Já Baryk

Já Baryk https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19906/bmid_ja-baryk-k8W-19906.png 4 283 60

Jestlipak víte, který měsíc v roce je měsíc čiperných blech, měsíc urousaných pacek či měsíc svěšené oháňky? Pokud ne, dobrodružství psa Baryka, kterého mají rádi velcí i malí pejskomilové, vám to prozradí. Seznamte se s ním i s jeho zvířecími kamarády – čápem, šnekem, slepýšem, žábou či sýkorkami. Oblíbené příběhy o dobromyslném pejskovi se staly předlohou večerníčku.... celý text

iiiccc
23.01.2020 4 z 5

Četla jsem někdy v první nebo druhé třídě. Vzpomínám si, že mi dělalo problém se do knihy začíst, ale pak mě bavila. A ty ilustrace jsou krásné.

hi24nd
05.01.2020 5 z 5

Hezká kniha pro malé čtenáře,kteří chodí do školy, umí číst, mají rádi pejsky a ilustrace Heleny Zmatlíkové. Knižka o typickém vesnickém pejskovi ze dvora.

Pišta2010
08.12.2019 5 z 5

Tato kniha se mi líbila, napsal ji můj prastrejda. A líbila se mi, protože byla o zvířátkách.

Lucuschka
20.09.2019 5 z 5

Krásná kniha. Krásný a jemný humor. Úžasně uklidňující čtení před spaním pro děti i dospělé ;-)

mazlak
04.09.2019 3 z 5

Tato kniha mne nějak výrazně neoslovila. Asi na čtení těchto knih musí mít čtenář i potřebný věk.

Atlantis
30.07.2019 2 z 5

Zapomeňte prosím na jakoukoliv nostalgii, kterou máte s knihou Já Baryk spojenou a zkuste si ji přečíst znovu jako dospělí. Jde bohužel o směsku rádoby vtipů, kterým děti prostě nemohou rozumět, a kombinaci populárně naučných informací. Často máte pocit, že Nepil musel být amatérský myslivec a má teď potřebu machrovat nad vámi svými znalostmi. Ale děti tohle prostě nezabaví. Čteno s tříletou dcerou, která z těchto "pohádek" byla podobně vyjevená jako já.

stoun25
03.03.2019 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství, teď jsem ji znovu četl svým dětem a líbila se i jim.
Plný počet hvězd.
Abych nezapomněl, vyhrabal jsem i gramofonovou desku a i ta je úžasná.

HancaB82
28.02.2019 5 z 5

Krásná knížka. :-) Moc hezky i napsaný konec knížky. Myslim,že si ji někdy přečteme ještě jednou.

topi80
15.11.2018 3 z 5

Málokdo disponoval tak neuvěřitelně hravým jazykem jako František Nepil. Ona jazyková vypečenost a laskavost tryskající z každého slova s přehledem zastiňuje fakt, že samotné příběhy až tak zajímavé nejsou. Nejlepší by to samozřejmě bylo v čteném podání samotného mistra.

los
12.11.2018 3 z 5

pěkná dětská knížka

Edeltruda
10.09.2018 4 z 5

Oblíbená kniha mého dětství - poetická i poučná. Teď v dospělosti mě ale překvapilo, jak často a samozřejmě se v ní mluví o zabíjení zvířat. A část jejího kouzla se v mých očích vytratila.

Hospodyňka
30.08.2018 5 z 5

Důvod, proč se naučit v šesti číst.

evelýny
29.04.2018 5 z 5

Laskavé, vtipné, veselé, humorné čtení pro všechny generace čtenářů. Tahle kniha se musí líbit všem. Vyloučila bych pouze novorozence, kojence a batolata.

Hathor89
28.02.2018 5 z 5

Knihu určitě v budoucnu budu předčítat vlastním dětem. Hra Františka Nepila s jazykem nepotřebuje komentáře, je úžasná, nová slova, spojování slov v jedno, zvířecí rčení, neotřelá přirovnání. Tato kniha přinese mnoho i dospělým čtenářům (koneckonců já ji prvně četla skoro ve třiceti), protože z nich vyčtou více než děti. Laskavý humor se četl skoro úplně sám. I když Baryk mi místy děsně pil krev, nikdo nic neumí lépe … ještě že se také poučil.

lisc
11.11.2017 4 z 5

Doslova jsem si užívala při předčítání svému vnukovi. Pohoda poetický jazyk, jemný humor, který myslím ocení víc dospělý než dítě.

Kíťovec
07.11.2017 4 z 5

Knihu doporučuji všem rodičům, kteří po večerech předčítají svým ratolestem. Kapitoly jsou vtipné, naučné, krátké a hlavně společně s Barykem zažijete několik krásných společných dní.

Tapeworm
03.10.2017 5 z 5

Knížku miluju od mala, taky mě při posledním čtení překvapilo, kolik v ní je informací spíš pro dospělé, ale v dětství mě rozhodně neobtěžovaly, takže super četba pro celou rodinu :)

Jana283
06.07.2017 5 z 5

Vedle Čapkovy Dášenky zásadní "kynologická" literatura mého dětství.

StihOMam
23.04.2017 4 z 5

Oblibena publikace, jistojiste i diky pametovemu optimismu. Jedna z prvnich prelouskanych knih, ktera mi natolik utkvela v hlave, ze neslo ji vyradit z knihovny. Ted ji ctu detem a zasnu nad tim, jaky informativni prinos tato utlounka knizka ma. Nicmene souhlasim s komentari ostatnich, ze nektere vyrazy mym malym cini potize.

dom.ini
02.03.2017 4 z 5

Nejsem si úplně jistá jestli si z toho malé děti děti školkového věku něco odnesou, protože jsem poměrně často musela vysvětlovat význam některých slov, ale já jsem se při čtení rozhodně pobavila! :D