Já a obranné mechanismy

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Já a obranné mechanismy patří bezesporu ke klasickým, základním psychoanalytickým textům. Anna Freud, dcera Sigmunda Freuda, zde zřetelně ukazuje, že psychoanalýza se nezabývá výhradně lidským nevědomím. Dokládá, že ve skutečnosti bylo vždy předmětem zájmu psychoanalýzy Já a jeho poruchy - přičemž zabývání se nevědomím sloužilo obnově Já a jeho funkcí. Autorka se v této knize věnuje specifickému problému - prostředkům, kterými se Já brání nelibým stavům a úzkosti, a kterými se pokouší zvládat impulzivní jednání, afekty a pudové nároky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30420/ja-a-obranne-mechanismy-qiV-30420.png 3.511
Orig. název:

The Ego and Mechanisms of Defence

Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Shui-Xian
25.11.2015

Jestliže mě někdy oslovila psychoanalýza a freudiánství, tak díky této knize. Osobně jí dávám přednost před texty S. Freuda, které jsou sice zajímavé, revoluční, promyšlené..., ale v řadě ohledů idealistické a myšlenkově absolutní. V případě tohoto textu je možné lépe sledovat projevy složek osobnosti člověka, jejich manifestace v chování a praktické otázky s tím spojené. Anna Freud si všímá specifických detailů a skrze ně lépe objasňuje celý systém psychoanalýzy.
Přitom nejde o hutný, nesrozumitelný text - naopak, kniha obsahuje poutavé příběhy a výstižná pojednání, aniž by pozbyla na sdělnosti.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

psychologie psychoanalýza sebeobrana

Autor knihy

Anna Freud

Anna Freud
rakouská, 1895 - 1982

Uživatelé mají knihu

v Přečtených25x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst9x
v Chci si koupit1x