Já a pan Darcy

Já a pan Darcy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122040/ja-a-pan-darcy-122040.jpg 3 684 169

Po sérii katastrofálních vztahů se Emily rozhodla odpočinout si od všech „dnešních“ mužů. Věnovat se chvíli sama sobě, dát si skleničku vína a strávit zas nějaký čas četbou milovaného románu Pýcha a předsudek. Vrátit se do časů pana Darcyho, kdy muži byli oddaní, čestní a elegantní. Když ji nejlepší kamarádka pozve na týdenní dovolenou do Mexika, přetékající margaritou a exotickými milenci, Emily dá přednost výletu do míst, kde žila Jane Austenová. V autobuse plném penzistů je jasné, že tady muže svých snů nepotká. Slibně nevypadá ani mizerně naladěný novinář, nedobrovolně vyslaný napsat článek, proč byl pan Darcy zvolen „NEJ“ mužem všech dob. Když Emily vstoupí do pokoje tváří v tvář samotnému panu Darcymu, všechny holčičí sny se náhle začnou plnit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kristián Entertainment

Me and Mr.. Darcy , 2007

elyonka9643
19.08.2014 3 z 5

Čtivé a zábavné. Takové lehké čtení třeba k vodě nebo na cestování MHD.

Terka Novo
03.08.2014 5 z 5

Navzdory ostatním komentářům se musím knihy zastat, vůbec jsem neočekávala, že by mě děj mohl tak nadchnout. Dokonce jsem se u knihy i nasmála, to se nestává často!:)

ivzu77
31.07.2014 4 z 5

Všechny její knihy jsou oddechovky, u kterých se pobavíte, ale nemusíte moc přemýšlet. Jednou za čas to mám ráda. Čte se to moc hezky.
Romantické duše si přijdou na své...

zdenka1104
23.07.2014 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale už na začátku knihy jsem si Spika představila jako zrzavého, pihatého a špekatého týpka, takže jsem ho tak vnímala celou dobu a to mě docela zklamalo. Většinou mě kniha ani nijak nepřekvapila a u určitých pasáží jsem přesně věděla jak to bude pokračovat. Knížka to není špatná ale určitě bych ji nečetla znovu jako jiné oblíbené.

1kiki16
16.07.2014 3 z 5

Čekala jsem, že bude kniha lepší, ale dala se. Jen mi nesedl originál pan Darcy, jeho moderní verze ano, ale ta originál mi na něj nesedla...no je na každým, jesti to chce zkusit, nevím, jestli doporučit nebo ne...

Denčaa
23.06.2014 3 z 5

Byl to boj, ale knížku jsem dočetla! Při čtení děje, mě kniha hodně zaujala, ale posléze mě zklama. Byla to taková neslaná nemastná slátanina s fantazi myšlenkou. Prostě jsem se do knihy nemohla začíst, ale jako faninka Jane Austenové, jsem cítila vnitřní potřebu knihu dočíst. Rozhodně to není čtení na dlouhé večery, kniha brzy začne nudit a spíše uspává.

EvelineGray
17.06.2014

(SPOILER) Velmi zajímavý námět, který zůstal naprosto nevyužit. Když jsem tuto knížku začínala číst, těšila jsem se na nový zábavný úhel pohledu, dostalo se mi však jen nepovedené napodobeniny. Fanoušci Jane Austenové musí u tohoto díla zaplakat. Umíte si snad představit, že by pan Darcy nechal venku uprostřed zimi mrznout spící Elizabeth a ještě jí sebral přikrývku??!! Děj byl naprosto předvídatelný, zvlášť proto, že to byla pouze vykrádačka Pýchy a předsudku (pokud do toho tedy nepočítám ty prapodivné scény s ještě prapodivnějším panem Darcym). Hlavní hrdinka se dala ještě skousnout, i když někdy jednala jako smyslů zbavená, ale opravdu, opravdu po mě nechtějte, abych si zamilovala někoho, kdo se jmenuje Spike (to jako vážně?), pod košilí se mu nadouvá panděro, má okousané nehty a celkově je popisován jako nějaký homelesák. Tomu už opravdu nepomůže ani to, když o něm hlavní hrdinka na konci knihy začne nesmyslně prohlašovat, že je to krasavec.

Hlavní myšlenka knihy: Když ti ani tvůj vysněný románový hrdina není dost dobrý, musíš holt zatnout zuby a vsugerovat si, že ten šílený, neupravený chlap se zubní pastou na tričku je tvým splněným snem.

greetchen
06.05.2014 3 z 5

Mé druhé setkání s Alexandrou Potter. Asi jsem čekala víc, navnaděna i první literární zkušeností. Kniha mi přišla dost natahovaná, děj trochu plytký a naivní, téma nevytěžené. A to mám ráda jak Pýchu a předsudek, tak jakoukoli reinkarnaci mýtu pana Darcyho... Čtení trochu vázlo, není to na dlouhé zachumlání do peřin, kniha vás po chvíli začne nudit a musíte si dát před další sérií stránek trochu "intelektuálnější" pauzu. Přesto rozhodně nehodlám na slečnu Potter zanevřít a určitě se zkusím začíst i do některé její další knihy.

moonchild
28.02.2014 3 z 5

Myslela jsem že to bude lepší,když každý o této spisovatelce básnil.Děj mě nijak nezaujal.

Ravabi
19.02.2014 3 z 5

Kniha celkem pohodová, ale nic extra. Autorku nejspíš zachránilo její styl vypravování a humor. Celou dobu mě ale sžíral ten nesmysl , s tím že se objevoval záhadně pan Darcy. Další věc, která mě celkem zklamala byla jednoduchost příběhu a taky to, že od okamžiku kdy se objevil Spike bylo jasné jaká zápletka bude knihou hýbat.

Barbastelle
17.02.2014 2 z 5

Mám ráda knihkupectví, mám ráda Pýchu a předsudek. Ale tuhle knížku nemůžu pozitivně zhodnotit. Ze začátku to nevypadalo špatně, ale jakmile se objevil Spike, štvalo mě to. Začala mě totiž šíleně rozčilovat hlavní hrdinka a celé to začínalo pomalu jít do kytek. Přesalo mě to bavit, různé záhady vůbec nepůsobily záhadně. Zkrátka nic moc. Oddechovku si raději vyberte jinou.

DannyBlakely
15.02.2014 1 z 5

Jedna z nejhorších knížek, co jsem kdy četla. Mám ráda inteligentní čtení, ale oddechovky jsou taky někdy potřeba, o tom žádná. A četla jsem hodně dobrých oddechovek, ale toto je vrchol. Od začátku mi bylo jasné, jak knížka skončí, příběh byl stupidní a dočetla jsem ji jenom proto, že jsem na mateřské a fakt mám spoustu času, než se prcek narodí. Ale kdyby tomu bylo jinak, v první třetině bych ji vyhodila z okna. Jediné štěstí je, že si většinu knížek půjčuju v knihovně nebo používám čtečku, protože za tohle by mi bylo líto dát peníze.. Je mi to líto.. Většinou se o knížkách vyjadřuji kladně, ale i můj pes by naškrábal věrohodnější příběh.. :(

Nause
05.02.2014 3 z 5

Začátek knihy vypadal velice zajímavě a slibně. Zájezd do Anliglie, proč ne. Nabubřelý novinář, no dobře, ale až do konce knihy se mi uchovala v hlavě představa jeho pivního pupku, díky kterému mi prostě nemohl být ten člověk příliš sympatický. Darcy z počátku splňoval moje představy, ale ani sama aktérka se nechovala podle pravidel tehdejší doby, na mě jednala často příliš přehnaně. A brzy mi to začalo připadat jako nepovedená verze Jane Austenové, jen s tím, že jsme poukázali na to, jak je Elizabeth úplně slepá a to samé jsme mohli říct i o naší hrdince, takže takové double trapné. Trochu bez nápadu.
Ale věřím, že kniha může mít své příznivce. Sama doufám, nevzdávám se nadějí, že další knihy od této autorky budou lepší.

Lily96
30.01.2014 3 z 5

Tahle knížka mě poněkud zklamala. Od autorky jsem četla knížku Kde je ta holka?, která se mi docela líbila, a jako velká fanynka Pýchy a předsudku jsem čekala, že Já a pan Darcy bude ještě lepší.

Bohužel. Děj nezajímavý, pan Darcy podán velmi nelichotivě, což jsem brala tak trochu jako osobní urážku a ani hlavní mužský hrdina nijak nazaujal. Jediné, co knížku zachránilo, byl opravdu úžasný styl Alexandry Potter, díky kterému jsem se paradoxně vůbec nenudila a dokonce jsem se při čtení bavila. Líbí se mi její humor, který se vždy projevuje v myšlení hlavních hrdinek, to, jak si dokážou dělat legraci samy ze sebe a vše brát tak trochu s nadhledem.

Je to docela nepochopitelné, ale stále mám chuť pustit se do dalších jejích knížek. Snad překonají knihu Já a pan Darcy, a kdyby náhodu ne, autorčin zábavný styl to jistě zachrání. Myslím, že jako oddychovka na dovolenou nebo odpočinutí jsou tyto knížky ideální!

mayinka
23.01.2014

prvoplanovite a od zacatku citelne.................... asi tak.... nekdo najde v knihkupectvi knizku bez kodu (podezrele) a najednou cirou nahodou letacek na zajezd (fakt divne), na zajezd vyrazi tlupa seniorek a jedna mlada osubka zenskeho pohlavi :)) bozicku to je prekvapeni, ze tam najednou priskotaci jeden mlady, volny a svolny :))) necteme blbe :) cteme lepsi knihy nez toto.

VenAlud
21.01.2014 2 z 5

Kdyby tam pan Darcy nebyl, tak by se vůbec nic nestalo ba naopak. Trošku to postrádalo hlavu a patu. Nicméně se musí nechat, že autorka má velmi sympatický styl psaní, jen je škoda, že se neřídí heslem všeho moc škodí...

Zireael
17.01.2014 3 z 5

Kniha velmi kopíruje děj Pýchy a předsudku (a sama to přiznává), podle mě až příliš. Že je hrdinka občas na facku, s tím se počítá (pak si člověk sám připadá líp), ale tady mi děj přišel nedotažený. Od autorky jsem zatím četla jen Není přání jako přání, ale pan Darcy vychází z porovnání o dost hůř. Zvlášť po masáži v knihkupectvích jsem čekala trochu víc.

romculka
05.01.2014 3 z 5

Kniha je pro mladší generaci. Nijak nezaujala.

Paithe
24.12.2013 4 z 5

Vcelku dobrá kniha. Nevěděla jsem, co si pod ní přesně představit, ale jo, dala se. :) Sem tam se vyskytlo něco vtipného. Ale abych řekla pravdu, pan Darcy se mi ke konci opravdu moc nelíbil. Nevím, ale Jane Austenová je prostě rarita. :) Hmm, přesto - čtěte. :)

Ankavi
20.12.2013 4 z 5

Pohádka pro dospělé, psaná na pozadí Pýchy a předsudku. Děj předvídatelný, nenáročná kniha - oddechovka.

pro ženy Jane Austen

Alexandra Potter