Já Baryk

Já Baryk https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19906/bmid_ja-baryk-k8W-19906.png 4 283 60

Jestlipak víte, který měsíc v roce je měsíc čiperných blech, měsíc urousaných pacek či měsíc svěšené oháňky? Pokud ne, dobrodružství psa Baryka, kterého mají rádi velcí i malí pejskomilové, vám to prozradí. Seznamte se s ním i s jeho zvířecími kamarády – čápem, šnekem, slepýšem, žábou či sýkorkami. Oblíbené příběhy o dobromyslném pejskovi se staly předlohou večerníčku.... celý text

Život-s-Kačí
03.02.2017 5 z 5

Nepil prostě nemůže zklamat. Výborná kniha, která je plná humoru. Čte se hrozně rychle i díky krásným ilustracím. Milovala jsem ho, když jsem byla malé dítě a miluji ho pořád.

Taťka Hraboš
26.01.2017 5 z 5

U Nepila se nespletete, ať už sáhnete po čemkoli. Ve spojení s jeho tvorbou člověk často slyší klišé "laskavý humor", ale asi je to opravdu nejvýstižnější výraz. Když se k tomu přidá i originální nápad - vyprávění z pohledu psa, je na světě malý klenot. Kromě toho je to i knížka naučná, obsahuje překvapivě mnoho zajímavých informací o běžných zvířátkách v našem okolí (i když si nejsem jistý, jestli jsou všechny pravdivé - třeba v kapitole o slepýšovi). Shrnuto - z mého (ale podle reakcí si myslím, že i z jejich) pohledu jedna z nejlepších knížek, co jsem dětem zatím četl.

_Michelle_
17.11.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem jako dítě předčítala mámě v kuchyni a cvičila se tak ve čtení a ještě dnes si pamatuji, že mnohá slova mi dala pořádně zabrat. Letos jsem se ke knížce vrátila v rámci čtenářské výzvy a musím uznat, že to byl příjemný návrat ke starým časům. Řekla bych, že pro dospěláka je to možná ještě lepší počtení, než pro dítě, protože si užije mnohem více vtípky, kterými je kniha protkaná.

hana1984
20.06.2016 5 z 5

Jako dítě jsem tuhle knížku k nelibosti ostatních tahala pořád všude s sebou :-)

allebra
19.06.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka, hezky ilustrovaná a poučná i pro dospěláky!

Lucissia
13.05.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Čtyřletého syna sice moc nezaujala, pravidelně mi u ní čtyři večery usínal, ale já jsem si čtení naprosto užívala. Úplně jsem slyšela slova pana Nepila. Vrátím se ke knížce brzo zas. A i já dospělák jsem se dozvěděla hromadu zajímavostí z přírody. Doporučuju :-)

Briv
10.01.2016 5 z 5

Popravdě jsem se k ní dostala až v dospělosti - jako dítě jsem totiž neměla ráda ilustrace Adolfa Borna.
Četla jsem jí s nevlastní dcerkou a zpětně lituji, že jsem ji neobjevila dřív, pěkně psaná i poučná. Byly tam slova, které potřebovala vysvětlit, takže doporučuji aby děti knížku četly s dospělými.

Anaš44
02.12.2015 4 z 5

Je to moc hezká knížka, psí kalendář atd.....

tynka65
15.11.2015 5 z 5

Já Baryk a Lucie a zázraky jsou doteď mé nejoblíbenější dětské knížky, které určitě budu za pár let číst i vlastním dětem ... ;)

kuky921
10.02.2015 5 z 5

Za dva večery přečtena jako večerníčky pro děti před spaním. Příběhy i pojmenování měsíců se holkám velmi líbily, velmi krásná knížka. V době, kdy jsem chodila na základku, mě tato knížka minula, ale teď se mi zdá velmi pěkná.

Cyanine
22.07.2013 2 z 5

Jedna z těch protivných postav, kterou jsem si nedokázal oblíbit.

tyzik.cejka
12.05.2013

Knihu nemusím ale večerda je hezký

Kate.S
11.03.2013 3 z 5

Knížka mě nikdy moc nebavila, ale večerníček byl pěkně udělaný:)

Byxy123
20.02.2013 4 z 5

Já Baryk byla naše povinná četba na základní škole, kde jsme ji museli číst nahlas. To mě nebavilo, protože jsem byla většinou dál a pak jsem se ztrácela. Nedávno jsem však tuto knihu vytáhla, že si ji přečtu v kuse. Povedlo se a mě se velmi líbilo rozložení do měsíců. Také jsou dobré v knize ilustrace. :)

kapllu
24.11.2012 4 z 5

Kouzlená knížka, kterou jsem v dětství vůbec neznala! Což mě mrzí, protože je inteligentní, vtipná, poučná i poutavá, zkrátka ideální kombinace pro dětské čtenáře a přitom i dospělí se při ní nebudou nudit. Já jsem třeba spoustu informací o zvířatech v knížce v nejmenším netušila.

Petunnka
05.04.2012 1 z 5

Nikdy mě nebavil, proč to nevím. Podle mého napsané opravdu skvěle pro malé čtenáře.

Mikiem
10.02.2012 5 z 5

Když jsem byla malá tak mi ji četla babička a maminka,okouzlila mě,doporučuju:o)

Naglice
19.12.2011 5 z 5

Tato kniha mě velmi překvapila. Podle mého názoru je napsaná opravdu úžasně, jednotlivé příběhy jsou poutavé a vyzdvihnout musím také hraní se slovy. Nicméně nevím, jak je to s určením věkového kategorie. Četla jsem vydání z roku 1988 a pokud kniha nebyla přepracována, určitě bych doporučila, aby ji spolu s dětmi četl někdo z rodičů nebo z učitelů. Nejednou jsem narazila na výrazy nebo slovní spojení, kterým by začínající čtenáři nemuseli rozumět. Nicméně nepochybuji o tom, že by je kniha bavila. Dokonce můj tříletý bratranec Baryka velmi rád sleduje jako pohádku na dvd.

Jakubisko
04.07.2011 5 z 5

Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení Baryka v databázi. Jako dítě jsem ho dočista miloval a ani dnes se při listování neubráním přiblblému uchechtávání. Můj vzor, jak by měla vypadat dětská knížka.

pe3czech
30.11.-0001 4 z 5

Na první stránce je věnování: "Pro nejlepšího čtenáře". Jó, to byly časy, kdy jsme v první třídě na základce dostávali odměny:-)