Já a pan Darcy

Já a pan Darcy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122040/ja-a-pan-darcy-122040.jpg 3 684 169

Po sérii katastrofálních vztahů se Emily rozhodla odpočinout si od všech „dnešních“ mužů. Věnovat se chvíli sama sobě, dát si skleničku vína a strávit zas nějaký čas četbou milovaného románu Pýcha a předsudek. Vrátit se do časů pana Darcyho, kdy muži byli oddaní, čestní a elegantní. Když ji nejlepší kamarádka pozve na týdenní dovolenou do Mexika, přetékající margaritou a exotickými milenci, Emily dá přednost výletu do míst, kde žila Jane Austenová. V autobuse plném penzistů je jasné, že tady muže svých snů nepotká. Slibně nevypadá ani mizerně naladěný novinář, nedobrovolně vyslaný napsat článek, proč byl pan Darcy zvolen „NEJ“ mužem všech dob. Když Emily vstoupí do pokoje tváří v tvář samotnému panu Darcymu, všechny holčičí sny se náhle začnou plnit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kristián Entertainment

Me and Mr.. Darcy , 2007

Lucka.79
09.12.2013

Kniha se mi moc nelíbila, jediné co mě přimělo ji dočíst je autorčin styl psaní

Daffodila
24.11.2013 3 z 5

Z této knihy jsem měla rozporuplné pocity. Četla jsem ji zkrátka proto, že mám ráda Jane Austenovou. Příjemné bylo, že jsem se dostala do míst, která s Jane mají něco společného.

ttinecka
04.11.2013 2 z 5

Mám tu nevýhodu, že dočítám knihy do konce, i když se mi moc nelíbí... a tohle je zrovna ten případ. Téma zajímavé, taky bych se vydala po stopách románů Jane Austenové, čte se to svižně, ale ten děj byl prostě hloupý... a do toho ta nevysvětlená zjevení pana Darcyho :-) Hrdinka by mi byla i sympatická, kdyby nebyla tak natvrdlá....prostě mi to nesedlo :-)

DasaN
22.09.2013 3 z 5

Žádné mistrovské dílo to není (jak se dalo předpokládat) ,ale na druhou stranu je to čtivá, odpočinková a pohodová kniha :-)

mautina7
11.09.2013 2 z 5

Musím říct, že kdyby existovala anketa o knihu s nejpředvídavějším dějem, tak by to tato knížka asi vyhrála na plné čáře. Čekala jsem od ní pohodovou odpočinkovku jako bylo "Není přání jako přání", což chvilkama i splňovala. Většinu času jsem však jen nevěřícně koukala na stránky. Styl psaní autorky se mi však líbí, proto jsem jí přečetla vcelku rychle :)

slamenka
10.09.2013 odpad!

Přečetla jsem si tu knížku na popud mojí kamarádky a trpěla jsem od začátku až do konce. Mě to teda přišlo hodně přitažené za vlasy a hlavně jako kopírka Jane Austenové. Totálně bez originálního nápadu.

deedulka
24.08.2013 3 z 5

Emily je mladá trochu naivní dívka, která odjede na poznávací zájezd po stopách Jane Austinové se skupinou starších dam. A co čert nechtěl, na zájezd se přihlásí i mladý hezký novinář, který má napsat článek o fascinaci žen panem Darcym. S Emily jsou už od začátku na ostří nože a dívka si zarputile svoji iracionální nenávist pěstuje a hýčká. I když to občas vypadá, že by na něj mohla být milá, stane se něco dalšího, čímž si svůj odpor podloží. Navíc trpí Emily "halucinacemi": vídá na různých místech pana Darcyho, povídá si s ním (ty hlubokomyslné hovory jsem musela přeskakovat, fakt se to nedalo vydržet), jezdí na koni,... Občas máte během čtení chuť s Emily zatřást, ať se sakra konečně probere a myslí jako normální tvor. Věci jí nedochází, jak by měly. Jinak se kniha četla docela dobře a je v ní i pár zajímavých pasáží. Jen je trochu víc přeslazená, než je zdrávo. :)

wamplady
15.08.2013 5 z 5

knížka se mi moc líbila, odpočinkové čtení

smaille
11.08.2013 4 z 5

Ale jo, jako odpocinkove cteni je to fajn. S tebou uz nikdy se mi ale libilo mnohem vice. U teto autorky ocenuji to, jaky styl humoru pripisuje hlavnim hrdinkam, ctenar se musi kolikrat pousmat

Mufka
30.07.2013 4 z 5

Dlouho jsem odolávala další knize téhle autorky, ale ano, líbila se mi.. Dokonce mě inspirovala k tomu, abych si přečetla také román Pýcha a předsudek :-)

kvetinkabrno
24.07.2013 4 z 5

čte se dobře, oddechovka na dovolenou

lukyli154
21.07.2013 3 z 5

Na knížku jsem se těšila dlouho, už jen proto, že Pýcha a předsudek se mi líbila a představa pana Darcyho v současnosti byla lákavá. Bohužel mě kniha zklamala. Hlavní hrdinka mě místy doslova vytáčela, její "halucinace" s panem Darcym byly zvláštní a autorka je vůbec nevysvětlila (ač mě napadlo, že to asi byl vždy jen sen), no a prostor Emily se Spikem opravdu moc neměli, ale hlavně, že si pak Emily uvědomila koho vlastně miluje. No a postava paní Steanové, která je vlastně Jane Austenová, je taky zvlaštní. Vybrala si zrovna nějakou Američanku, aby jí pomohla najít pravou lásku. Tohle bylo trochu přitažené za vlasy,ale jinak musím říct, že je to kniha velice čtivá a některé momenty mě opravdu rozesmály. Chvilkama jsem Emily záviděla, že může vidět všechna ta krásná místa v Anglii.

alsae
24.06.2013 3 z 5

Taková oddechovka, ale taky mi vadilo, že Emily a Spike neměli více prostoru.

Lauralex
09.06.2013 3 z 5

Říkala jsem si, jestli to mám vůbec cenu číst, když to má tak mizerné hodnocení, ale přečetla jsem, nelituju a taky už vim, proč to má hodnocení, jaké to má. Pýcha a předsudek to není, ale taky být neměla. Nevim, proč to každý srovnává, nikdo neříkal, že to má být předělávka nebo něco takového, je to knížka sama o sobě, jen inspirovaná panem Darcym, kterého miluje hlavní představitelka. Není to bůhví jaké dílo, ale příjemná knížka na oddych.

liletka_a
04.06.2013 2 z 5

Knihu jsem sice přečetla celkem rychle(možná i díky tomu, že venku pořád prší a je zima:)), ale nijak zvlášť nadšená jsem z ní nebyla. Pana Darcyho z Pýchy a předsudku zbožnuji, kdo taky ne:D, ale tohoto ''Pana Darcyho'' jsem si teda moc neoblíbila. Ani mi ho nepřipomínal, celou dobu jsem fandila Spikovi, možná je to i tím, že ho mám zažitého jako parnera pro Elizabeth a právě s ní má to své pravé kouzlo a ne pro nějakou potrhlou američanku z dnešní doby, protože to byla neskutečná nuda, při jejich nečekaných setkáních jsem měla sto chutí přetáčet stránky .;) Celkově se mi nejvíce líbily scény mezi Spikem a Emily, ty jediné mě bavily a kvůli nim jsem i četla dál. Bohužel tam měli hrozně málo prostoru což mě trošku mrzelo, navíc i konec vzal rychlý spád navzdory tomu, že vše ostatní tam bylo podrobně popsáno.
Asi se k ní vracet už nebudu, ale za jedno přečtení by šla. :)

Arianne
25.05.2013 2 z 5

Uf, tak upřímně řečeno, tohle mě stálo hodně sebezapření, abych knihu dočetla. Příběh je vystavěn na osnově Pýchy a předsudku, najdeme tu vše - Elizabeth Bennetovou, pana Darcyho (vysněného i z masa a kostí), padoucha Wickhama i pohádkovou dobrou vílu.
Hlavní hrdinka Emilly potká muže, který je jí od prvního pohledu nesympatický, bohužel tuto nesympatii autorka vylíčila jako iracionální nenávist a zatrpklost. On, novinář Spike (kdo dá hlavní postavě jméno Spike? příšernost), z ní také není nadšený, dojde i k osudové pomluvě od bídáka, takže si Emilly vytvoří špatný obrázek o muži, který jí nakonec bude osudným. Vyznání citů, po němž následuje hádka, usmiřující dopis a nakonec happy end.
Téma je rozhodně zajímavé, v knize se dají najít pěkné momenty, závěr je dokonale romantický, ale autorka příběh špatně uchopila, jisté scény byly neuvěřitelně přehrané, vyvedené do extrému, až si člověk ťukal na hlavu a snažil se představit si, že by se tak nějaká lidská bytost zachovala. Nezachovala. Postavy jsou nereálné, situace naaranžované. Potenciál tam rozhodně byl, bohužel zůstal víceméně ležet ladem. Nerada knížky pomlouvám, ale po knize Není přání jako přání, která byla příjemným čtením s filosofickým podtextem, mě tahle neuvěřitelně zklamala.

Barbra06
24.05.2013 4 z 5

Pýcha a předsudek to není, ale knížka měla své určité kouzlo a samozřejmě nechyběl ani tajemný pan Darcy!

PiperW
02.05.2013 4 z 5

Knížka se čte dobře....rozhodně nedoporučuju pro náročnější čtenáře, jelikož již z prvních stránek je vám jasná zápletka, ale jako oddychové čtení dobré :) Neurazí

hrubik
27.04.2013 3 z 5

Příjemná Darcyovská oddechovka :-)

JajaAP
18.04.2013 4 z 5

Oddechová knížka, četla se hezky a příběh se mi taky líbil i konec byl očekávatelný, jen jsem pořád čekala na nějaké racionální vysvětlení postavy pana Darcyho. Nezdálo se mi to jako fantasy, ale opak je pravdou.

pro ženy Jane Austen

Alexandra Potter