Já hlupák

Já hlupák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351479/bmid_ja-hlupak-4l7-351479.jpg 3 107 37

Magda Váňová píše poutavé romány, které nepotřebují okatý děj. Příběh sochaře Vincenta a kostýmní návrhářky Evy začíná tím nejobyčejnějším způsobem — starostí, jak si vybudovat existenci. Nic dodatečného do románu nevstupuje a důsledně zevnitř tohoto začátku autorka rozvíjí úžasné vyprávění, bohaté na postavy, psychologii, nečekané zvraty a zásahy osudu, vtahuje do knihy mnoho zajímavých faktů z profesí obou hlavních hrdinů a vážné lidské situace u ní pokračují v komických peripetiích a vtipných úvahách, kterými směřuje ke klíčovému problému: proč si člověk neudrží, co si v životě vybudoval, čeho dosáhl nebo co dostal. V manželství Vincenta a Evy se to jednomu podaří a pro druhé se život zvrtne v katastrofu. Proč?... celý text

Januli
Januli
17.05.2018 3 z 5

Oddechové čtení. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, ale jsem ráda, že Vincent dopadl jak dopadl, protože ano, byl hlupák.

1alena1
1alena1
23.04.2018 3 z 5

Čtivé, ale ..... žádný zázrak, asi jedna z těch méně povedených od Magdy Váňové.

Alča I.
Alča I.
26.03.2018 3 z 5

Tato spisovatelka je moje srdeční záležitost, ale tentokrát se kniha moc nepovedla. |Spisovatelka sice nastudovala historii módy, ale to jsem si mohla koupit knihu jinou. Vlastní děj a zápletka byla popsaná tak pouze z 1 třetiny knihy. Doufám, že příští kniha bude lepší

danče
danče
20.03.2018 3 z 5

Autorku mám moc ráda a svou náklonností jsem "nakazila" i své okolí, moje děti ví, že pod stromeček chci novou Váňovou. Já hlupák, no jak to mám říct, nenadchla, ale ani neurazila. Nemohla jsem se " začíst" jak jsem u autorky zvyklá. Snad až na konci se to rozjelo. Přesto nelituji a těším se na další!

Bramhr
Bramhr
09.03.2018 4 z 5

Klasická Magda. I přes celkem nízké hodnocení zde na databázi, mne se kniha líbila a konec vyšel přesně tak jak by v zibote měl být.

knihomol 61
knihomol 61
25.02.2018

Musím opět jen chválit.Moc se mi líbí,že si autorka vybírá různá povolání a o jejich zajímavostech nás ve svých knihách pěkně seznamuje.Samozřejmě,že její knihy také nomohu číst jednu za druhou,ale vždy mě osloví a mile překvapí. Ano, možná jsou si dějě někdy podobné,ale ve srovnání se spisovatelkou Keleovou se krásně čtou a není z nich člověk stresován.Mohu knihu i spisovatelku jen doporučit. Už se těším na novou knihu!!!

HaHa11
HaHa11
24.02.2018 3 z 5

V rámci žánru (čtení pro paní a dívky) nelze knize tak moc vytknout. Zastoupeny obvyklé lidské typy - manžel záletník, závistivá kamarádka, lstivý soused, slečna svůdná přes mrtvoly jdoucí, uplatněny obvyklé dějové linie - stereotyp bezdětného manželství, dozvuky neradostného dětství, hříchy mládí, které se po letech provalí ..... a další a další. Občas jsem sice musela oko přimhouřit a pár klišé spolknout, ale vlastně mě docela zajímalo, jak ten nezbedník dopadne! Hodnotit nebudu, ale pokud hledáte tento typ literatury, dá se to číst.

ave55
ave55
19.02.2018 4 z 5

Já debil :-)

JaKa1974
JaKa1974
07.02.2018 5 z 5

Další krásná kniha od paní Váňové, ta mě ještě nikdy nezklamala. Krásný příběh ze života, plný života, a to skutečného. Knihu jsem přečetla jedním dechem, když jsem ji dočetla, tak mně bylo líto, že už je konec...

1casper
1casper
03.02.2018 4 z 5

Paní Váňová opět nezklamala.
Název knihy Já hlupák je naprosto výstižný. Ještě se sem hodí pořekadlo "Kdo chce víc, nemá nic".

Kniha se četla dobře, děj má spád.
Nechci kazit ostatním čtení, nebudu vypisovat o čem kniha je. Jen poznámka - co se týká zbohatnutí, téma už autorka použila v knize Štěstí Aloise Peina.

Knihu doporučuji ostatním.

ritz
ritz
02.02.2018 4 z 5

Čtivá knížka, zajímavý příběh.

zuzana2599
zuzana2599
28.01.2018 4 z 5

I tentokrát jsem od paní Váňové dostala příběh, který se mi líbil a na každý kontakt s knížkou jsem se těšila. Osud Vincenta a Evy je tak podobný mnoha jiným...
Co se stane s láskou, když život spoutá všednost obyčejných dní ? Pak přijde mnohdy jiskérka v podobě mládí a uhasí vztah, jenž se zdál být stálý ...
Vincente, jsi to ale totální hlupák, ztratil jsi víc, než jsi čekal :-)

Dreisii
Dreisii
11.01.2018 4 z 5

Musím říct ,že všechny doposud čtené knížky jsem zhltla jedním dechem a na tuhle jsem si počkala na knižní veletrh a nechala si jí podepsat jako některé předtím. Ovšem tahle knížka měla skvělý děj,nápad,ale prostě něco mi tam chybělo. Něco co jsem čekala že přijde,ale nepřišlo. Přesto díky že píšete :)

Milena1967
Milena1967
27.12.2017 5 z 5

Další super kniha od Váňové. Co kniha to jiný příběh, v porovnání třeba s Keleovou, kde mám pocit, že čtu stále to stejné. A že jsou tam delší popisy? Aspoň se člověk něco dozví, nad prací kostýmní návrhářky jsem nikdy nepřemýšlela. Od Váňové jsem přečetla všechno co napsala a nemůžu říct ani o jedné knize, že by byla slabá.

estra
estra
10.12.2017 3 z 5

Musim souhlasit s Janou 283. Cetla jsem od Vanove vsechno, ale u tehle knizky me poprve napadlo, ze je to jak pres kopirak. A ty dlouhe wikipedicke pasaze.... Ke konci dej dostalo trochu grady, ale stejne... tahle knizka byla slabsi.

Jana283
Jana283
26.11.2017 2 z 5

Magda Váňová vydává své knihy pravidelně - dá se říci s viewegovskou pravidelností - co rok to kniha. A tak se už ani ona neubránila určité schematičnosti. Docela dlouho jsem jí to baštila, vždyť hrdinky jejich románů byly ty silné, krásné, chytré a kreativní, ohleduplné, dobré hospodyňky, chápavé manželky.... Kdo by se v tom nenašel, že. A muži? Slaboši, lháři, podvodníci, chybující, a za své chyby tvrdě platící.
Příběh posledního románu nemá spád. Jako by autorka byla placena od normostrany - dlouhé popisy, dopisy, doslova encyklopedická hesla vysvětlující to i ono bez zásadního významu pro děj. Zápletky předvidatelné, děj chudičký. Tohle se moc nepovedlo.

kytarka
kytarka
09.11.2017 5 z 5

Další propletený životní příběh. Od této spisovatelky mám knihy ráda, četla jsem je všechny. A i tady spisovatelka se vyžívá v zajímavých jménech a ukazuje jak někteří lidi jsou vypočítavý. Život Vincenta v knize ukazuje jak se nevyplácí lhát.