Skleněný trezor / Bratrstvo slitovníků

Skleněný trezor / Bratrstvo slitovníků https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99164/bmid_skleneny-trezor-bratrstvo-slitovnik-On9-99164.jpg 4 4 2

Dva kriminální příběhy „The Guv'nor and Other Short Stories“ (1932) s detektivem Johnem G. Reederem. Povídky vyšly dříve v časopise The Thriller a z tohoto zdroje zřejmě čerpal nakladatel. Dva kriminální příběhy, které vyšetřuje uznávaný detektiv Reeder, vyprávějí o rafinovaných bankovních loupežích, jejich bohatých obětech i zločincích. První povídka řeší případ složitě naplánované loupeže zlata ze zvláštně vybudovaného skleněného trezoru. Povídka druhá, nazvaná Bratrstvo slitovníků, líčí zločineckou organizaci, která originálním způsobem získávala velké peníze od různých zkompromitovaných boháčů, kterým pomáhala v poskytnutí úkrytu nebo útěku ze země.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Oddych

The Guv , 1932

viweb
13.12.2021 4 z 5

Má můj vkus moc postav, než jsem se zorientovala chvíli mi to trvalo. Četlo se to ale dobře,byla to oddechová. Doporučuji

TheTara18
30.08.2017 4 z 5

Kniha se skládá ze dvou příběhů, Skleněný trezor a Bratrstvo slitovníků. Každý z příběhů jsem ohodnotil zvlášť a nakonec jsem stanovil hodnocení pro celou knihu.

Edgar Wallace - Skleněný trezor
Tento příběh je vcelku krátký, je zde má oblíbená postava J.G. Reeder. Vyšetřuje záhadnou vraždu spojenou se skleněným trezorem, jedním z nejlépe zabezpečených trezorů, co existují. Hodnotím čtyřmi hvězdami
Edgar Wallace - Bratrstvo slitovníků
V tomto příběhu zavede pana Reedera osud k jednomu z nejmazanějších a nejvychytralejších zločinců, se kterým se kdy setkal. Jako vždy panu Reederovi pomůže jeho vcítění se do zločinecké mysli, kterou nikdo jiný takto neoplývá. Čtyři hvězdy.

Knihu tedy hodnotím slušnými čtyřmi hvězdami.

Edgar Wallace
britská, 1875 - 1932