Já si tě najdu

Já si tě najdu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375289/bmid_ja-si-te-najdu-Gfh-375289.jpeg 4 61 14

Adoptivní dceři známého psychologa Philippě je osmnáct let a vydává se na matriční úřad pro svůj rodný list, aby se konečně dozvěděla, kdo jsou její skuteční rodiče. Byla adoptována až v devíti letech, ale její předchozí život vymazala ztráta paměti. O svých vlastních rodičích nic neví, zjevují se jí jen idylické útržky obrázků šlechtického sídla, v němž zřejmě prožila rané dětství. Nedbá varování svých adoptivních rodičů a za každou cenu chce znát pravdu. Čeká ji ovšem šokující objev...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Motto

Innocent Blood , 1980

apq
15.05.2021

Knihu jsem nedočetla, a to i přes to, že jen tak knihu neodlozim. Nijak to neupoutalo mou pozornost a osud postav mi byl lhostejný.

CAM
31.08.2020 4 z 5

Příběh, hodně psychologický se zajímavými životními osudy jednotlivých postav. Nutí k zamyšlení. I když nepatří ke klasickým detektivkám, kterými je autorka známá, tak se mi kniha líbila.

wlado
10.01.2020 2 z 5

Nedočítaná kniha. Nesedí mi komplikovaný a moc kvetnatý štýl vyjadrovania sa autorky, možno to bolo aj prekladom, ktorý ponúkal niekedy podivné kompozičné spojenia.

jana14
08.01.2020 5 z 5

Knihy s inspektorem Dalglieshem. od P.D. Jamesové leží v mé čtenářské minulosti. Asi se k nim nebudu vracet. Ovšem "Já si tě najdu" má své místo v mojí knihovně a určitě si ji ještě přečtu. Objevila jsem ji náhodně v antikvariátu a nelituji. Je to podle mě opravdu dobrá a hluboká psychologická kniha s námětem, který velmi překvapil. Kniha klade otázku, jak velký význam má pro člověka skutečné pokrevní příbuzenství a také se ptá, co všechno, jak strašné zločiny, dokážeme svým nejbližším a milovaným odpustit a které už ne.

Medicka19
24.09.2019 4 z 5

Opravdu úžasná kniha, díky ní jsem objevila Jamesovou. Někomu může připadat děj moc rozvleklý, já se přiznám že si ho užívam...

LelaR
11.07.2018 4 z 5

Trošku nezvyk. Trvalo mi poněkud déle, než se mi podařilo začíst. Není to klasická detektivka, i když by se tento titul dal zařadit mezi krimi literaturu. I když nedávám plný počet hvězdiček, musím přiznat, že P. D. James byla geniální spisovatelka.

waltraud5114
23.04.2017 5 z 5

Poučenie: nečakajte detektívku a Dalgliesha. Poučenie druhé: Nepátrajte po minulosti, nepátrajte po biologických rodičoch, nie sú to šľachtici, ale plebs, žijúci v chatrči. Viď Pošta pre teba. Brilantné, napínavé, skvelé.

Hanka_Bohmova
22.10.2016

Ta obálka je děsná. Kdybych knihu už neznala a kdybych neměla jisto ohledně autorky, dokázala by mě spolehlivě odradit.

čef
03.07.2016 5 z 5

Očekával jsem detektivku s Adamem Dalglieshem nebo možná podle obálky thriller, avšak nakonec mne dostal hluboký psychologický román, který si v ničem nezadá s nejlepšími díly tohoto druhu literatury. Zejména postava Phillipy je ohromujícím způsobem rozebrána do každého hnutí její chladné, pragmatické mysli, až autorku podezírám z téhož způsobu myšlení. Ani ostatní charaktery však nejsou plytké a tak se spíše přikláním k její genialitě. Myšlenkově asi nemůže být tento román příliš optimistický, i s velkými city nakonec zatočí všednodenní šeď.

Karolína7
14.11.2015

Souhlas s hodnocením Vojslavy. Necítila jsem to správné "detektivní napětí", ale líbilo se mi psychologické zpracování osobností hlavních postav...

cukrovka
05.04.2015 1 z 5

Moc mě nezaujala. Žádná detektivka, ale psychologické drama.

wooloong
09.10.2013 3 z 5

Moc mě to neuchvátilo. Taková detektivka naruby.

Tiama
04.10.2013 3 z 5

Asi jsem čekala detektivku a Dalglieshe, takže mě knížka spíš překvapila. I když byla dost jiná, byla zajímavá.

Vojslava
20.03.2013 4 z 5

Spíše psychologie než detektivka, ale ten zajímavě vykonstruovaný závěr mne mile překvapil. Mezi mé nejoblíběnější Jamesové to nezařazuji, ale ke čtení doporučím.