Já a pan Darcy

Já a pan Darcy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122040/ja-a-pan-darcy-122040.jpg 3 684 169

Po sérii katastrofálních vztahů se Emily rozhodla odpočinout si od všech „dnešních“ mužů. Věnovat se chvíli sama sobě, dát si skleničku vína a strávit zas nějaký čas četbou milovaného románu Pýcha a předsudek. Vrátit se do časů pana Darcyho, kdy muži byli oddaní, čestní a elegantní. Když ji nejlepší kamarádka pozve na týdenní dovolenou do Mexika, přetékající margaritou a exotickými milenci, Emily dá přednost výletu do míst, kde žila Jane Austenová. V autobuse plném penzistů je jasné, že tady muže svých snů nepotká. Slibně nevypadá ani mizerně naladěný novinář, nedobrovolně vyslaný napsat článek, proč byl pan Darcy zvolen „NEJ“ mužem všech dob. Když Emily vstoupí do pokoje tváří v tvář samotnému panu Darcymu, všechny holčičí sny se náhle začnou plnit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kristián Entertainment

Me and Mr.. Darcy , 2007

1v8na
19.07.2015 2 z 5

Příběh mě velmi nezaujal. Emily byla tak trochu ušlápnutá puťka, Stella tak trochu na chlapy a Spike byl protiva prvního stupně. Knihu jsem musela odložit jako nedotčenou, jak mě to moc nebralo.

lara25
14.05.2015 5 z 5

Nádherný příběh o dívce, která vyráží do Anglie po stopách pana Darcyho a skutečně se s ním i potká. Velice pěkný příběh, plný romantiky.

rakkaus
27.04.2015 3 z 5

Taková příjemná oddechovka, občas trochu moc bridgetjonesovská a s předvídatelnym dějem, ale na druhou stranu to je možná účel a plus knížky. Pohodová četba na dovolenou, trochu ulítlá, ale kdo nečeká zázraky, toho potěší :)

inuska6280
13.03.2015 2 z 5

V knížce není nic co by mě upoutalo, spíš mi to přišlo jako nesmysl. Knížku jsem dočetla jen proto, že mi jěstě nedošli další nové knížky :)

Samira
06.03.2015 5 z 5

Knížky se zastávám mně se líbila moc. Jane je moje veliká oblíbenkyně a tenhle přepis na mne prostě zafungoval. Doplnění pana Darcyho do děje bylo trošku bláznivé, ale mně to připomínalo mou oblíbenou Ally Mcbeal, takže mi to vůbec nevadilo. Naopak mě zaujalo to srovnání Darcy versus normální muž, ještě když jím byl zrovna Spike, který se autorce více, než povedl. Jen je škoda, že tam nebylo na konci víc jejich společných chvil. Jinak chválím a určitě po ní ještě mockrát sáhnu!

zoew
09.02.2015 2 z 5

Tak tohle opravdu nebylo čtení pro mě - i když je to občas docela čtivé, tak celkově přece jen spíš rozvláčné, naivní a někdy i zmatené. Emily je mentálně na úrovni 16-ti leté puberťačky a ne téměř třicetileté vysokoškolsky vzdělané ženy, Spike je v první půlce knížky popisován jako nějaký vágus, načež se z něj vyklube supermuž, který zazdí i pana Darcyho (kde se ten přerod stal, jsem nějak nepostřehla). Spousta věcí je nedotažena (např. kdo Emily poslal plesové šaty?) a ze všeho nejvíc nechápu, co všechny ženský od 18-ti až do smrti proboha vidí na originálním panu Darcym, když je to arogantní náfuka a suchar absolutně postrádající smysl pro humor.

VePe
02.02.2015 2 z 5

Dočetla jsem, ale se sebezapřením. Prostě tuto autorku už číst nebudu, na mě příliš přeslazené, obsahově jednoduché...

Petrasuvicka
26.01.2015 4 z 5

Hodně dlouho jsem váhala, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale když jsem si prošla ostatní komentáře a podívala se na výsledné hodnocení, nakonec dávám 4.

Příběh byl totiž čtivý, jednoduchý, rychlý a místy vtipný. Evidentně jako jedna z mála čtenářek tohohle románu jsem totiž nečetla Pýchu a předsudek, ani neviděla žádnou z jeho televizních adaptací. Proto nejsem zatížená originálem a nesrovnávám. Upřímně ani neznám dějovou linku původního románu, kterým se inspirovala. Možná právě proto, mě Já a pan Darcy bavilo, ačkoli mě hlavní hrdinka občas rozčilovala a dala bych jí pár pohlavků. Upřímně, kdo z nás nosí mezi lidi kalhoty o 2 čísla větší nebo kdo normální si na dovolenou vezme pomalu to nejhorší oblečení?

Navíc tohle přece není žádná literatura. Má pobavit, zrelaxovat vystresovaný mozek a máme se u ní uvolnit. Má se číst rychle, snadno a jedním dechem a ne nad ní sáhodlouze přemýšlet. K tomu určená není. Proto dávám 4 hvězdičky a radu pro budoucí čtenáře - zapomeňte na nějaký originál a původní román, nesrovnávejte, jen se prostě bavte.

kuky921
25.01.2015 3 z 5

Děj je velmi předvídatelný, ale jako oddechové čtení proč ne. Klasika je klasika, možná by to se to dalo považovat jako za pokus střetu literárního idolu s realitou, ale...

Andy0892
24.01.2015 1 z 5

Knihy Jane Austen mám ráda - V ORIGINÁLE. Tohle ale ne! Po těžkém přemáhání se abych knihu dočetla a zjistila předvídatelný konec, jsem se rozhodla nezanevřít nad spisovatelkou, ale nedá se nic dělat tohle prostě nebude můj šálek čaje.

Jajus
17.01.2015 2 z 5

K téhle knize nemůžu nic říct. Pro mě je nudná a fádná. Ale ten, kdo má rád Pýchu a předsudek to je snad povinný kousek! :)

miste
13.01.2015 3 z 5

První přečtená kniha od Alexandry Potter - celkem jsem byla zklamaná. Očekávala jsem něco jiného.

Annette
25.12.2014 1 z 5

Je to vlastně jen podivně okopírovaná Pýcha a předsudek... Zápletka i konec jsou od počátku jasné, hlavní hrdinka vlastně pouze prožívá nesmyslné halucinace, styl psaní je velice jednoduchý. Po tak velké reklamní propagaci jsem čekala rozhodně něco lepšího a na základě této zkušenosti se do dalších knih od Potter pouštět nebudu.

baterka.gs
25.12.2014 3 z 5

Malinko mi vadí, že Potter kopírovala příběh Pýchy a předsudku až moc okatě a způsob, jakým to dělala.. Z počátku vtipné, ke konci spíše ubohé. Velká škoda, protože jinak by to bylo parádní počtení, jakého se mi od Potter zatím vždy dostávalo.

Annabella
05.11.2014 3 z 5

Tato kniha se mí líbila, místy byl děj příliš zdlouhavý a nebyly jasné přechody mezi realitami. Proto 3 hvězdy. Ale jinak byla knížka poutavá a přečetla jsem jí na jeden zátah. Byla to taková oddechová kniha. Doporučuji do deštivých dnů pro zpříjemnění nálady.

LadyMichelle
16.10.2014 4 z 5

Miluju pana Darcyho! :) A mám ráda tuhle autorku, vše píše s lehkostí, která se krásně čte a plyne

ajtynka
10.10.2014 3 z 5

Nedokázala jsem to dočíst. Některé romány mám ráda, ale tohle mi přišlo na hlavu postavené ( halucinace vypravěčky). Tři hvězdičky dávám za snahu ;)

Šánka
28.09.2014 2 z 5

Konečně dočteno! Hodně dlouho jsem nečetla takovou blbinu a dalo mně to velké přemáhání knihu dočíst. Ani jako oddechovka ne!
Ty 2* jen za pokus propojení s Jane Austenovou.

tynka65
19.09.2014 5 z 5

V porovnání s Austenlandem, který je psaný na skoro stejné téma, je asi tak o deset tříd lepší. Není přání jako přání u mě sice nepředčila, ale i tak sem mi tenhle příběh moc líbíl.

Veronika.C
10.09.2014 2 z 5

Knížky této autorky jsou velmi čtivé a mám je ráda, ale zrovna tato mě úplně nenadchla

pro ženy Jane Austen

Alexandra Potter