, jak už tu někdo psal, zkrátila bych ji o něco. Zbytečně moc píše o počasí

oranginka
25.03.2020 2 z 5

Knihu jsem přečetla za pár hodin - a to je asi tak jediné plus - snadná čtivost. Jinak bych knihu zkrátila na polovinu a i to by bylo dost. Brzy mi bylo jasné jak se věci mají. Za mne zklamání.

AlbionFoxyFox
29.02.2020 5 z 5

Hodně napínavá kniha, konec byl překvapivý :)

MonikaV
26.02.2020 3 z 5

Jako dalo se to, až na ty pasáže o vedru, chvílemi mi připadalo, že čtu jen o tom, aspoň že to rozuzlení bylo zajímavé.

Ellinek
11.02.2020 2 z 5

Námět knihy mě velice zaujal, ale už po pár stránkách jsem věděla, že to nebude snadné čtení. Detektivky s psychologickým podtónem miluji, ale tahle se mi zoufale nevryla pod kůži.
Mám problém s ženskými postavami a Juli pro mě byla od počátku nezáživná. Byla jsem z ní doslova zoufalá. Praštit se mi ji chtělo. Jestli jsem potom nad jejími zážitky měla lapat po dechu, tak to se nestalo. Pro mě osobně nejsou velké zvraty v příbězích nijak překvapující, protože si vždycky říkám, že bych to pro větší překvapení udělala taky, takže zdejší vrcholný převrat byl očekáván již od půlky, ale strašně dlouho jeho nástup trval. Kniha je zbytečně roztahaná, hrozně se táhne a do čtení jsem se musela nutit. Spousta pasáží pro mě byla zbytečná.
Z nějakého důvodu na mě nejvíce působily scény s holčičkou na schodech. To byl jediný prvek, který jsem oceňovala a alespoň něco ve mně probudil. Jinak jsem knihu dočetla spíše z povinnosti (zásadně knihy neodkládám, dočtu každou).

JitkaHambi
27.01.2020 4 z 5

Divím se, že má kniha zde tak nízké hodnocení.Za mně super!Sice člověk téměř od začátku ví, jak to vše je a bude, ale i tak mě to nutilo číst dál a dál.Za mně opravdu spokojenost a doporučuji!

Dandulka
24.01.2020 5 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu dostala. Něco tak dobře napsaného jsem už dlouho nečetla! ten konec je strhující!

michaela8238
19.01.2020 2 z 5

Přestože jsem knihu dočetla, byla jsem víceméně zklamaná. Četla se těžko, ničím mě nenadchla. Od půlky knihy mi bylo jasné, jak to všechno dopadne.

Iki1
18.01.2020 3 z 5

Kniha je psána poučeně, psychické problémy hlavní hrdinky jsou zobrazeny hodně plasticky. Líbily se mi též vsuvky s útržky z dětství. Při čtení se mi dost často zdálo, že je to až moc natahováno, zvrat děje pořád nepřicházel a poté rozuzlení taky nic moc. Čekal jsem tedy, jak bude celý příběh ukončen - a ejhle, autorka ponechala vše otevřené, takže překvapení v závěru.