Já, Jůtuber

Já, Jůtuber https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268881/bmid_ja-jutuber-J2W-268881.jpg 2 172 45

Já, Jůtuber série

Nejen příručka pro mladé JůTubery, kteří propadli fenoménu internetových videí. Prozrazuje tipy a triky od těch nejúspěšnějších českých YouTuberů. Nakoukněte jim pod pokličku! Získejte zákulisní informace o svých oblíbencích! Jak správně natočit video a jak získat co nejvíce odběratelů? Jak se dá vydělat na YouTube a jak se prosadit? Celý internetový videosvět v jedné knížce! A k tomu ještě něco navíc ;)... celý text

Neko-chan
08.03.2024 2 z 5

Časová kapsle své doby, za mě dnes spíše historická knížka popisující tehdejší celorepublikový afekt s youtuberstvým (jež posléze vedl i k hrůze jménem Nejsledovanější). V době svého vydaní, kdy si každé druhé dítko přálo stát se jedním z "nich", se jednalo o absolutní must-have. Pro ty, co si tuto dobu nezažili, či pro sadisty, co si ji chtějí zopakovat, vřele doporučuji.

wullcann38
11.03.2021 3 z 5

3* jen za příběh na začátku víc po mně nemůžete chtít.

Ana72154
12.03.2020 2 z 5

Dvě hvězdičky dávám za příběh na začátku

Monika1717
22.02.2020

Nahlédla jsem do knihy, naprosté nesmysly.

hellena1523
03.01.2020 odpad!

Myslím si, že YT má svoje určité místo. Popravdě, taky si občas k uklízení nebo vaření pustím raději nějaké to "kecací video", než třeba Ulici a jiné podobné nesmysly.
Ale tato kniha je tak zoufale zbytečná, až se mi chce brečet nad tím, kolik kvalitního materiálu bylo spotřebováno na její distribuci...tato a jí podobné knihy jsou výsměchem všem dobrým autorům, kterým nakladatelství vybírající si raději tyto sra*ky někdy poslali odmítavý email/dopis.
Pak nemá úroveň českého čtenáře, potažmo mladé generace klesat...

Pjottrr43
21.11.2019 2 z 5

Nic moc.

vlkodlaq
12.11.2019 odpad!

Aneb "Já zbytečný". Nahlédl jsem a přečetl několik úryvků, zvláště rozhovory s více či méně pubertálními individui bez špetky nadhledu a širších zkušeností, mě fascinují svojí bezbřehou naivitou. Nic proti tomu, mladí se musejí teprve učit, jenže tady je předkládán svět videí a osobní prezentace jako ten jediný důležitý a youtubeři se prezentují jako osvícené celebrity, jejichž názor je nezbytný pro chod společnosti. Sebevětší blábol je předkládán se sebevědomím ostříleného politika, ale s nulovou informativní hodnotou.

Denca423
03.10.2019 2 z 5

Tato knížka se mi líbila ale je spíš pro mladší diváky, ale můžou ji číst i dospělí lidé.
V knížce je spoustu fotek a rozhovorů s youtubery. v knížce jsou informace o natáčení videí a jeden vymyšlený ale obsáhl příběh mladého chlapce jak se chce stát youtuberem.
Knížka se mi líbila ale mohla být lepší.

Lubisek
04.05.2019 3 z 5

Knížku už mám doma opravdu delší dobu, ale až teď jsem se k ní konečně dostal. Řekl jsem si, že si chci udělat pohodový květen roku 2019, a tak si přečtu všechny díly, které na mě čekají na poličce. :D Určitě to NENÍ žádná BUUUM kniha, ale po dočtení rozhodně NEJSEM ZKLAMÁN.
Příběh se mi docela líbil (asi to bude tím, že jsou "hrdinové" v mém věku). Občas jsem se i zasmál. I když už teď YouTube není tak populární, rozhodně jsem si užil alespoň takový menší návrat k němu. :) Rozhovory s youtubery taky příjemné. Navíc velmi pěkně graficky zpracováno.
Podtrženo, sečteno..krásný průměr..3 hvězdičky. ;)

Lily101
23.02.2019 3 z 5

Tato kniha se ke mně dostala v době, kdy je již youtube zahlcený videi. První část mi přijde ve stylu deníku Adriana Molea, která se těší velké oblibě, takže jsem překvapená, jak špatné hodnocení si tato kniha vysloužila.

Z první části knihy jsem také (spíš nemile) překvapená. Prostě kopie Adriana Molea v méně čtivé verzi plná pojmů, které již známe, ale pár ne tak známých, takže to hodnotím vcelku pozitivně. Tipy, které jsou hodně povrchní a napadlo by to člověka samo min. kdyby se tedy již rozhodl zkusit své štěstí také, ale na druhou stranu je to knížka pro cílovou skupinu, kam nespadám, a současně proč radit potenciální budoucí konkurenci?

Nejvíc jsem se těšila na Gabrielle Hecl, jež jsem jako jednu z prvních na českém youtube objevila. Tak jsem si nostalgicky chtěla pustit jakékoli z jejích videí a jaké bylo mé zklamání, že si kanál zrušila. A rovněž jsem se v rozhovoru s ní obsaženém v knize ujistila, že je opravdu těžké prorazit ve světě youtube, i když jste zajímavá osobnost.

P.S.- Natolik mi vadilo označení "jůtuber" místo "youtuber", až se to bohužel musí projevit na hodnocení, protože představa, že to čtou mladší čtenáři a pak někam (např. do slohové práce) napíší výše uvedené slovo, mi stojí vlasy na hlavě.

sherinka
09.01.2019 odpad!

Naprostá ztráta času

PetiJelinkova
09.12.2018 odpad!

Škoda papíru na takový odpad :)

Ivka14
29.10.2018 1 z 5

Bylo to něco zajímavého. Ten příběh mě vůbec nebavil a už si ho ani nepamatuji,ale bylo zajímavé zjistlili něco o slavných youtuberech

JoSvob
16.09.2018 odpad!

Youtube zapinam, kdyz se chci odreagovat u nejake sve oblibene muziky. Knizku beru do ruky, kdyz se chci odreaovat u nejakeho sveho oblibeneho spisovatele. V obou techto situacich se zadny youtuber nevyskytuje. Nastesti. =)

NymphMaeve
19.08.2018 2 z 5

Nezklamalo, nepřekvapilo.

VAnna
24.07.2018 3 z 5

Příběh celkem ušel, ale část s JůTuberama mě nebavila.

DominaCZ
19.04.2018 odpad!

Jen tak pro představu, proč to hodnocení :
"Táta je trošku kyselejší a prej už nečeká, že bych byl v něčem jiným dobrej.
Chtěl jsem se mu za to pomstít a přilepit ho k židli, ale omylem jsem si lepidlo
stříknul do oka, a když jsem se to snažil nějak zachránit, přilepil jsem si jednu
ruku k hlavě a druhou k tý židli."
... no uznejte. Tohle by dnešní děti snad ani číst neměly.

Pokud vám není asi tak čtyři a půl, nečtěte to.

Akženka
08.04.2018 odpad!

Achjo achjo. Tohle jsem číst nechtěla a ani jsem ji číst neměla...

buldozer5
05.03.2018 1 z 5

Moje pocity k této „knize" přesně vystihuje její hodnocení. Docela mě rozesmálo, když jsem zjistil, že ji někdo zařadil mezi žánry naučné litaratury. To jako fakt? :D Kdybych uvažoval o tom, že bych někdy začal natáčet na YouTube, spíš by mě to díky tomuhle odradilo. Ale jednu hvězdičku si to za Pedra zaslouží. Ten mi z tohoto seznamu připadá nejrozumnější.

DancerJaneBooks
04.02.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila, ne proto, že bych chtěla točit videa na YouTube, ale proto abych věděla jak se takoví obyčejní lidé mohli stát tak slavnými jenom tím, že natáčí videa na YouTube.

internet YouTube

Autoři knihy