Já a pan Darcy

Já a pan Darcy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122040/ja-a-pan-darcy-122040.jpg 3 684 169

Po sérii katastrofálních vztahů se Emily rozhodla odpočinout si od všech „dnešních“ mužů. Věnovat se chvíli sama sobě, dát si skleničku vína a strávit zas nějaký čas četbou milovaného románu Pýcha a předsudek. Vrátit se do časů pana Darcyho, kdy muži byli oddaní, čestní a elegantní. Když ji nejlepší kamarádka pozve na týdenní dovolenou do Mexika, přetékající margaritou a exotickými milenci, Emily dá přednost výletu do míst, kde žila Jane Austenová. V autobuse plném penzistů je jasné, že tady muže svých snů nepotká. Slibně nevypadá ani mizerně naladěný novinář, nedobrovolně vyslaný napsat článek, proč byl pan Darcy zvolen „NEJ“ mužem všech dob. Když Emily vstoupí do pokoje tváří v tvář samotnému panu Darcymu, všechny holčičí sny se náhle začnou plnit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kristián Entertainment

Me and Mr.. Darcy , 2007

Zlatinka.Emilly
18.01.2020 4 z 5

Moc se mi líbí knihy od Alexandry Potter. Již první stránky této knihy podnítily moji zvědavost k přečtení. Kniha byla trochu slabší, než jsem si od Alexandry zvykla, i když námět docela super, ale fantastické setkání s panem Darcy na mě působilo jako něco umělého. I když příběh může mnohým pomoci v tom, aby nehledal nějaké představy, ale raději zůstal v realitě. Vztah, který umí obejmout je nad všechno snění.

aliss123
10.01.2020 1 z 5

Červená knihovna, příběh je vlastně jen zcela okopírovaná Pýcha a předsudek a navíc mi ani jedna z hlavních postav nebyla vůbec sympatická. Nic moc.

E.lisabeth
05.12.2019 3 z 5

Neurazi, nenadchne. Tesila jsem se az doctu a budu moct zacit neco dalsiho.

Pouli
23.10.2019 3 z 5

Pasaze s Darcym jsem preskakovala a hlavni hrdinka me svym chovanim vytacela, ale knihu jsem precetla temer na posezeni. Nechapu jak se to stalo, ale byla to prijemna oddechovka. A jako bonus me naladila na znovuprecteni Pychy a predsudku.

retrivr
30.07.2019 5 z 5

Skvělá knížka na dovolenou.

kykiryki28
17.05.2019 2 z 5

Taková jednorázová romantická jednohubka. Moc mě teda nenadchla, ale aspoň jsem se něco dozvěděla o Jane Austen.

Greg25
22.04.2019 2 z 5

Za mě - je to strašně špatně napsané. Ten styl je hrozně slohový, propojení neohrabané, předvídatelné a nudné. Nerespektující vlastně i Jane Austen, ke které se hlásí. Propojení je tak mizerně zapracované, že vlastně nezbývá čas ani na současnou hlavní mužskou postavu. "Scén" s ním je vlastně tak strašně málo, že to celé působí děsně nereálně. Ale to všechno by šlo u oddechovky ještě přežít, ale to jak je to napsaný je otřesný. Za mě ne, v daném žánru existují mnohem, ale mnohem lepší spisovatelky a spisovatelé, aspoň tací, kteří mají smysl pro čtivost a skvělý jazyk včetně vtipných dialogů. 35%

pingu1
27.02.2019 4 z 5

A mě se to líbilo :-) Četlo se to samo, chtěla jsem nějakou oddychovku na dovču a pěkně jsem se trefila... :-) Od autorky první knížka, chci zkusit i další...

Erinien
07.02.2019 2 z 5

Velké zklamání. Mám teorii, že všechno, v čem se autoři inspirují Jane Austinovou,nemůže dopadnout špatně. U této knihy to bohužel asi neplatí. Hlavní hrdinka si nezískala mé sympatie a celá linie s panem Darcym mi přišla hodně přitažená za vlasy. Kniha se mi četla velmi ztěžka, možná je na vině drobnější písmo a nebo překladatel.

BlueTer
29.12.2018 4 z 5

Jediné romantické knihy, které snesu jsou právě ty od Alexandry Potter. Tahle mě opět nezklamala. Nechává reálný pohled na dnešní vztahy a celkově bere vše s humorem. Trochu mi její knihy připomínají Deník Bridget Jones :)

avalonek
19.09.2018 3 z 5

Nebylo to špatné,ale zbytečně dlouhé a konec až moc uspěchaný..Takový průměr.

koczanska
27.08.2018 1 z 5

Pan Darcy. Při těchto dvou slovech se zachvěje srdéčko kdejaké ženy, ale nezapomínejme, že pan Darcy nebyl dokonalý. V této knize ho autorka vylíčila úplně jinak než J.A. a to mě asi nejvíce zklamalo. Ale chápu - za panem Darcym se schovává ideál, který vidíme každý jinak.
Každopádně mi přišlo, že postavy i děj jsou prostě nijaké. Takové nezajímavé až nudné.

MonicElli
09.07.2018 odpad!

Dobrý nápad, ale už v první třetině mě kniha přestala bavit. Konec, kdy se měla potkat se Spikem, jsem prošla očima. Říkala jsem si, že knihu musím dočíst, bohužel nešlo to. Hl. postava není vůbec sympatická, ničím kouzelná a ani Spike, vůbec nechápu proč se do sebe zamilovali, to ví asi jenom autorka. Čekání na pana Darcyho bylo hezké, ale přišlo v niveč. Zatím nejhorší kniha co jsem četla, ploché dějové pasáže, monology velmi jednoduché, myšlenkové posuny hl. postavy na 15 roků.

katerina9618
09.06.2018 3 z 5

Nenáročná kniha s nepoutavým dějem...

Karlika
02.03.2018 2 z 5

Strašně dlooooooooooouuuuuuuuuuhé a nudné. Určitě Dobrý nápad, každá milujeme pana Darcyho, ale mít ho doma... Děj byl jednoduchý, předvídatelný, ale to se od knížek " na pláž" očekává, žádné přemýšlní, jen zábava. A ta mi tu chyběla, zbytečně dlouhé věty, o ničem, co by šlo říci jedním odstavcem je na stránku nebo dvě. Knížku jsem bez problému poslala dál, chybět mi doma nebude.

verushka19
15.01.2018 4 z 5

Super oddechová kniha. Na zimní večery jako dělaná.

Temiša
01.12.2017 4 z 5

Hezka romantika na motiv klasickeho díla

trynitrix
15.11.2017 4 z 5

Kniha nebyla špatná pro mě čtivá jen mi tam vadil ten blud pana Darcyho :-D bylo trochu navíc a zbytečné chtělo by to víc Emily a Spika :-D

Aleen
18.09.2017 2 z 5

Dvě hvězdy jen za to, že mám opravdu moc ráda Austenovou... Příběh byl otravný a hrdinka mi lezla na nervy. Byla to druhá šance pro autorku, víc jich nebude. Můj čas pro knihy je moc drahý na to, abych ho zabíjela nudným čtením.

luckomar
29.08.2017 1 z 5

Nevím no, ze začátku jsem si říkala... Hlavně neotevitej databázi a nečti názor ostatních. Nenech se stáhnout! Třeba se ti to bude líbit. Navíc jsem knihu získala na doporučení me kamarádky. Nenapadlo mě, že to bude takove. V posledních kapitolách mě otravovalo číst cokoli jiného než přímou řeč. Za mě divný!

pro ženy Jane Austen

Alexandra Potter