Já, Adolf Eichmann

Já, Adolf Eichmann

Reportáž o jeruzalémském procesu s původcem vražd miliónů Židů.
Cena knihy v čase vydania 5,80 Kčs.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25460/ja-adolf-eichmann-o6A-25460.png 4.518
Literatura faktu, Literatura slovenská
Vydáno:, SNPL - Státní nakladatelství politické literatury

manekýn056

naprosto skvělý román, strhující, krvelačný, ale hlavně neuvěřitelně napínavý

borsalino_csfd
02.09.2016

Škoda, že je dílo v poslední třetině zcela znehodnoceno pomateným politickým blábolením plné imperialistů, buržoazního tisku, bezuzdného hanění západního světa slovníkem padesátých let a nekritickým obdvem k mírumilovnosti socialistického světa a SSSR. Nevím, jestli Mňačko v roce 1961 věděl o Stalinských zvěrstvech, které si v ničem nezadaly s těmi německými. Jediný rozdíl byl v tom, že Němci perzekuovali pro příslušnost k rase, zatímco Rusové za příslušnost k třídě. Ostatní bylo stejné.
Takhle - do strany 163 je to velmi zajímavá kniha, nese atmosféru probíhajícího soudního procesu a současně kniha klade zásadní otázky, zda-li je slepé plnění úkolů omluvitelné. Až do roku 1944 byl Eichmann spíše dopravní logistik, perfekcionistický technokrat a bezskrupulózní byrokrat, než rasový fanatik, nacista a antisemita, což je skutečný paradox, když víme, co "dokázal".
Mňačka čtu rád, ale k této knize už se nevrátím.

werika204
26.01.2015

Dokonalé dielo. Za pol dňa som knihu prečítala a ani som nedýchala. Klobúk dole.

kittyna
02.09.2011

Naprosto úžasná kniha pro ty, kteří opravdu chtějí pochopit pozadí druhé světové války. Musím přiznat, že jsem nikdy 2.SV nemusela, ale po přečtení této knihy jsem pochopila, proč byl Adolf Hitler tak úspěšný.