Já hlupák

Já hlupák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351479/bmid_ja-hlupak-4l7-351479.jpg 3 108 37

Magda Váňová píše poutavé romány, které nepotřebují okatý děj. Příběh sochaře Vincenta a kostýmní návrhářky Evy začíná tím nejobyčejnějším způsobem — starostí, jak si vybudovat existenci. Nic dodatečného do románu nevstupuje a důsledně zevnitř tohoto začátku autorka rozvíjí úžasné vyprávění, bohaté na postavy, psychologii, nečekané zvraty a zásahy osudu, vtahuje do knihy mnoho zajímavých faktů z profesí obou hlavních hrdinů a vážné lidské situace u ní pokračují v komických peripetiích a vtipných úvahách, kterými směřuje ke klíčovému problému: proč si člověk neudrží, co si v životě vybudoval, čeho dosáhl nebo co dostal. V manželství Vincenta a Evy se to jednomu podaří a pro druhé se život zvrtne v katastrofu. Proč?... celý text

JancaMia
09.07.2023 2 z 5

Nejslabší kniha autorky, snad překvapí učitelka angličtiny... Vincent vyčůránek , no žádný strom neroste do nebe ... chudák Eva kam dala oči ..

konformita
16.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Nejhorší kniha od paní Váňové. Všichni jsme už ze startu věděli, že Vincent bude potrestán. Ten konec, jak ho nepoznali a dali mu almužnu, byl trefný.

Kerberos
29.06.2022 4 z 5

Vincent byl celkem předvídatelný a nemít Evu tak by se neměl tak dobře. Nevážil si toho co měl a nechal se napálit.

Zuzulinka
01.02.2022 5 z 5

Krásná kniha! Hezký příběh.

knihovniceS
17.01.2022 4 z 5

Já hlupák
Právě jsem dočetla další román od jedné z mých oblíbených autorek. Říkáte si zase oblíbená? Ano, mám víc oblíbených ... U paní Váňové se mi líbí popisy lidí a prostředí. Mám pocit, že jsem „přitom“.
Hlavní postavy Eva a Vincent se znají od mládí. Eva chce být kostýmní výtvarnice a Vincent je nadaný výtvarník – sochař, řezbář, malíř, který si hledá práci v uměleckém světě. Oba se postupně vypracují a z ničeho si pomalu budují společnou budoucnost. Dá to práci, ale daří se jim také pracovně. Eva pracuje v televizi jako kostýmní výtvarnice i krejčová. Vincent je na stáži ve Francii, kde vydělá peníze a získá další kontakty. Tentokrát jsem obdivovala navíc vyprávění z oblasti historie odívání, když Eva připravovala mladou dívku na maturitu na UMPRUM. Život ubíhá, mají se oba dobře díky svým schopnostem, ale Vincent má před Evou různá tajemství (prozrazovat nebudu), až jednou se něco provalí ... Vincent je hlupák a dopadne, jak si zasloužil. Dnes dávám 4 hvězdy a doporučuji.

hrabenka
01.08.2021 3 z 5

Trochu moc rozvleklé, ale jinak fajn.

ještěrka38
23.03.2020 3 z 5

Na mě moc dlouhé zbytečně. Ale zajímavé bylo čtení o návrhářství a krejčovství.

m.valova
15.03.2020 2 z 5

Tak nevím..mám ráda české spisovatele..ale tento příběh byl zbytečně roztahaný,něco zase o velký skok děj posunulo..hlavní hrdina byl podle mě neskutečný klikař a neuvěřitelný vyčůránek..a jeho činy byly po zásluze odměněny jeho žena byla skromná a hodná a s ním si moc nepomohla..snad potom došla svého štěstí..

jarmila6295
15.02.2020 3 z 5

Poklidný příběh, jehož děj si člověk tak nějak umí domyslet..., zbytečně dlouhý děj, kdy až na posledních stránkách dojde k dokonání cesty osudu :-), pořád jsem chtěla přestat číst, ale jsem ráda, že mohu zařadit do přečtených knih. Hezká oddechovka.

Allla9
06.08.2019 5 z 5

Opět jsem prožila krásné chvíle s knihou paní spisovatelky Magdy Váňové. Těším se na každou její novou knihu.

regulax
16.05.2019 3 z 5

Ano, její Tereza je nejlepší, i když i další příběhy jsou čtivé, z běžného života, má to děj i napětí, ale jsou psané jednoduchým stylem a příliš popisují a pitvají zbytečnosti. Pak to ztrácí tah a jste nuceni jen honem dojít na konec...

zdenaR
15.04.2019 5 z 5

Knihy od spisovatelky mám moc ráda, četla jsem je všechny a moc se těším na každou novou. Velmi dobře se mi čtou - děj má spád, postavy dobře vykreslené, v každé knize jiné prostředí...
Ne nadarmo se kniha jmenuje Já hlupák - Vincent byl opravdu hlupák a stalo se mu to, co si zasloužil.

VladkaBU
13.11.2018 5 z 5

... tahle se mi líbila víc než Nebýt sám. Zajímavý příběh s takovým typickým prozrazením něčeho, na co se ten druhý ani neptal :-)

gretl74
09.11.2018 3 z 5

Moje první kniha této autorky - klasický vztahový příběh, velmi příjemný styl psaní, rychle se četlo. Po pár komplikovanějších knihách si dám klidně nějaké další dílko paní Váňové jako oddechovku na víkend.

raty
17.09.2018 4 z 5

Životní příběh muže, který mohl mít všechno, ale......

i.stefany
22.08.2018 3 z 5

Tahle kniha od paní Váňové je první, která mě moc nenadchla. Děj příběhu je od začátku hodně rozvleklý, předvídatelný, obsahuje poměrně dlouhé popisy k pracovním činnostem hlavních postav a i když schéma příběhu se nám děje v každodenním životě poměrně často, tady mi to všechno dohromady prostě nějak nesedělo.

orinka3
21.07.2018 2 z 5

Co napsat k právě přečtenému? Snad jenom to, že je to rutinně napsaný plytký příběh. Osazený postavami, kterých postupně přibývá kvůli tomu, aby trochu posouvaly děj. Od samého začátku jsem věděla, co se dočtu na konci. A jo! Ani jedna stránka s překvapením. Jde o kratochvilné čtení pro paní a dívky na jedno horké odpoledne u vody. Knížka, na kterou si zítra ani nevzpomenete. Dvě hvězdičky nechávám románku za snadnou čtivost a přece jen jakous takous poutavost - i přes přibývající nudu.

petrarka72
13.06.2018 3 z 5

Neurazí - nenadchne. Magda Váňová zlaskavěla, ale není to ku prospěchu. Nemilosrdnost Pasti, Sestry a sestřičky nebo Aloise Peina mě bavila více.

Lo3ce
30.05.2018 1 z 5

Já hlupák, že jsem se do této knížky pustila (bohužel jsem dočítač, takže nešlo přestat..). Červená knihovna, děj rozvleklý a dost o ničem. Formulace typu "chvěla se jí bradička", "pohodila kudrnatou hlavinkou" mě zezačátku otravovaly, později už rozesmívaly. Fakt se jedná o knihu z roku 2017?

Janinnka
21.05.2018 2 z 5

Klasika, která nezklame, ale také nenadchne. Terezu, kterou považuji za nejlepší knihu od této autorky, to nepřekonalo.