Já a on

Já a on https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17516/bmid_ja-a-on-TlP-17516.JPG 4 203 61

Příběh hlavních hrdinů – Lenky a Michala – je vystavený na obrazech z manželského života. Dny všední se prolínají s těmi hezčími a hřejivějšími a s nimi se proměňují i proagonisté, kteří se brali velmi mladí, plní snů a ideálů, z nichž však postupně museli slevovat, přizpůsobovat se jeden druhému, dětem okolnostem… Lenka s Michalem v průběhu času poznávají, že jen láska nestačí, a pokud chtějí spolu zůstat a vést šťastný život, musí se to naučit. I za cenu ústupků, kompromisů a zřeknutí se vlastních přání a tužeb. Vždyť láska za to stojí…... celý text

vekkr
19.05.2023 3 z 5

Spíše průměrné čtení o obyčejném životě.

Kerberos
12.06.2022 4 z 5

Životní osudy jedné rodiny od začátků vztahu ,děti, finanční problémy, občasné karamboly a nepochopení. Lena to nemá s Michalem jednoduché .ale náladovost a hysterie tomu taky nenapomáhá.

Pajina68
19.04.2022 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale stále jsem čekala na nějakou zápletku a ona nepřicházela.

Knihomolka506
12.03.2022 4 z 5

"víkendovka"
Jít do vztahu je někdy šílené složité. Kdyby Lenka s Michalem nebyli hrdinové knihy, mlčky by přikývli. Oba nemají několik let byt , studují a navíc musí bydlet u babičky s malým dítětem. Lenčiným. Když ale malá Lucka trochu povyroste a konečně si seženou byt, čeká je další rána...

ještěrka38
30.07.2021 4 z 5

Celkem obyčejný příběh asi většiny z nás.. ;-)

malýčtenář
21.02.2021 2 z 5

Příběh,který začíná v roce 1981 a končí 2001. Seznamujeme se s mladou dvojici, která má celý život před sebou. Spolu s nimi prožíváme jejich radosti a starosti. Žijí svůj život. Četla jsem I jiné knihy od spisovatelky, které se mi líbily více. Hodnotím pouze průměrně.

Joyce24
06.01.2021 4 z 5

Příběh ze života o jednom manželství. Hlavní hrdinka trochu ukňouraná, na druhou stranu se jí nedá upřít, že toho v životě dost dokázala.

JituleK
06.11.2020 4 z 5

trochu vleklá, ale pěkná knížka o vztahu dvou lidí, kompromisech, rozhodnutích i snech...zkrátka je to o životě

hrosulik
11.08.2020 5 z 5

Moc pěkné, oddechové čtení. Doporučuji.

Mateo67
27.06.2020 3 z 5

Jedna z propracovanějších knih této autorky, kdy se jí dařilo vyhnout se ve větší míře “emočnímu” slovnímu balastu, bohužel tak rozšířenému v jejích novějších knihách. Jen se mi zdálo, že druhá půlka knihy byla zbytečně natahovaná, že se vše opakovalo s menšími obměnami pořad dokola a nějak jsem ten věčně negativní, usoužený a unavený pohled na svět hlavní hrdince (vzhledem k věku a situacím, ve kterých se nacházela) nevěřila. První půlka knihy byla ovšem povedená a nadmíru autentická. Vzhledem k ostatním autorčiným knížkám by to byly 4 hvězdy, ovšem ve srovnání s ostatními knihami pouze 3.

tess.de.veles
09.06.2020 4 z 5

Hezká kniha,taková že života....:-)

Janaves
08.02.2020 3 z 5

Kniha Manželky se mi líbila víc. Toto není úplně špatné,jen Lenka by nemusela být uknourana.Měla štěstí, že ji měl Michal opravdu rád. Jiný by to nemusel vydržet. Ale děti zvládala dobře, byla pracovitá.At jí nekřivdím...

Vatter83
01.01.2020 1 z 5

Knihy Táni Keleové-Vasilkové mám velmi ráda, ale tuto hodnotím jako obrovský propadák. Nezáživné, bez zápletky, často se opakující nudné úvahy hlavní hrdinky. Hlavní hrdinka je typ stěžovatelky na pořád to samé dokola, při tom je to ona, kdo si život nastavil přesně tak, jak si na něj stěžuje. Opravdu nedoporučuji, NUDA.

Allla9
11.07.2019 4 z 5

Příběh začíná, když je Lence 20 let a musí se vdávat. A končí, když je její dceři Lucii 19 let a musí .......... .

AngelA1
01.07.2019 2 z 5

Příběh oddechový, i když kňourání a neustále stěžování si paní Lenky mě několikrát dohnalo k zavření a odložení knihy. Nakonec jsem ji přečetla. V knihách paní Keleové-Vasilkové chyby, překlepy, napočítala bych jich i několik desítek.

mariva
07.06.2019 3 z 5

Autorčiny knížky mám ráda, ale v tomto případě mi moc nesedly hlavní postavy. Je mi jasné, že autorka chtěla ukázat, že manželství není jednoduchá věc a pokud ho chtějí oba udržet, musí se navzájem přizpůsobit a dělat kompromisy. Mě ale Lenka připadala často "na zabití" - posedlost úklidem, neustálé komandování manžela a později i dospívající dcery. Michal ji na jedné straně úžasně miloval a vše jí toleroval, na druhé straně zas takový ideál nebyl. Navíc autorka popisovala prvních 20 let jejich vztahu a není neobvyklé, když se manželství rozpadne i v pozdějších letech. Ale kniha se četla dobře, jen bych občas hrdince dala pár facek.

knihovniceS
16.04.2019 5 z 5

Včera dočteno. Příběh 20 let jedné rodinky se mi moc líbil. Takový obyčejný, kterých je okolo nás hodně, ale vyprávěný s citem, tak jak to autorka umí. Právem si zaslouží plný počet hvězd. Doporučuji.

zdenaR
11.01.2019 3 z 5

Čtivá kniha od známé autorky, příjemné oddechové čtení o životě a manželství :-)

LeSk
08.12.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem, velmi zaživná kniha, občas se v ději najdu i já. Hodnotím velmi kladně a doporučuji k přečtení.

Marci70
10.10.2018 5 z 5