Ja a pánko Hnev

Kniha rozpráva príbeh líštičky Umu, ktorá nám prezradí niečo zo svojho jedinečného života. Umu dokáže cítiť, ľúbiť, radovať sa aj smútiť, smiať sa, ba i plakať. A často sa aj hnevá. Jednoducho sa zlostí, keď musí napríklad vyhovieť rodičom alebo ustúpiť priateľom. Alebo keď sa jej nepodarí postaviť vežu zo šišiek. Niekedy sa ofučí aj kvôli tomu, že je čas ísť jesť alebo sa učiť v ich líščej škole. Skrátka, hnevá sa, ak sa veci okolo nedejú podľa jej predstáv. Po stretnutí s Ním sa ale všetko zmení a Umu sa naučí ohromnú vec. Knižka má za cieľ pomôcť deťom a ich rodičom spoznať, pochopiť a ovládnuť hnev....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459088/big_ja-a-panko-hnev-LqS-459088.jpg 3.96

Kniha Ja a pánko Hnev

muchomurka

Na první pohled se mi knížka nelíbila a nic moc jsem od ní nečekala. Jaké bylo mé překvapení, že otázka hněvu je tam citlivě a dobře vysvětlená. A myslím, že by si tuto knihu měla přečíst i většina dospělých. A ty ilustrace - prostě ach. Tuhle knížku si rozhodně pořídíme do knihovny.

Aknerid
30.04.2021

Pěkně zpracované téma, dá se číst jako hezký příběh nebo i si víc povídat o pocitech, emocích a možnostech jak je zvládat. Synovi se to líbí.