Já, Jůtuber

Nejen příručka pro mladé JůTubery, kteří propadli fenoménu internetových videí. Prozrazuje tipy a triky od těch nejúspěšnějších českých YouTuberů. Nakoukněte jim pod pokličku! Získejte zákulisní informace o svých oblíbencích! Jak správně natočit video a jak získat co nejvíce odběratelů? Jak se dá vydělat na YouTube a jak se prosadit? Celý internetový videosvět v jedné knížce! A k tomu ještě něco navíc ;)

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/268881/ja-jutuber-J2W-268881.jpg 1.8130

Já, Jůtuber (1.)

Náklad:550 ks
ISBN:978-80-7544-008-2

DominaCZ
19. dubnaodpad!

Jen tak pro představu, proč to hodnocení :
"Táta je trošku kyselejší a prej už nečeká, že bych byl v něčem jiným dobrej.
Chtěl jsem se mu za to pomstít a přilepit ho k židli, ale omylem jsem si lepidlo
stříknul do oka, a když jsem se to snažil nějak zachránit, přilepil jsem si jednu
ruku k hlavě a druhou k tý židli."
... no uznejte. Tohle by dnešní děti snad ani číst neměly.

Pokud vám není asi tak čtyři a půl, nečtěte to.

Akženka
08. dubnaodpad!

Achjo achjo. Tohle jsem číst nechtěla a ani jsem ji číst neměla...

buldozer5

Moje pocity k této „knize" přesně vystihuje její hodnocení. Docela mě rozesmálo, když jsem zjistil, že ji někdo zařadil mezi žánry naučné litaratury. To jako fakt? :D Kdybych uvažoval o tom, že bych někdy začal natáčet na YouTube, spíš by mě to díky tomuhle odradilo. Ale jednu hvězdičku si to za Pedra zaslouží. Ten mi z tohoto seznamu připadá nejrozumnější.

DancerJaneBooks

Tuhle knihu jsem si koupila, ne proto, že bych chtěla točit videa na YouTube, ale proto abych věděla jak se takoví obyčejní lidé mohli stát tak slavnými jenom tím, že natáčí videa na YouTube.
Moc zajímavý děj to nebyl, ale četlo se mi to dobře.

Kačkaknihomol
24.11.2017odpad!

Nejspíš mi definitivně jebe, jelikož jsem se rozhodla přečíst todleto dobrovolně. Naštěstí jsem nebyla takový idiot, a todleto si půjčila v knihovně. Neumíte si představit, jak blbě na mě ta knihovnice čuměla. No, tak když jsem si protrpěla ponížení, směle jsem se dala do toho. Když budu potřebovat hodně vytrvalosti, mi došlo po dvou stránkách jakéhosi "deníku" hlavního hrdiny. A teda fuj. V tom "deníku" se tvrdí, že tomu klukovi čtrnáct. Já bych mu tipla tak jedenáct. To, co autoři v tomdlectom "deníku" předvedli, je hodné fakanům na prvním stupni. Tak neuvěřitelně stupidní a jednoduchý styl psaní jsem ještě dlouho neviděla. K tomu všemu jsou tam narvány vysvětlivky youtube pojmů, což bylo naprosto zbytečné a štvalo mě to, protože každé dvanáctileté dítě ví, co znamená pojem "odběratel". Takže že by to možná bylo pro rodiče? To zůstává záhadou. Každopádně vím, že by si to v životě žádný dospělý nekoupil. Pak nastává část se samotnými FUJtubery. A co se o životě FUJtůberů dozvíme? Absolutní hovno. Odpovídají kecama jako vystřiženýma ze slovníku a samozřejmě říkají "já to nedělám pro prachy, baví mě to". Ale čte se rychle. Což je celkem pochopitelný, když na každou stránku nasrali obrázek

eliza_479
11.11.2017

Na to že jsme se na ní těšila tak vůbec mně nezaujala .... A lituji toho že jsem si koupila i další dvě knížky než jsem si ji přečetla .Ted'kom mi budou ležet v knihovničce a bude se na ně prášit ....

MinaHawke
17.10.2017odpad!

Nevím, zřejmě nejsem cílová skupina.

Asined1993
07.08.2017

Kniha mě nijak moc neoslovila.

encyklopedie
18.06.2017odpad!

...ještě nikdy jsem nedal žádné knize odpad.... po prolistování v Knize a asi 15 minutovém čtení cikcak, není jiné volby....
a komu se kniha líbí? ...můžeme se podívat - 11-ti letý žabce /miluje youtubery...a knihy? ....

75terka
15.05.2017odpad!

Tohle má být knížka?! Fuj netuším, koho může zajímat parta těhle no jak to říct slušně... Prostě lidí, kteří jediný co dokážou je stoupnout si před kameru a natočit co si dneska napatlali na xicht, snědli kde byli a já nevim co všechno. Nezajímavé, hloupé a totální vyhazování papíru a plýtvání inkoustem. A co je horší..? že tahle kravina má i víc dílů

Naluš2115
10.05.2017odpad!

Eh... fuj. Knihu jsem nečetla a ani nechci. V knihkupectví jsem ji prolistovala a stačilo mi to. Přečetla jsem si pár řádků z příběhu na začátku a okamžitě jsem měla chuť ji spálit.

KingKylie
11.02.2017odpad!

Knížka je totální blbost a zbytečnost. Youtube sleduji hodně a knihu jsem četla hlavně kvůli Nicol , ale je to snad největší blbost, kterou jsem kdy přečetla.

tadeas9496
17.01.2017

Nic hezkého to není.☺

pobijecmuch
04.11.2016odpad!

Pravdivý hovor mezi dvěma deváťáky:" Vole, kam se hlásíš po devítce? Nikam, budu dělat jůtúbera. Vystrčit na kameru holý zadek, blbě se zatlemit a vést dementní žvásty umím také dobře. Na to nepotřebuji jít na střední školu. Aha, tak to já, vole také budu jůtuber".
Takové primitivní knížky je opravdu radost číst. Nevím, zda někteří adolescenti z této knihy radostní hýkají a slavnostně křepčí, ale pochybuji, že jim to něco dá. Horší než padesát odstínů debility.

Nelimilujeknihy
01.11.2016

Mě se kniha moc líbila! A zvláště kdo má rád Youtube nebo YouTubery tak je pro něj ta kniha uplne dělaná. Doporučuji :)

Brambu
27.10.2016

Asi zvědavost mě k tomuto titulu zavedla, ale bohužel tato "kniha" mne vůbec ničím neoslovila a nezaujala. Čekala jsem rozhodně víc a trošku něco jiného...

houston
17.09.2016odpad!

Je jasné, že dřív nebo později muselo nějakého českého nakladatele napadnout, že "kniha" o youtuberech by mohla mít u levé poloviny gaussovy křivky normálního rozdělení inteligence celkem úspěch, a že by se na ní dalo něco málo trhnout. Tak proč ji nevydat, že? Výsledkem je zcela přirozeně absolutní katastrofa, kterou - s prominutím - vlastně ani nelze považovat za literaturu. Je to snad ještě na horší úrovni než kuchařky Ládi Hrušky. A ty dialogy... panebože, panebože...

RobertRoberts
04.06.2016odpad!

Jůtuber je tvor zcela zbytečný a společnosti nic nepřinášející. Stydím se za současnou generaci těchto idiotů..

Ditules
25.05.2016

Kvůli Stejkovi a Shopaholic Nicol + sem tam nějakému zajímavému odkazu dávám 2 hvězdy. Jinak to jde mimo mě....

KateChatt
13.05.2016

Ani nevím co jsem od toho čekala. Líbila se mi první polovina u ní jsem se dokonce i zasmála, ale potom... Jasně, napadlo mě že tam bude něco o ,,jůtuberech", ale čekala jsem něco zajímavého - ne věci který si můžeme zjistit sami a jsou dost nudné. Středa A Holub to zachránili.

AnykaLovesBooks
20.04.2016

No co na to říct? Většina mých vrstevníků si to kupuje jen proto, že je to od youtuberů. Mně šlo o samotný příběh, a nic moc teda. Vytkla bych nespisovnou mluvu. Chápu, že se asi autoři chtěli tímto stylem mluvy přiblížit mým vrstevníkům, ale mně úplně rvalo oči to neustálé "bysme" místo "bychom" a podobné hrůzy. Já bych nic takového nevypustila z pusy. Knížka celkově není nějáká skvělá, ale objasnilo mi to dost internetových pojmů, ve kterých jsem se, coby knihomolka, vůbec neorientovala. To by bylo asi jediné pozitivum. A taky - reklamy na konci knihy. Proč, sakra, proč? Několik málo youtuberů sleduju ráda, ale do literatury je, prosím, necpěte.

blanickaa1
31.03.2016

Knihu jsem koupila pro své syny, kteří jí prostě museli mít. Jenže do čtení se jim nechce. Takže jsem po ní sáhla já :) No.....nejsem už puberťák, ale nakonec proč ne . Úplná hrůza to nebyla a začátek celkem ušel a pobavil.

kikies
24.03.2016

Hmm... co na to říct? Kniha mi rozšířila obzory a vysvětlila mi, co to je vlastně jůtuber, objasnila pár pojmů, které jsem neznala (protože díkybohu nejsem jůtuber, ale ponechme stranou názor na smysluplnost této činnosti). Ovšem přínos je srovnatelný zhruba tak s přečtením článku na Extra.cz - i tam se občas zadaří najít novou informaci :D Fakt nechápu, proč něco takového vychází knižně?!? To se jako dělá proto, aby děti mohly machrovat ve škole, že přečetly "KNIHU"?!? Nejradši bych dala jen jednu hvězdičku, ale ta druhá je za Manuela, ač jsem se tomu bránila, tenhle příběh se mi líbil :-) Shrnutí: Zbytečně velký humbuk kolem momentálně aktuálního (a zcela evidentně krátkodobého) trendu, kvůli kterému zbytečně padlo několik stromů...

TerJac
17.03.2016

Mno nevím. Za hodnotnou tuto knihu rozhodně nepovažuji. Ani jsem od toho nic moc nečekala. Je fakt, že tím dneska mladí žijou a je to trend. Mám na to ale svůj názor a nebudu to raději více pitvat. Každý máme to svý ;-)

BelLeVi
28.02.2016

Tuhle knihu jsem dostala jako dárek od vedoucí, ale po přečtení první stránky jsem měla chuť ji hodit do ohně. Větší odpornost jsem neviděla. Všichni by si měli konečně uvědomit, že knížka, která je plná obrázků a má text velikosti 16 má věkový limit 10 let. Ale předpokládám, že to je takový průměrný věk všech, kteří si tuto knihu koupili, takže je možná dobře, že k tomuto odpadu vychází další díl. Aspoň ty děti nebudou koukat pořád do obrazovek svých mobilů a počítačů.

Pišta123
11.02.2016

velmi poučná kniha,pro začátečníky-Jůtubery

Ewik
07.02.2016odpad!

To jako vážně?!!! Na takovýhle paskvil byla škoda papíru. Prolistovala jsem knihu z čiré zvědavosti, a také z části proto, že se na to stály fronty, tak mě zajímalo, co je to za zázrak.
Čekala jsem lecos, ale toto předčilo vše. Zbytečná ztráta času a obsah nicneříkající.

Apoška
10.01.2016

Knížka byla pěkná. Jsou tam užitečné rady. Možná jsem očekávala více intimní otázky...nebo by mě zajímalo kde přišli k přezdívkam apod. :-D

Sulfid
16.11.2015

Knihu jsem si předobjednal hlavně proto, že na YouTube trávím až nezdravě moc času. Nic moc jsem od knížky nečekal, přeci jenom JůTuber≠spisovatel, ale příběh Manuela Středy mě docela mile překvapil. Na co jsem se zase těšil a zklamalo mě to byla část s JůTubery, čekal jsem, že se rozhovory budou víc zaměřovat na soukromí, čili na něco co normální divák neví a ne na kariéru na YouTube.
Určitě však chci další díly, s jinými Jůtubery, protože v této knize byli jen 2 z mých oblíbenců.

Candide
09.11.2015

Paskvil. Nemám ponětí, na jakou cílovou skupinu je kniha zaměřená, nevím, co mi má přinést, jaký je její účel. Navíc to vypadá, že ani samotní YouTubeři netuší, co vlastně vydávají. Např. Gabča ve videu říkala, že kniha bude mít tři sta stran (nemá jich ani 150), že se nejedná o příručku, v anotaci je napsáno, že je to příručka atd. ... Já osobně navíc nesnáším, když součástí knihy jsou upoutávky na sponzory. O obsahu jako takovém se ani nechci rozepisovat. I dítě ve druhé třídě by napsalo lepší slohovku a šestistránkový rozhovor se dá vydat časopisecky.
Sečteno a podtrženo, další z mnoha zbytečných knih s velkou kampaní a vyprázdněným obsahem, které si své místo v domácí knihovně nezaslouží. Ostatním YouTuberům bych vzkázala, držte se svého kopyta. Literatura je umění a vy nejste spisovatelé.