... izmy - Ako rozumieť filmu

... izmy - Ako rozumieť filmu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137582/bmid_izmy-ako-rozumiet-filmu-saW-137582.jpg 4 43 11

... izmy série

Publikácia stručným a jasným spôsobom približuje dejiny filmu od iluzionizmu v počiatkoch nemého filmu cez kultizmus, minimalizmus, feminizmus až po súčasné najnovšie trendy či najväčší hit - špeciálne efekty. Autor Ronald Bergan ponúka pri každom "izme" aj najvýznamnejších reprezentantov daného smeru v podobe kľúčových filmov, režisérov a hercov. Kniha je skvelý sprievodca svetom filmu pre nadšencov tohto druhu umenia, ale aj pre tých, ktorí sa chcú venovať filmu podrobnejšie.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Slovart (SK)

Film Isms...: Understanding Cinema , 2011

Ilonaho
25.12.2019 3 z 5

Skvělé pro studenty filmu.

Triplex
26.12.2017 4 z 5

Pro utřídění myšlenek fajn. :)

DennisMoore
18.09.2016 2 z 5

Když se v knize s nafoukaným názvem Jak chápat film dočtu, že Clinta Eastwooda vynesly na výsluní tzv. spaghetti westerny Sama Peckinpaha, znamená to, že držím v ruce blbou knihu.

Padla Hvezda
17.09.2016 2 z 5

Asi je to dobré na začátek, je to hezké a přehledné, ale připomíná mi to knihy tipu Matematika do kapsy apod.

Putnas
10.09.2016 4 z 5

Dobrá přehledná encyklopedie. Nic víc, nic míň.

hroubek
15.04.2016 3 z 5

Fajn čtení, které mnohým rozšíří obzory. Pro znalce je to ve spoustě věcích velké opáčko. Za mě osobně byly některé věci popsány až moc jednoduše, dal bych více příkladu a mnohdy mě vadilo vynechání důležitější filmů, než co jsou zmíněné.

Metcheque
10.03.2016 4 z 5

Docela dobrá příručka, když během dlouhých zimních večerů brouzdáte po ulozto a zvažujete, že byste koukli na nějakou klasiku. Mínusem je poměrně hluboký zářez do minulosti a obávám se, že pro běžného filmového konzumenta nebude černobílý snímek z třicátých let ideální volbou.

YouthDecay
21.06.2015 3 z 5

Môžem len citovať komentár Raphaela, kniha písaná jednoduchým spôsobom, ktorá nejde príliš do hĺbky a pokrýva len základy.

Peter.Melon
31.03.2015 5 z 5

Vynikající kniha nejen pro milovníky filmů...

Raphael
15.06.2012

Nesouhlasím s Verrrunkou, tahle knížka mi přišla spíš o laiky, kteří si chtějí udělat ve filmu trochu přehled. Pro lidi znalejší to možná jen představí nějaké nové filmy, které si potom pustí

Verrrunka
05.06.2012 3 z 5

Moc mi tahle kniha nesedla, čekala jsem trochu jiné rozvržení a náplň. Spíš pro 100% fandy odborníky, né pro mě jako laika, který má rád i mainstream.