Já a pan Darcy

Já a pan Darcy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122040/ja-a-pan-darcy-122040.jpg 3 684 169

Po sérii katastrofálních vztahů se Emily rozhodla odpočinout si od všech „dnešních“ mužů. Věnovat se chvíli sama sobě, dát si skleničku vína a strávit zas nějaký čas četbou milovaného románu Pýcha a předsudek. Vrátit se do časů pana Darcyho, kdy muži byli oddaní, čestní a elegantní. Když ji nejlepší kamarádka pozve na týdenní dovolenou do Mexika, přetékající margaritou a exotickými milenci, Emily dá přednost výletu do míst, kde žila Jane Austenová. V autobuse plném penzistů je jasné, že tady muže svých snů nepotká. Slibně nevypadá ani mizerně naladěný novinář, nedobrovolně vyslaný napsat článek, proč byl pan Darcy zvolen „NEJ“ mužem všech dob. Když Emily vstoupí do pokoje tváří v tvář samotnému panu Darcymu, všechny holčičí sny se náhle začnou plnit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kristián Entertainment

Me and Mr.. Darcy , 2007

Macawi
15.08.2017 3 z 5

hmmm... všechny autorčiny knihy jsou takové na jedno brdo. Od začátku je jasné jak kniha dopadne, děj je v podstatě bez zápletky. Možná, že kdybych si je přečetla ve dvanácti letech, hodnotila bych lépe. Takhle jsou to jen 2 hvězdy za děj + 1 hvězda za nostalgii o románu Pýcha a předsudek.

Ennie
12.08.2017 5 z 5

Po přečtení "S tebou už nikdy" jsem se do knihy moc nehrnula, ale byla jsem mile překvapená. Četlo se to jedním dechem. Fakt skvělá knížka, vůbec jsem ji nechtěla odložit :).
Klidně by tam ani Darcy být nemusel a vztah mezi Spikem by mohl být propracovanější (ostřejší), ale i směr, jímž se autorka vydala byl super :o).

HáTa94
09.08.2017 3 z 5

Tak já nevím. Knížka je hezká, ale osobně bych se tam obešla bez výjevů pana Darcyho. Klidně by jím mohl být (jen) Spike, protože chováním a chybami se oba předloze blížili. Přesně, jak bylo na konci uvedeno: "pan Darcy je svůdná fantazie a není skutečný". Tak proč si představovat, že potkala "skutečného" pana Darcyho a na konci se z něj stane ne svůdná fantazie, ale muž sexistický, arogantní, namyšlený a nevím co ještě. Vždyť taková byla doba. Ženy z lepších vrstev nepracovaly, byly ženami a matkami. Tak co Emily na tom tak děsně překvapovalo (četla to mnohokrát)?

Na druhou stranu knížka člověku poskytne prostor k zamyšlení se nad tím, jaké nároky vlastně klademe na okolí, jak ostatní posuzujeme. V každém z nás se ukrývá jistá pýcha a předsudek. Nebo se stačí ohlednout pár let do minulosti (Maev) ne jen do viktoriánské doby, abychom viděli, co vše se změnilo.

Petjaa
29.07.2017 odpad!

nedočetla...

Fanttastica
18.07.2017 4 z 5

Hlavní hrdinka je taková neslaná nemastná. Pan Darcy byl fakt puntičkář (ale to se dalo čekat). Když minu tyhle dvě věci kniha byla docela dobrá a obálka je taky ok.

m_friedlova
12.07.2017 2 z 5

Má třetí kniha od Alexandry Potter. S nadšením jsem se vrhla do čtení s očekáváním, že opět budu nadšená. Bohužel, velmi brzy přišlo zklamání. Jako předchozí knihy od této autorky, se i tato čte velmi snadno, lehce, bez většího přemýšlení a uvažování nad dějem. Nicméně hlavní hrdinka se mi svými názory a jednáním zprotivila. Jak příběh dopadne bylo možné vytušit téměř na začátku v prvních pár kapitolách. Knihu jsem dočetla jen proto, že se mi hodí do Čtenářské výzvy do tématu děje odehrávajícího se na ostrově (Velká Británie). Dle jedné knihy, která se mi nezalíbila, na autorku nezanevřu a zkusím i další příběhy. Snad budou opět úspěšnější.

Nita17
08.06.2017 3 z 5

Pan Darcy - kdo by tomuhle odolal.
Tato kniha je postavena na připomínce tohoto ideálu, no.. v této knize je vidět jak by to s ním dopadlo v dnešní dobe, kolik by z něj a příběhu zbylo. Porovnávání se nehodí, samozřejmě, že na klasiku to nemá, ale přesto se mi to na odreagování stačilo. :)

tatjana1737
15.04.2017 3 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Na knížce je vidět, kdy byla napsaná - dnes, mezi kupou titulů psaných svižnějším tempem a plných erotiky, se zdá poněkud pozvolná a místy zdlouhavá až nudná. Navíc se u mne prokázalo, že to, co bych snesla na filmovém plátně u romantického filmu, mi v knize hrozně vadilo - Deus ex machina alias průvodkyně alias ... čtenářka v průběhu čtení získá jisté tušení, které se ke konci potvrdí. Odkazy na Pýchu a předsudek v momentech, kdy se hrdinka dopouští stejných omylů jako Elisabeth Bennetová (řidič Ernie vs. Wickham), byly poněkud průhledné. Spikeův popis zevnějšku (pivní mozol, sepraná trička, rozdrbané kalhoty, celý takový ukoptěný) by mi atraktivní nepřišel asi ani v chvílích zamilovanosti. A co se pana Darcyho týče - co jako Emily chtěla? Proboha, je to muž z viktoriánské doby se vším, co se k tomu váže - zdrženlivost (dnes se mužští hrdinové na knižní hrdinky vrhají na prvním rande nebo jim minimálně do ucha šeptají, co by s nimi chtěli dělat), arogance (je to šlechtic a takhle byl vychováván), "sexismus" (role ženy byla tehdy prostě jiná než dnes), uzavřenost, ... Ne, že bych do něj byla platonicky zamilovaná, od toho mám jiné literární postavy, ale tak, jak byl na začátku glorifikován a ke konci v podstatě pohaněn, mi docela vadilo.

Knížka je místy vtipná, je to oddychové, mírné čtení, kdo očekává nějakou sexuální divočinu bude zklamaný. Ne, že by byla špatná, ale postupně jsem se pročetla k jinému levelu, takže úplně čtenářsky jsem uspokojena nebyla. Největší grády pro mne kniha získala na konci. Dokážu si ji představit v nějaké zestručněné filmové adaptaci.

StihOMam
14.03.2017 3 z 5

Sladké, naivní, předvídatelné, pro někoho patrně romantické, okořeněné trochou tajuplného nádechu nevysvětlitelného. Slabší z Potter série románů o lásce, naději a vysněném princi. Avšak i nenáročná oddechovka může být pro někoho dobrým společníkem v nemoci a v posteli.

MinaHawke
27.02.2017 4 z 5

Má první kniha od autorky a musím říct, že se mi líbila.

Prateri
20.02.2017 3 z 5

Kniha si rozhodně své čtenáře najde. Přečetla jsem ji na nadšené doporučení své kamarádky.
U mne tak velké nadšení se nedostavilo. Paní Potter, píšu vám za tři.

MakiMel
27.09.2016 3 z 5

Z počátku jsem myslela, že knihu ani nedočtu, nakonec mě vtáhla do děje, ale přiznávám, že prvotní zájem vznikl jen kvůli jménu Darcy na obálce... Děj mi nakonec přišel i zajímavý, i když jsem pořádně nepochopila co bylo vlastně příčinou těch snivých stavů. Konec se dal už poměrně brzy otipovat a domyslet. Bohužel jak je psáno i v jiných komentářích, trochu mi vadila snaha o populární vyjadřování ve stylu rádoby vtipných blogů. Celkový dojem tedy tak na 3 hvězdičky z 5 a to jen proto, že mám pro pana Darcyho slabost, i když v této knize moc pozitivně nevyznívá.

mariva
19.09.2016 4 z 5

Kniha u mě zabodovala víc, než samotná Pýcha a předsudek. Tu jsem naštěstí nedávno přečetla díky Čtenářské výzvě, takže jsem teď věděla, co autorku inspirovalo. Na mě pan Darcy velký dojem neudělal a Pýcha a předsudek mi připadala plná nekonečných nudných rozhovorů o ničem (i když taková asi byla tenkrát doba). Naproti tomu kniha Alexandry Potter byla napsaná čtivým způsobem a i přes nadpřirozené skutečnosti byla zajímavá a humorná. Skutečnost, že se často necháme ovlivnit předsudky, ukazovala mnohem lépe, než Jane Austenová.
A ještě mě pobavila skutečnost, že v době, kdy jsem pracovala v knihovně, dostávaly se mi do rukou knihy, kde postavy pracovaly v knihovnách - teď, když jsem v knihkupectví, nestačím se divit, kolik knih vychází o knihkupcích :o)

paulinschildie
06.09.2016 1 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila v O2 databázi elektronických knih. Přišlo mi výhodné za ni utratit svoje O2 body a doplatit stovku. Jméno "Darcy" mi tak zatemnilo mozek, že mě ani nenapadlo si o té knize něco zjistit, než ji koupím. Jestli se autorka snažila transformovat Pýchu a předsudek do moderní podoby, tak se jí to vůbec nepovedlo. Styl psaní je na úrovni blogerských povídek, jako by to psala pubertální středoškolačka, která se zrovna učí ve škole o Jane Austenové. Děj v této knize neexistuje, dialogy jsou stupidní, hlavní hrdinka příběhu Emily je blbá slepice a její protějšek britský novinář se chová jako buran.

cecetka
17.08.2016 3 z 5

Me se to libilo. Zajimany napad, vtipne napsane. Takova lehka oddychovka. I kdyz i na zamysleni. Musim autorce dat za pravdu. V dnesni dobe uz bychom pana Darsyho za partnera nechtely. Ale v podani JA je dokonaly.
Pri docteni knizky jsem si rekla, ze bych si rada na takovy zajezd zajela :-)

Kristiana
22.07.2016

Příjemná oddechovka, ale vadila mi jedna věc - i po skončení knihy nemám pořádnou představu o tom, jak měl vlastně vypadat Spike. Jeho popis pro mě byl dost nejasný - jednou to byl chlap s pupkem, podruhé měl prsní svaly, nerovné zuby, neupravený vzhled, pak byl zase atraktivní.... celou dobu jsem tak nějak váhala mezi obrázkem bezdomovce a hezkého chlapa. Chápu, že ho hrdnika popisovala podle toho, jestli ho v danou chvíli měla nebo neměla ráda, ale i přesto bych čekala trochu jednoznačnější obrázek.

lucille48
18.07.2016 4 z 5

Knížka je nedlouhá odpočinková literatura, kterou jistě zkusí především obdivovatelky knihy "Pýcha a předsudek". Této knize se samozřejmě nemůže rovnat a někdy mi připadal trochu bez energie, ale přesto se mi román líbil. Znovu ji však, tak jako román J. Austenové, číst nebudu.

VeronikaNikMat
18.07.2016 4 z 5

Pěkná kniha, slaďárna, nic těžkého kde musí člověk přemýšlet ... Jako odpočinková četba super :-)

yndiC
12.07.2016 2 z 5

Kniha neměla moc spád až posledních cca 50 stran bylo napínavých. Přelud "Darcyho" mi tam moc nesedl, spíše mě nudil.

pecinka21
07.06.2016 4 z 5

Celkem pěkná kniha, jen to kazil "přelud" Darcyho.

pro ženy Jane Austen

Alexandra Potter