Já Baryk

Malý přírodopis pro malé pejsky a velké pejskomily, sepsaný názorně, srozumitelně a to od švestek do žní. Dvanáct kapitol, z nichž každá je věnována jednomu zvířátku a jednomu měsíci v roce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29483/ja-baryk-29483.jpg 4.4164
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

Edeltruda

Oblíbená kniha mého dětství - poetická i poučná. Teď v dospělosti mě ale překvapilo, jak často a samozřejmě se v ní mluví o zabíjení zvířat. A část jejího kouzla se v mých očích vytratila.

Hospodyňka

Důvod, proč se naučit v šesti číst.

evelýny

Laskavé, vtipné, veselé, humorné čtení pro všechny generace čtenářů. Tahle kniha se musí líbit všem. Vyloučila bych pouze novorozence, kojence a batolata.

Hathor89

Knihu určitě v budoucnu budu předčítat vlastním dětem. Hra Františka Nepila s jazykem nepotřebuje komentáře, je úžasná, nová slova, spojování slov v jedno, zvířecí rčení, neotřelá přirovnání. Tato kniha přinese mnoho i dospělým čtenářům (koneckonců já ji prvně četla skoro ve třiceti), protože z nich vyčtou více než děti. Laskavý humor se četl skoro úplně sám. I když Baryk mi místy děsně pil krev, nikdo nic neumí lépe … ještě že se také poučil.

lisc
11.11.2017

Doslova jsem si užívala při předčítání svému vnukovi. Pohoda poetický jazyk, jemný humor, který myslím ocení víc dospělý než dítě.

Kíťovec
07.11.2017

Knihu doporučuji všem rodičům, kteří po večerech předčítají svým ratolestem. Kapitoly jsou vtipné, naučné, krátké a hlavně společně s Barykem zažijete několik krásných společných dní.

Tapeworm
03.10.2017

Knížku miluju od mala, taky mě při posledním čtení překvapilo, kolik v ní je informací spíš pro dospělé, ale v dětství mě rozhodně neobtěžovaly, takže super četba pro celou rodinu :)

Jana283
06.07.2017

Vedle Čapkovy Dášenky zásadní "kynologická" literatura mého dětství.

StihOMam
23.04.2017

Oblibena publikace, jistojiste i diky pametovemu optimismu. Jedna z prvnich prelouskanych knih, ktera mi natolik utkvela v hlave, ze neslo ji vyradit z knihovny. Ted ji ctu detem a zasnu nad tim, jaky informativni prinos tato utlounka knizka ma. Nicmene souhlasim s komentari ostatnich, ze nektere vyrazy mym malym cini potize.

dom.ini
02.03.2017

Nejsem si úplně jistá jestli si z toho malé děti děti školkového věku něco odnesou, protože jsem poměrně často musela vysvětlovat význam některých slov, ale já jsem se při čtení rozhodně pobavila! :D

Život-s-Kačí
03.02.2017

Nepil prostě nemůže zklamat. Výborná kniha, která je plná humoru. Čte se hrozně rychle i díky krásným ilustracím. Milovala jsem ho, když jsem byla malé dítě a miluji ho pořád.

Taťka Hraboš
26.01.2017

U Nepila se nespletete, ať už sáhnete po čemkoli. Ve spojení s jeho tvorbou člověk často slyší klišé "laskavý humor", ale asi je to opravdu nejvýstižnější výraz. Když se k tomu přidá i originální nápad - vyprávění z pohledu psa, je na světě malý klenot. Kromě toho je to i knížka naučná, obsahuje překvapivě mnoho zajímavých informací o běžných zvířátkách v našem okolí (i když si nejsem jistý, jestli jsou všechny pravdivé - třeba v kapitole o slepýšovi). Shrnuto - z mého (ale podle reakcí si myslím, že i z jejich) pohledu jedna z nejlepších knížek, co jsem dětem zatím četl.

_Michelle_
17.11.2016

Tuto knihu jsem jako dítě předčítala mámě v kuchyni a cvičila se tak ve čtení a ještě dnes si pamatuji, že mnohá slova mi dala pořádně zabrat. Letos jsem se ke knížce vrátila v rámci čtenářské výzvy a musím uznat, že to byl příjemný návrat ke starým časům. Řekla bych, že pro dospěláka je to možná ještě lepší počtení, než pro dítě, protože si užije mnohem více vtípky, kterými je kniha protkaná.

hana1984
20.06.2016

Jako dítě jsem tuhle knížku k nelibosti ostatních tahala pořád všude s sebou :-)

allebra
19.06.2016

Moc pěkná knížka, hezky ilustrovaná a poučná i pro dospěláky!

Lucissia
13.05.2016

Úžasná knížka. Čtyřletého syna sice moc nezaujala, pravidelně mi u ní čtyři večery usínal, ale já jsem si čtení naprosto užívala. Úplně jsem slyšela slova pana Nepila. Vrátím se ke knížce brzo zas. A i já dospělák jsem se dozvěděla hromadu zajímavostí z přírody. Doporučuju :-)

Briv
10.01.2016

Popravdě jsem se k ní dostala až v dospělosti - jako dítě jsem totiž neměla ráda ilustrace Adolfa Borna.
Četla jsem jí s nevlastní dcerkou a zpětně lituji, že jsem ji neobjevila dřív, pěkně psaná i poučná. Byly tam slova, které potřebovala vysvětlit, takže doporučuji aby děti knížku četly s dospělými.

Anaš44
02.12.2015

Je to moc hezká knížka, psí kalendář atd.....

tynka65
15.11.2015

Já Baryk a Lucie a zázraky jsou doteď mé nejoblíbenější dětské knížky, které určitě budu za pár let číst i vlastním dětem ... ;)

kuky921
10.02.2015

Za dva večery přečtena jako večerníčky pro děti před spaním. Příběhy i pojmenování měsíců se holkám velmi líbily, velmi krásná knížka. V době, kdy jsem chodila na základku, mě tato knížka minula, ale teď se mi zdá velmi pěkná.

Cyanine
22.07.2013

Jedna z těch protivných postav, kterou jsem si nedokázal oblíbit.

tyzik.cejka
12.05.2013

Knihu nemusím ale večerda je hezký

Kate.S
11.03.2013

Knížka mě nikdy moc nebavila, ale večerníček byl pěkně udělaný:)

Byxy123
20.02.2013

Já Baryk byla naše povinná četba na základní škole, kde jsme ji museli číst nahlas. To mě nebavilo, protože jsem byla většinou dál a pak jsem se ztrácela. Nedávno jsem však tuto knihu vytáhla, že si ji přečtu v kuse. Povedlo se a mě se velmi líbilo rozložení do měsíců. Také jsou dobré v knize ilustrace. :)

kapllu
24.11.2012

Kouzlená knížka, kterou jsem v dětství vůbec neznala! Což mě mrzí, protože je inteligentní, vtipná, poučná i poutavá, zkrátka ideální kombinace pro dětské čtenáře a přitom i dospělí se při ní nebudou nudit. Já jsem třeba spoustu informací o zvířatech v knížce v nejmenším netušila.

Petunnka
05.04.2012

Nikdy mě nebavil, proč to nevím. Podle mého napsané opravdu skvěle pro malé čtenáře.

Mikiem
10.02.2012

Když jsem byla malá tak mi ji četla babička a maminka,okouzlila mě,doporučuju:o)

Naglice
19.12.2011

Tato kniha mě velmi překvapila. Podle mého názoru je napsaná opravdu úžasně, jednotlivé příběhy jsou poutavé a vyzdvihnout musím také hraní se slovy. Nicméně nevím, jak je to s určením věkového kategorie. Četla jsem vydání z roku 1988 a pokud kniha nebyla přepracována, určitě bych doporučila, aby ji spolu s dětmi četl někdo z rodičů nebo z učitelů. Nejednou jsem narazila na výrazy nebo slovní spojení, kterým by začínající čtenáři nemuseli rozumět. Nicméně nepochybuji o tom, že by je kniha bavila. Dokonce můj tříletý bratranec Baryka velmi rád sleduje jako pohádku na dvd.

Jakubisko
04.07.2011

Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení Baryka v databázi. Jako dítě jsem ho dočista miloval a ani dnes se při listování neubráním přiblblému uchechtávání. Můj vzor, jak by měla vypadat dětská knížka.

pe3czech

Na první stránce je věnování: "Pro nejlepšího čtenáře". Jó, to byly časy, kdy jsme v první třídě na základce dostávali odměny:-)