Já, Giuseppina Verdi

Já, Giuseppina Verdi https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319686/bmid_ja-giuseppina-verdi-2uy-319686.jpg 4 4 3

Dramatický a bouřlivý život manželky a múzy Giuseppa Verdiho Giuseppina Strepponiová byla krásná a slavná. Patřila k největším a nejobdivovanějším operním pěvkyním své doby, zpívala v operách Belliniho, Donizettiho a dalších autorů, měla řadu milenců a s jedním z nich dokonce dvě děti. Na vrcholu své slávy se setkala s tehdy ještě neznámým skladatelem Giuseppem Verdim a zrodila se celoživotní láska. Záhy však přišla o příliš namáhaný hlas a po zbytek života byla múzou a manželkou Verdiho a matkou jeho dětí.... celý text

Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Motto

Moi, Giuseppina Verdi , 2013

rozvera
03.07.2020 5 z 5

Verdiho opery mám moc ráda, ale o jeho životě jsem kromě strohých dat nic nevěděla.Autorka příběh jeho života a tvorby vtipně vložila do vyprávění jeho dlouholeté přítelkyně a později manželky, v mládí velmi slavné a opěvované operní pěvkyně, pro kterou byl skladatel po jejím dobrodružném a bouřlivém mládí ,celoživotní láskou.Tak z pera autorky vznikly dva nevšední příběhy plné životních úspěchů i proher této slavné dvojice.

4444913
26.10.2019

Právě jsem chtěla napsat že děti neměli a koukám že už to tu umístila kolegyně.Verdi měl dvě děti s první ženou ale obě zemřely velice malé a nakonec i první manželka.Řekla bych že je to dost známá věc.

anna4888
30.11.2016

Verdi a Strepponiová děti neměli. Článek je zavádějící.

Autorovy knížky

Karine Micard