Tajemství usedlosti Larmes Keep

Tajemství usedlosti Larmes Keep https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99162/tajemstvi-usedlosti-larmes-keep-99162.jpg 4 21 6

J. G. Reeder série

Napínavý detektivní příběh známého anglického autora, jehož hlavními protagonisty jsou uprchlý, geniálně vynalézavý zločinec Flack, detektiv Reeder a dívka Markéta. Napínavý děj se odehrává jednak v Londýně a jednak v tajemném sídle tzv. "Domě slz". Hlavní napětí se soustřeďuje kolem uprchlého geniálně vynalézavého zločince Flacka, jehož výrazným a nakonec i vítězným protihráčem je typicky anglický detektiv Reeder. Flack je hlavou zločinné zlodějské bandy, která organizuje velké bankovní loupeže. Do těchto napjatých událostí je vtažena i hlavní hrdinka Markéta, která prochází různými nebezpečími, ale je nakonec za pomoci detektiva Reedera zachráněna. (www.mlp.cz)... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Oddych

Terror Keep , 1927

drakamena
drakamena
02.11.2023 3 z 5

Zábavný příběh o geniálním zločinci a o policistovi, který ho dvakrát dostal. Reeder i Margareta mi byli moc sympatičtí a jejich romance byla roztomilá, jeho ostýchavost a její odhodlání. Navíc nebyla Margareta žádná sněhová vločka, ale měla hlavu na svém místě. Jenom konec mi připadal takový... uťatý. Vidět poslední přestřelku ve filmové podobě, možná bych byla spokojená, její popis ovšem byl velice strohý, takže jsem z toho měla tak trochu pocit jako "a to je všechno?"

Luigi1
Luigi1
06.10.2022 3 z 5

Dobrá detektivka.

Andrea81
Andrea81
09.11.2021 3 z 5

Stará, dobrá, anglická detektivka.

Jara 56
Jara 56
30.03.2020 4 z 5

Vrátil jsem se po létech ke knihám E. Wallace a opět mě uspokojují a to i tato knižka, je zajímavé, vzhledem ke stáří kdy byla napsaná, že má stále ještě své kouzlo a napětí.

nai.ivka
nai.ivka
04.05.2018 4 z 5

Stará detektivka, mám je ráda pro atmosféru, nejsou to zbytečné krváky a mají skvělé překlady.

Naias
Naias
21.05.2015 3 z 5

Geniálny šialenec! Neohrozený detektív! Lúpež! Vražda! Únos! Tisíc slonov!

Edgar Wallace
britská, 1875 - 1932