Já mu ukážu

Já mu ukážu https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68560/ja-mu-ukazu-68560.jpg 4 56 13

Detektivní příběh líčí obtížné situace, které připraví americkému novináři v Římě dozor nad šéfovou dcerou. Milostná zápletka přerůstá v zápletku kriminální, hrdina se náhle ocitá v kolotoči dramatických zvratů, hrozí mu obvinění z vraždy a teprve riskantním činem se mu podaří dokázat svou nevinu a objevit skutečného pachatele.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Odeon

You Find Him - I´ll Fix Him , 1956

mgeisselreiter
mgeisselreiter
30.06.2023 4 z 5

Zase jedna dost dobrá detektivka drsné školy (ta z lepších od Hadley Chase). Krásně se čte, má to spád, příběh dobře vymyšlený. Je to sice trochu nadsazené, ale to k tomuto žánru patří - jde o zábavu a oddych při četbě, ne o líčení reality. 75-80%, 30. 6. 2023.

mi-380
mi-380
19.04.2023 4 z 5

Občas se rád pustím do vykopávek od osvědčených autorů. Chase je mistrem slepých uliček, do nichž se dostává hlavní hrdina nebo antihrdina, jehož i tentokrát sledujeme na každém kroku díky ich formě. K Chasevi se obvykle dobře hodí i varovné upozornění inspektora Vodičky ze Škvoreckého trilogie: "Ale pamatujte si: ženská málokdy dělá něco sama. Obyčejně se dělají věci kvůli ní, anebo ona využívá ostatních a ti to dělají za ni." Tentokrát se ony "věci" dějí v Itálii, kde autor v první půli dokonale navozuje tísnivý pocit muže v pasti, aby se z ní v druhé půli, už ne tak dokonale, s pomocí chytrosti, náhod a několika nevěrohodných postav, dostal ven.
70 % (zatím 51 hodnocení s průměrem 78 %).

toppka
toppka
08.08.2022 5 z 5

Dobré. Četlo se to samo.

jprst
jprst
18.05.2021 3 z 5

Slušná detektivka, kterou jsem si po letech zopakoval a jejíž četba mi opět potvrdila, že autor své "řemeslo" prostě uměl.

DzordanoChruno
DzordanoChruno
19.10.2020 3 z 5

Rutinná záležitosť, dobré, ale fádne, bez štipky humoru. Ako príloha k hlavnému jedlu: zasýti, ale zajtra si už na ňu nespomeniete.

ijcro
ijcro
17.09.2019 5 z 5

Je to skvěle nadčasově napsaný detektivní příběh, na kterém není jeho stáří znát. Skvělé dialogy, výborná zápletka, žádné zbytečné kecy. A není to vůbec dlouhé, ba ani náročné! Klasika, dávám plus a doporučuju!

xxxmoncicak
xxxmoncicak
12.04.2019 5 z 5

Knihu jsem si přečetla po delší době a pořád mi přijde zajímavá a napínavá. Je napsaná dobře. Lehce se mi četla.

N.I.C.K.
N.I.C.K.
03.08.2017 5 z 5

Vynikající detektivní dílo. Doporučuji přečíst každému, kdo má detektivní žánr na svém jídelníčku

zahadum
zahadum
27.02.2017 5 z 5

Neskutočne "živá " kniha, každá stránka, každá veta je nabitá napínavým dejom...zvraty sú súčasťou každej stránky a autora znovu chválim za priam filmový opis udalostí. Poobzerám sa po ďalších knihách majstra napätia, ľahkého pera, drámy a zauzlených krimi príbehov.

Macek58
Macek58
09.03.2015 4 z 5

Chase nikdy nesklame, dobré odpočinkové čtení.

astroweb
astroweb
24.10.2013 3 z 5

Lehce odpočinkové, autor nezklamal, patří k těm lepším jeho dílům.

Smyl
Smyl
17.06.2012 3 z 5

Knihu jsem přečetl vcelku rychle, ale poměrně rychle jsem také zapomněl, o čem vlastně byla. Klasická detektivka, kterou se dá úspěšně zabít čas třeba ve vlaku.

vitavita
vitavita
09.03.2012 5 z 5

Co dodat - přečtěte si tu knihu a určitě se pobavíte.