Ja a pánko Hnev

Ja a pánko Hnev https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459088/bmid_ja-a-panko-hnev-LqS-459088.jpg 4 22 6

Kniha rozpráva príbeh líštičky Umu, ktorá nám prezradí niečo zo svojho jedinečného života. Umu dokáže cítiť, ľúbiť, radovať sa aj smútiť, smiať sa, ba i plakať. A často sa aj hnevá. Jednoducho sa zlostí, keď musí napríklad vyhovieť rodičom alebo ustúpiť priateľom. Alebo keď sa jej nepodarí postaviť vežu zo šišiek. Niekedy sa ofučí aj kvôli tomu, že je čas ísť jesť alebo sa učiť v ich líščej škole. Skrátka, hnevá sa, ak sa veci okolo nedejú podľa jej predstáv. Po stretnutí s Ním sa ale všetko zmení a Umu sa naučí ohromnú vec. Knižka má za cieľ pomôcť deťom a ich rodičom spoznať, pochopiť a ovládnuť hnev.... celý text

Saela
18.11.2023 5 z 5

Za mě je to super knížka pro vztekající se děti. Máme 6ti letou dceru, od malička plačtivá a momentálně ještě emočně nevyzrálá. Výbuchy vzteku jsou u nás téměř na denním pořádku, jak doma, tak ve školce. Stačí, aby něco nešlo dle plánu a je oheň na střeše. Tahle knížka nám pomáhá hněv vyobrazit, pokaždé při čtení ho dcera nakreslí. A když se vzteká už dlouho, připomene ji, ať si vzpomene na pana Hněva, jak za ní roste a rychle přerůstá.. To pomáhá. Za mě je to povedená knížka s krásnými ilustracemi, která nám pomáhá udržet hněv v nějakém rozumnějším měřítku.

potesenicist
27.08.2023 1 z 5

O paní Iryně jsem slyšela od švagrové a měla větší očekávání. Chtěla jsem nejdříve zkusit jednu knihu a asi jsem si nevybrala dobře. Přístup k emocím mám stejný jako autorka, ale čekala jsem lepší pojmutí tématu. Moc se mi jí nechce číst znovu.

eliska2106
02.07.2023 5 z 5

Vybírala jsem knihu o emocích pro dceru a našla rady a poučení pro sebe. Pro téměř tříletou dceru jsem vybrala jednodušší zpracování, ale určitě se k ní spolu později vrátíme. Má moc hezky vystavěný příběh, tipy i celkové poselství, že "Hněvat se je v pořádku, pokud tě tvoje vlastní zlost nepřeroste. Za hněvem se obvykle skrývá pocit, který potřebuješ pochopit."

liana 12
01.09.2022 4 z 5

Moc hezké. Jedna hvězdička dolů za to, že je pro děti obtížnější knihu zpracovat.

muchomurka
18.02.2022 5 z 5

Na první pohled se mi knížka nelíbila a nic moc jsem od ní nečekala. Jaké bylo mé překvapení, že otázka hněvu je tam citlivě a dobře vysvětlená. A myslím, že by si tuto knihu měla přečíst i většina dospělých. A ty ilustrace - prostě ach. Tuhle knížku si rozhodně pořídíme do knihovny.

Aknerid
30.04.2021 5 z 5

Pěkně zpracované téma, dá se číst jako hezký příběh nebo i si víc povídat o pocitech, emocích a možnostech jak je zvládat. Synovi se to líbí.

příběhy o zvířatech

Iryna Zelyk
ukrajinská
2020  95%Miluju tě
2022  95%Ahoj, strachu!
2019  93%Kto je rýchlejší?
2018  90%Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku
2020  79%Ja a pánko Hnev