Italské listy / Anglické listy / Výlet do Španěl / Obrázky z Holandska

Italské listy / Anglické listy / Výlet do Španěl / Obrázky z Holandska https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57875/bmid_italske-listy-anglicke-listy-vylet--pLV-57875.png 5 47 8

Soubor vtipných evropských cestopisů, rozmarných i názorných průvodců po cizích zemích starobylých kultur s vylíčením charakteru jejich obyvatel.

tittanie
05.04.2024

Loni jsem se rozhodla, že bych chtěla přečíst všechny knihy Karla Čapka.
Cestopisy jsou super. Líbí se mi Čapkův pozorovací talent, to jak skvěle dokáže popsat kdejakou maličkost, jeho čeština....
Nejvíce se mi asi líbí Výlety do Španěl.

JointlieKat94
23.03.2024 3 z 5

Je mi to moc líto, ale s knihou jsem se trošku natrápila.

Těšila jsem se na Itálii, a ta mne teda vůbec nebavila. Španělsko taky docela nuda, Holandsko ucházející, a Anglie mě nakonec bavila asi nejvíc.

Ani trochu jsem se na čtení netěšila, radši jsem dělala cokoliv jiného.

Líbily se mi doprovodné obrázky. Jinak bohužel. Čekala jsem to zajímavější.

eraserhead
20.05.2022 3 z 5

Italské listy docela nuda, nejvíce se mi líbily Anglické listy a Výlet do Španěl. Holandsku jakoby něco chybělo.

MOu598
27.07.2017 5 z 5

Četla jsem v dubnu 2013. Podle mých poznámek:
Četla jsem již poněkolikáté. S ilustrativními kresbami K. Čapka.
Italské listy - nic moc, hl. o umělcích, které neznám, nerozumím. Bez obrázků. O Římě skoro nic.
Anglické listy - pěkné, vtipné, na konci o zájmu sjednotit Evropu - zajímavé.
Výlety do Španěl - krásné, výborné, popis koridy je úchvatný, ale i další věci.
Obrázky z Holandska - pěkné, i o malířích.
Citát:
"Nemůžeš zabloudit, obrátíš-li tvář k domovu."

MayB2
18.01.2016 5 z 5

Vtipné postřehy z cest doprovázené rozkošnými originálními kresbami. Ke své hanbě musím přiznat, že tyto cestopisy mám radši než romány Karla Čapka.

Matt Baker
04.01.2015 4 z 5

Mé první setkání s původním českým cestopisným dílem mne ohromilo. Karel Čapek dokázal nádherně vystihnout atmosféru evropských zemí 20. a 30. let minulého století a barvitě i s notnou dávkou humoru převyprávět své cesty po evropském kontinentu.

Ifanka
26.10.2014 5 z 5

Velmi milá a pravdivá kniha, která učinila z Karla Čapka mého ještě oblíbenějšího spisovatele :) Doporučuji všem, kdo dané země procestovali...

adorata
08.11.2013

Ještě jsem všechny cestopisy nedočetla (tudíž netvrdím, že mám velké právo hodnotit tuto sbírku jako celek), ale zatím mě příliš nenadchly. Možná jsem očekávala trochu něco jiného a své určitě taky dělají mé odlišné názory střetávající se s těmi Čapkovými. Konkrétně v první části, Italských listech mě zarazilo, že se autor spíše zabývá kritikou baroka a antiky, vyzdvihuje raně středověké stavby, to vše na úkor atmosféry daných míst. Tolik k prvnímu dojmu.

české cestopisy

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938
1948  89%Bílá nemoc
2004  85%R.U.R.
2017  86%Válka s Mloky
2009  90%Dášeňka čili Život štěněte
2004  89%Matka

Kniha Italské listy / Anglické listy / Výlet do Španěl / Obrázky z Holandska je v