Já jsem hlad

Dotisk úspěšné knihy o zápasu s mentální anorexií, hledání, cestě a návratu k ženské duši. Autorka přichází s vrstevnatým vyprávěním, jehož rámec tvoří zachycení zápasu s mentální anorexií, hledání životních cest a návrat k ženské duši. Dotýká se složitých rodinných vazeb a traumat, milostného tápání i hledání útočiště v náhradním vztahu, který má až skandální přídech. Zachycuje provázanost rozvoje anorexie s vážným onemocněním dítěte a střídavě úspěšnými pokusy nalézt pevný bod ve víře v Boha. Anorexii představuje jako neustálou snahu zakotvit v pravém ženství, rozbíjí médii zjednodušeně prezentovaný a obecně zažitý obraz mentální anorexie coby hubnutí pro krásu. Ačkoliv vyprávění není zakončeno happyendem, v závěru knihy se ocitáme spolu s hrdinkou blízko pochopení, v čem a jakým způsobem lze nalézt uzdravení. Doslov připojila přední česká odbornice na tuto problematiku MUDr. Miroslava Navrátilová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170551/ja-jsem-hlad-RGG-170551.jpg 3.8172
Literatura česká
Vydáno:, Host

Kniha Já jsem hlad

maryska09

Velmi intimní zpověď jednoho života. Z knihy mrazí, čtenář si uvědomí, že problémy nejen s anorexií může mít kdokoliv z našeho okolí a dokázat je velmi dovedně skrývat. Kniha je autobiografická a autorka má můj velký obdiv za otevřenost a za to, co všechno dokázala a vydržela. Držím jí palce, ať už je jí ve vlastním životě lépe.

Pavlína79

Výborně a jednoduše vysvětleno, jak se může komukoliv a kdykoliv stát. Člověk odkládá knihu a zná odpovědi, ale přitom se rodí další otázky.
Hezké, jen ten styl napůl popisný, dokumentární, kde životní události stojí osaměle vytržené z kontextu, mi přijde zbytečně strohý.

petrarka72

Novela na pomezí dokumentu. Potlačování sebe jako příčina toho, že Hlad se stane pánem těla - a hlavně duše. Působivé. Zčásti se prolíná s Proměněnými sny, neboť všechno souvisí se vším...

magnolia

Velmi otevřená zpověď, dobře napsaná i graficky povedená knížka. Doslov paní doktorky vhodně doplňuje dramatický příběh, který vede k mnoha úvahám a potvrzuje základní lidskou potřebu lásky a respektu. A třeba někomu pomůže.

Monique07

Tato kniha mě opravdu dojímala, hlavně ke konci... smekám před odvahou autorky se takhle odhalit, vysvléct do naha, sdělit své nejniternější myšlenky, pocity, emoce... je to fascinující, bolestné, poučné, uvědomující. Silně se mě to dotýkalo... Děkuji za ten prožitek, který ve mně něco otevřel... to něco možná upadne v zapomnění nebo získám odvahu to více prozkoumat... uvidím...

miuk

Hodně silná, intimní zpověď.

1alena1

Z knížky mi je smutno, nemohla jsem jí číst najednou, ale po částech. Vůbec nepochopím, že někdo tak až do intimních detailů dokáže popsat svůj problém, ale velice si toho cením. Protože jedině tak se můžeme snažit pochopit celý problém duše i těla takto "nemocných" a jedině tak si můžeme vážit toho, že nás to nepotkalo. Záměrně jsem napsala, že se můžeme snažit pochopit, protože kdo neprožije, tak to zcela ani pochopit nemůže. Autorka má úžasnou schopnost popsat detail čehokoli. Trošinku mi tam vadí absence vztahu k malým synům v době, kdy jí bylo nejhůř. Moc doporučuji.

kackamy

Těžko nějak kriticky hodnotit takto otevřenou zpověď. Ačkoli někteří píší, že je názvu knihy škoda, protože ta zdaleka není jen o mentální anorexii, já si myslím, že ten "hlad" v názvu nemá být vyjádřením jen hladu po jídle, ale i tak často zmiňovaného hladu po matce, lásce a citovém naplnění. Dostala se mi do rukou zvláštní kniha, silná především svou upřímností.